Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

V 25. 3. 2023 v 10:48, mamut napsal:

Při procházce jsem našel ptáčka viz foto. Velikostně asi jako holub, máte někdo tušení co je zač. Ten dlouhý zobák je zvláštní, nedaří se mi dohledat co je to za druh. 

783C230A-781D-4610-9689-8082E616BA90.jpeg

Je to fakt sluka lesni, pojidala se střeva , zbytek se vyhodil.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi musí to být přímo na ipad? Na Alze vidím nějaká univerzální řešení na tablet k přidělání ke stolku. Záleží na rozměrech, ty neznám. Případně se to jeví jako úkol pro 3d tisk, myšleno na "origo" držák dobastlit řešení uchycení na stůl/postel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi

namátkou vidím:

https://www.alza.cz/proline-00045403-universal-d6820644.htm

https://www.alza.cz/fixed-relax-pro-tablet-telefon-s-otocnym-a-nastavitelnym-ramenem-cerny-d7445503.htm

https://www.alza.cz/connect-it-ci-168-tab-8-9-10-4-levne-d2222684.htm

https://www.alza.cz/gravity-ma-th-01-b-d6848943.htm

 

ten poslední se mi jeví jako nejbytelnější, ale taky už je cenou trošku výš

 

edit: co se týče smyslu 3d tisku. Tady by byly náklady v řádu korun a pokud to poslouží jednou pro dobrou věc, tak to pak další využití nepotřebuje. Chtěl jsem napsat, už jsem tiskl větší p*čoviny, ale toto zrovna pičovina není. Ale jinak souhlasím s tím, že co se dá běžně sehnat a relativně levně koupit a je to univerzální, netřeba tisknout. Proč vynalézat kolo...

Upraveno uživatelem tarmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čirou náhodou tady není někdo, kdo by se pohyboval v oblasti protetiky/ortéz? Potřeboval bych zjistit jak je to dostupností WalkOn ortézy od firmy Ottobock (diagnóza peroneální paréza). Internet je docela skoupej na slovo.

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Asi narazila do auta a byla otřesená.

Voni to často rozdejchaj. Nedávno jsem našel přede dveřma omráčenýho králíčka (ne malýho králíka, ale našeho nejmenšího ptáčka), skoro se nehejbal a nedržel rovnováhu. Vzal jsem ho, aby ho někdo nezašláp, nebo něco nesežralo, a usadil na sirší větev borovice, kde držel. Chvíli se tvářil jak vemeno, seděl. Pak začal lehce poskakovat a asi za deset minut vodlít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

prosim poradte mi kuriersku sluzbu, ktora si pride osobne vyzdvihnut zasielku u odosielatela v CZ, dopravi mi ju na Slovensko s tym ze platim ja ako prijemca, platba vopred alebo pri doruceni, to je jedno. Je to jednorazova zalezitost, ziadna dlhodoba spolupraca.

(riesil som zarucnu opravu ovladaca na PS5 kupeneho v Electroworlde v CZ, odmietaju mi to poslat postou na Slovensko. Cestu do CZ momentalne ziadnu nemam a ist 300km hore dole len koli ovladacu sa mi moc nechce)

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, zacik napsal:

Ahoj,

prosim poradte mi kuriersku sluzbu, ktora si pride osobne vyzdvihnut zasielku u odosielatela v CZ, dopravi mi ju na Slovensko s tym ze platim ja ako prijemca, platba vopred alebo pri doruceni, to je jedno. Je to jednorazova zalezitost, ziadna dlhodoba spolupraca.

(riesil som zarucnu opravu ovladaca na PS5 kupeneho v Electroworlde v CZ, odmietaju mi to poslat postou na Slovensko. Cestu do CZ momentalne ziadnu nemam a ist 300km hore dole len koli ovladacu sa mi moc nechce)

dakujem

https://www.zaslat.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes nákup pedálů na kolo z Německa.... předali zásilku české poště a od nich přišel mejl, tohle:

Vážený zákazníku,

očekáváme příchod Vaší zásilky ze zahraničí do ČR s číslem xxxxxx

Proběhne u ní celní řízení, ve kterém Vás můžeme zastoupit. 

Pro rychlejší průběh celního řízení doplňte údaje o zásilce, které jsou důležité pro úspěšné vyřízení celních záležitostí u Vaší zásilky.

Údaje k zásilce můžete doplnit na:

Co mám dělat? Vyplnit, srát na to? Proc mě tohle vůbec přišlo, když jde o nákup z de? Na tom shopu už jsem normálně kupoval a nikdy nic....

setkal jste se s tím někdo?

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl stejné trápení jako ty, volal na poštu a tam mu řekli ať si s tím nedělá hlavu. Mají tam prý nějaký bug v systému, a ten náhodně posílá tuto zprávu na všechny zásilky ze zahraničí. Má to ignorovat a nic nevyplňovat, zásilka mu normálně dorazila. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

podařilo se mi v letadle do Švýcarska nechat plnou peněženku.

Ztráty a nálezy na letištích přítelu a odletu, PČR a Švýcarská policie nic. 

OP a řidičák nahlášen jako ztracený ihned po přítelu domů cca 48 hodin po ztrátě. 

Schválvně jsem platební kartu nezablokoval, ale změnil limity na nulu, abych viděl, zda se ji někdo pokusí použít a nic.

Otázka: Existuje reálná možnost zjistit, zda moje doklady někdo nezneužil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele zrovna jsem si včera vyzvedl doporučený dopis na poště a tam canc, že mi přišla zásilka ze zahraničí, která podléhá celnímu řízení a na druhým papíře vyfocenej balík a že se mám na webovkách celního řízení vyplnit informace. Tu zásilku mám od úterka doma, ležela v úterý za dveřma... Byl jsem nasranej byly to hodinky z USA z eBay za několik litrů kdyby to někdo šlohnul. Nemaj ani potřebu ti volat. Já už to měl proclený, protože eBay už regulérně kasíruje DPH, ani nevim jak to maj systémově udělaný, ale přijde to rovnou bez celního řízení na český poště, který se dycky navýšilo o ty jejich poplatky jako práce pošťáka, uskladnění a já nevim co ještě si napočítali... Je to super, jako nevyhneš se DPH, ale zase se nemusíš zasírat českou poštou a vyplňováním nějakejch kravin a přijde ti to rovnou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...