Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Tak já mám dřevník právě na 10m a nějaké dřevo jsem ještě měl. Celé jsem si to nechat nemohl... Rád jsem se podělil 🙂 Jinak já mám ženu doma na mateřské s dítětem, já úplně vypnout topení nemůžu... Takže si holky přitápí podle nálady a počasí.

Za loňskou zimu jsem spálil tak metr a půl, max dva...

před 6 minutami, Spongebob napsal:

tak to pak není o čem ;) luxus.. to bych si těch 10 pro sichr nechal sám. Ale jestli topíš fakt jen zřídka tak ti to asi vystačí na dlouho i tak. My teď co je "krize" tak v obýváku ani topení (plyn) nepouštíme a jedem od té doby co příjdem z práce na krb (máme zatepleno a když příjdu ve čtyři tak je tam 20°C). Vytopí to obývá s ložnicí i přilehlý dvě předsíně včetně záchodu. Máme přízemní domek.

Plyn jede v ložnici a holkám do pokojíku. Tak uvidím co to přinese. Předešlý roky jsem dělal oheň taky jen sem tam.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mAra_ napsal:

Tak já mám dřevník právě na 10m a nějaké dřevo jsem ještě měl. Celé jsem si to nechat nemohl... Rád jsem se podělil 🙂 Jinak já mám ženu doma na mateřské s dítětem, já úplně vypnout topení nemůžu... Takže si holky přitápí podle nálady a počasí.

Za loňskou zimu jsem spálil tak metr a půl, max dva...

 

to je pak jasné ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, je tu někdo kdo by mi pomohl s nehodinkovým nákupem na polském Allegru. Našel jsem si tam doplněk na motorku který už nemá ani výrobce v USA skladem.....  bohužel prodejce neposílá do ČR.
Napiš mi na privat. Bydlim 7km od hranic a jsem v Polsku 3x týdně. Mám tam spoustu kamarádů, můžu to nechat poslat k nim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Gustaf napsal:

No asi to budu muset zpeněžit... páč to asi taky nevydrží věčně...

tak toho se nějakej soused mile rád ujme ;) věřím že cenu asi nedáš nějaký nesmysl, takže bych to odkoupil taky hned... ale traktor nebo auto z vlečkou na 10m nebo i na 5m tj fuk bohužel nemám kde sehnat.

Čistě ze zvědavosti, odkud že jsi? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Spongebob napsal:

tak toho se nějakej soused mile rád ujme ;) věřím že cenu asi nedáš nějaký nesmysl, takže bych to odkoupil taky hned... ale traktor nebo auto z vlečkou na 10m nebo i na 5m tj fuk bohužel nemám kde sehnat.

Čistě ze zvědavosti, odkud že jsi? :) 

Stříbro.... západ od Plzně. Jj, musím na to mrknout a změřit kolik tam toho je. Mám to u tchána složený....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevem topím skoro každý den (zima) v obýváku v krbovkách, zkusil jsem borovici, za mě ne, malá výhřevnost,bordel, smrad. Tahání, sice lehčího, ale víc objemu. Tvrdý je pro mne ideál.... Bral jsem teď štípaný, 30 cm, kolem 2000,- sypaný + doprava. Trocha třísek z jedné várky "polotvrdého" mi vydrží na pár zim. Roztopíš to na tři třísky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co všechno musí obsahovat prodejní balení elektronického zařízení?

Musí být návod k použití a bezpečnostní upozornění ohledně instalované baterie, případně další informace, v papírovém formátu vložen v krabičce nebo stačí kartička se stručným návodem ke zprovoznění a odkazem na stažení kompletního návodu z internetu?

Vlastně jsou to taky trošku hodinky. :)

image.png.1f0e8abc51ddd719cc9d430dfefb082b.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Spongebob 

V 31. 1. 2023 v 20:04, Spongebob napsal:

tak toho se nějakej soused mile rád ujme ;) věřím že cenu asi nedáš nějaký nesmysl, takže bych to odkoupil taky hned... ale traktor nebo auto z vlečkou na 10m nebo i na 5m tj fuk bohužel nemám kde sehnat.

Čistě ze zvědavosti, odkud že jsi? :) 

Dřevo je novej Bitcoin.  🙂  Esli si někde poblíž, od Pardubic, tak se zastav. Nějakej klacek navíc pro Tebe najdu.  🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To platí i v budoucnu, když pojedete s paňmámou k Pcím na dovolenou.  🙂

Hele, já tuhle práci pojmenovanou dělání dříví prostě miluju. Celý život, každý rok. Jistota. Neomrzí se. Zbožnuji, když mám hromadu u baráku. Jdu na ni jen když se mi chce a pokud mám čas. Nikoho k tomu nepotřebuji, nikdo mne neotravuje, vidiš okamžitý výsledek. Přijde mi, že je to poslední pozůstatek opravdu chlapské práce, kterou dělám a dokud mi bude zdraví sloužit, nechci se jí vzdát. https://www.strojvedouci.com/2022/drevo-2022/  https://www.strojvedouci.com/2021/to-byl-zase-den/  https://www.strojvedouci.com/2020/jizdni-kolo/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono je hlavně potřeba si ty okončetiny hlídat a nespolíhat na bezpečníky. Oplechuješ špičky a zatneš si to jinam. Ale samozřejmě každá ochrana je plusem, stát se může ledacos. Ale zas nemůžeš být u toho zabetónovanej jak hokejovej brankář. Ono je těch kategorií víc, ty špičky jsou hlavně kvůli pádu tělesa na nohu ale určitě něco mají i ti dřevorubci. Každopádně vím že jsou speciál boty pro tesaře, kromě špičky mají plech i vespod, proti šlápnutí na hřebík.

 

A při pořizování bot doporučuju dobře vyzkoušet. V práci jsme nedávno začali fasovat kategorii S3, to je vyztužená špička co snese fakt hodně, ovšem neobešlo se to bez trůblů. Ty první chlapi hned vraceli že to nejde nosit. Ty další, jiné značky nosit jdou. Chvilku. Já tomu říkám Frankenštajny. Tím vypancéřováním je celá bota úplně tuhá, člověk se v tom šourá jak gipsovej golem z filmu a když jsem to poprvé coby sebetrýznění nosil celý den, pak jsem odpoledne při nákupu myslel že se svalím pod regál v kaufu. A za docela problém považuju taky to, že výrobce dá dovnitř do boty cosi ale už jaksi neupraví číslování velikosti. A ty škrpále nám nadělili proto, že jsme během krátké doby měli dva úrazy přimáčknutí nožičky, ovšem zaviněné tím že jeden byl ožrala a druhý debil. Předtím se nic podobného nestalo asi 30 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz ohledně datové schránky. Už pár let mám zřízenou datovku fyzické osoby. Teď mi úřady, nebo jakej kretén do té datovky poslali zprávu, že mi zřídili datovou schránku fyzické osoby. Jedná se o jinou schránku s jiným přístupovým jménem, ovšem také na mou osobu. Obě schránky jsou funkční. Dá se jedna z nich deaktivovat, abych měl pouze jednu? Případně dohledat debila, který je zodpovědný za vzniklý bordel? Kterou z nich bude považovat státní moc za prioritní? Asi už z tý vynucovaný digitalizace ouřadům mrdá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...