Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Dotaz. Chalupa, kamenne staveni na jihu Cech. Mama od jara do podzimu stale (duchodce), ja vikendy (Prazak).Pres zimu mama skoro vubec, ja vikendy cca 1x za 3 tydny. Topeni klasicka kamna na drevo v kuchyni/obyvaku, v loznici 5 kW akumulacky, v jinem pokoji 3 kW. Mensi skoro neni nutne zapinat. Pokud vetsi pres zimu nezapnu, vlhko, vlhke periny, matrace atd. Zapojene na nizky tarif, spinaji se 2x denne na cca 3-4 hod, nevim ted presne casy nizkeho tarifu. Kdyz se nahreji, maji setrvacnost 2 dny urcite, nez vychladnou, v ramci uspor me napadlo, spinat je treba jen 2-3 tydne, ne denne. Kamna zapinam jisticem v rozvadeci, ze zdi mi k nim vede jen tlusty cerny kabel. Na kamnech klasicky vypinac s polohami 1-3. Kam a co vlozit neco, co bych si nastavil, at to spina jen treba ut, ct, so? Do tech jisticu? (zaplombovane). Nebo v dnesni dobe existuje chytra krabicka, kam dam simku a z Prahy poslu sms "zapni kamna" a fertig? Pokud neco takoveho existuje, kam to pripojit? Wifi tam nikde neni, signal jak kde. Omlouvam se za amatersky dotaz, ale o elektrice jen vim, ze je v dratech a ovlada se vypinacem. Tohle bych si samozrejme nechal udelat odbornikem. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco takového.

https://www.jablotron.com/cz/produkt/univerzalni-gsm-komunikator-a-ovladac-1654/

Dáš to do rozvaděče a zapojíš mezi jistič a kabel ke kamnům. Ale zatížení je jen 250V/16 A. Ta větší kamna budeš muset spínat přes stykač.

Kup si k tomu teploměr https://www.brrr.cz/index.html#productdetailpage

Můžeš se kdykoliv podívat, jakou máš na chalupě teplotu a podle toho zapnout topení.

image.png.01a71efba82e6907f89e9627fd0ea323.png

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spínačky jsou nejjednodušší, já jsem si pro stejný účel koupil tohle:

https://www.hadex.cz/t490a-gsm-dalkove-ovladani-rtu5034/?gclid=EAIaIQobChMI_oqX0uWF_AIVboxoCR3zewL2EAQYAiABEgIa3vD_BwE

Jen do toho musíš vrazit jakoukoliv simku, zavoláš, hovor se nespojí ale sepne se spínač (např. zapne topení). Pokud si to nastavíš, přijde ti smska, že je relé zapnuté a kdy a kdo to zapnul (můžeš nastavit libovolný počet tel. čísel, která budou mít oprávnění to ovládat, když tam zavolá třeba omylem někdo, komu jsi to nepovolil, tak se nic nesepne). Já jsem s tím spokojenej. Ale musíš tam mít teda signál na telefon, že jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo v Praze dobrou zkušenost s nějakými bedýnkami se zeleninou?

Moje představa je 1x za měsíc a ideálně přímo od zemědělce, nějaký náhodný mix + bio vejce. Naši to tk mají v Ostravěbod známé a je to supr. V Praze jsem našel víc lidí co to dělá, ale většinou to kupují a míchají. A hlavně se mi to nechce řešit a objednávát obsah. 

Kdyby někdo chtěl tip na tu Ostravu, tak napište sz, dám kontakt. Příjde mi to fakt fajn od známé a za supr cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znamy vydrazil dom nejakeho dlznika v blizkom okoli Bratislavy. Trvalo mu asi 5 rokov kym ho mohol vyuzivat. Zacalo to nenapadnym upozornenim od dvoch panov bez krku okamzite po drazbe ze by bolo vhodne aby svoju ponuku odvolal, pokracovalo sudmi kde majitel rozporoval nizku cenu a nakoniec musel riesit sud ohladom vystahovania majitela, dom bol zvnutra komplet zniceny. Popritom mal asi 2x poskodene auto a pani bez krku ho asi 3x odchytili na ulici ze este stale je mozne svoju ponuku odvolat. Ja by som na to nemal zaludok. Zaroven netvrdim ze kazda drazba musi skoncit dopadnut rovnako....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 12. 2022 v 16:42, vojta1 napsal:

Nemáte někdo v Praze dobrou zkušenost s nějakými bedýnkami se zeleninou?

Moje představa je 1x za měsíc a ideálně přímo od zemědělce, nějaký náhodný mix + bio vejce. Naši to tk mají v Ostravěbod známé a je to supr. V Praze jsem našel víc lidí co to dělá, ale většinou to kupují a míchají. A hlavně se mi to nechce řešit a objednávát obsah. 

Kdyby někdo chtěl tip na tu Ostravu, tak napište sz, dám kontakt. Příjde mi to fakt fajn od známé a za supr cenu. 

https://www.farmaaujesky.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, VS napsal:

Před nahráním zmenši fotku ručně na 1000 pixelů na šířku se zachováním poměru stran. Současné mobily mají nesmyslně velké rozlišení a server to při nahrávání automaticky brutálně zkomprimuje.

zkusim,, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...