Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 37 minutami, mamut napsal:

Kolega měl stejné trápení jako ty, volal na poštu a tam mu řekli ať si s tím nedělá hlavu. Mají tam prý nějaký bug v systému, a ten náhodně posílá tuto zprávu na všechny zásilky ze zahraničí. Má to ignorovat a nic nevyplňovat, zásilka mu normálně dorazila. 

Super....kadim na to. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Sněhulák napsal:

Ahoj, 

podařilo se mi v letadle do Švýcarska nechat plnou peněženku.

Ztráty a nálezy na letištích přítelu a odletu, PČR a Švýcarská policie nic. 

OP a řidičák nahlášen jako ztracený ihned po přítelu domů cca 48 hodin po ztrátě. 

Schválvně jsem platební kartu nezablokoval, ale změnil limity na nulu, abych viděl, zda se ji někdo pokusí použít a nic.

Otázka: Existuje reálná možnost zjistit, zda moje doklady někdo nezneužil?

Nějak mi to tu zapadlo, tak to, s dovolením, posunuju dopředu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Včera u piva jsme s kamarádem řešili jak je to s kontrolami ze strany zaměstnavatele a taky ze strany “sociálky”. 
Já mám za to, že v prvních 14 dnech chodí kontroly od zaměstnavatele a až poté “sociálka”. 
Kamrád totiž bydlí v podnájmu a nemá tam schránku ani zvonek se jménem. 
Máte zde někdo přehled?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, moco napsal:

Včera u piva jsme s kamarádem řešili jak je to s kontrolami ze strany zaměstnavatele a taky ze strany “sociálky”. 
Já mám za to, že v prvních 14 dnech chodí kontroly od zaměstnavatele a až poté “sociálka”. 
Kamrád totiž bydlí v podnájmu a nemá tam schránku ani zvonek se jménem. 
Máte zde někdo přehled?

Ano, prvních 14 dnů náhradu mzdy vyplácí zaměstnavatel, takže ten, od 15. dne pak ČSSZ. To, že nemá schránku ani zvonek, jde bohužel k jeho tíži. Co mobil, ten má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, že to mám doma takto, tak napsat co nejvíce info do nem. lístku. Popř. info zaměstnavateli. Nemoc. lístek je bezpečnější, protože jde i na socku. 

Mám pocit, že kdysi se dalo napsat čerpání  i na jinou než trvalou adresu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi dotaz lamy, vím že je gůgl, ale má někdo zkušenost s dobrým přímotopem, asi přenosný. Kancl je vlhký, chladný a infra co máme je fajn, ale.... jsou chvíle kdy to nestačí. Něco co maká a ne.ere se. Cena je až na druhém místě. Díky za případné popostrčení...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. Mam dotaz. Potreboval bych poslat balicek do Rakouska. Obyc malej do pul kila, ani ne, a aby to nestalo nesmysl. Hodnota balicku bude do 1000kc, takze davat za dopravu 500kc se mi nechce. Neco jako zasilkovna treba, ktera umi vychod ale Rakousko ne. Mate nekdo nejaky tip? Rychle, levne, kvalitne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem zkusil. Gls za 340 a dpd za 360 cca. To je furt hodne. Do madarska me to stalo 150 pres zasilkovnu.  A tohle je kousek za hranicema a stoji to 2x tolik..

Zasilkovna Rakousko umi, ale jen pro zivnostniky jestli jsem to dobre pochopil.

Upraveno uživatelem Lucky Lucaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

Ted jsem zkusil. Gls za 340 a dpd za 360 cca. To je furt hodne. Do madarska me to stalo 150 pres zasilkovnu.  A tohle je kousek za hranicema a stoji to 2x tolik..

Zasilkovna Rakousko umi, ale jen pro zivnostniky jestli jsem to dobre pochopil.

Jestli je to za hranicema, tak pošli na výdejní místo u nás nebo zbox a dotycnej si pro to sjede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...