Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz ohledně datové schránky. Už pár let mám zřízenou datovku fyzické osoby. Teď mi úřady, nebo jakej kretén do té datovky poslali zprávu, že mi zřídili datovou schránku fyzické osoby. Jedná se o jinou schránku s jiným přístupovým jménem, ovšem také na mou osobu. Obě schránky jsou funkční. Dá se jedna z nich deaktivovat, abych měl pouze jednu? Případně dohledat debila, který je zodpovědný za vzniklý bordel? Kterou z nich bude považovat státní moc za prioritní? Asi už z tý vynucovaný digitalizace ouřadům mrdá...

Mám taky dvě - jedna jako Fyzická Osoba a jedna jako podnikající fyzická osoba. Přihlášení mám přes bankovní identitu, takže autentiuace probíhá tam, stejným heslem a ID a pak mi to na stránkách datovek nabídne, do které se přepnout.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Americkej napsal:

Mylná domněnka. Jsem osoba nepodnikající, toliko fyzická.

V takovém případě hádám, že je to v pozastavené živnosti... Debila zodpovědného za vynucovanou digitalizaci asi netřeba jmenovat, příslušný ministr je snadno dohledatelný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte pánové všichni pravdu. V devadesátkách jsem si udělal živnosťák, to byla tehdy móda. Nikdy jsem ale žádnou živnost neprovozoval, tedy ani daňový přiznání nepodával. Popravdě ŽL už dávno skončil ve smetí a já na něj dočista zapomněl. Až teď po více než 25ti letech si nějaká databáze vzpomněla a zaskočila mne netušícího oč jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Americkej napsal:

Máte pánové všichni pravdu. V devadesátkách jsem si udělal živnosťák, to byla tehdy móda. Nikdy jsem ale žádnou živnost neprovozoval, tedy ani daňový přiznání nepodával. Popravdě ŽL už dávno skončil ve smetí a já na něj dočista zapomněl. Až teď po více než 25ti letech si nějaká databáze vzpomněla a zaskočila mne netušícího oč jde.

Nejde o nic... nezrušil si ho, tak si tě našli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný Gusto, pouze logika principu (kdy do mojí datovky přišlo oznámení o zřízení mojí datovky) mi připomněla J. Hellera. V prvním okamžiku jsem si to s kdysi ŽL vůbec nespojil.

Už jsem se dnes posunul k dalšímu stresu, aktuálně řeším ceny a dostupnost suchýho palivovýho dříví na Jihočeský burze 🙂

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, nettopejr napsal:

On možná bude zakopanej pes v tom, že jednu budeš mít jako občan a druhou jako osoba podnikající . To jsou podle úředníků dvě osoby 😉
Jaký to má smysl bych taky rad věděl 😕

Asi tak stejnej, jako např. když máš jeden bankovní účet soukromej a jeden podnikatelskej/firemní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přidám s prosbou o pomoc. Může někdo doporučit lepidlo na kov? Konkrétně spoj hliník - tvrzená ocel. Kontaktní plocha bude mít šířku 1 cm a délku přibližně 1 m, nejedná se tedy o prasklinu, ale spoj musí být odolný vůči smyku. Jedná se o pojezd pracovního stolu formátovací pily. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Gulas napsal:

Také se přidám s prosbou o pomoc. Může někdo doporučit lepidlo na kov? Konkrétně spoj hliník - tvrzená ocel. Kontaktní plocha bude mít šířku 1 cm a délku přibližně 1 m, nejedná se tedy o prasklinu, ale spoj musí být odolný vůči smyku. Jedná se o pojezd pracovního stolu formátovací pily. Díky!

Mám dobré zkušenosti s UHU 300

https://www.uhu.cz/uhu-plus-endfest-300-epoxy-24-ml-25-g.html

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná spíš dotaz na Kuncáka. P10, Kralická ulice, havárie vodovodu/přípojky do baráku. Vykopali jámu, opravili, zahrabali, ale místo vyasfaltování použili velké žulové dlažební kostky. Zatím všechny opravy chodníků v blízkém okolí byly asfaltovány. Budou Strašnice za chvíli jako Staré Město? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, slabak napsal:

Možná spíš dotaz na Kuncáka. P10, Kralická ulice, havárie vodovodu/přípojky do baráku. Vykopali jámu, opravili, zahrabali, ale místo vyasfaltování použili velké žulové dlažební kostky. Zatím všechny opravy chodníků v blízkém okolí byly asfaltovány. Budou Strašnice za chvíli jako Staré Město? 🙂

Ne, nebude, neboj. Jak se píše výše- v zimě se tohle používá jako náhražka ( jen se na to nesmí zapomenout ) a teď tu máme jinou havárii- Na Královce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...