Jump to content
ricous

Dotazy - pelmel

Recommended Posts

před 2 minutami, michal.s napsal:

Kupuju auto a prodávajici mi dává plnou moc k přepisu, musí být úředně ověřeny oba podpisy?  Nebo pouze toho kdo plnou moc uděluje?  Diky

Když jsem to dělal loni, stačil jen podpis toho, co plnou moc uděluje. 

před 8 minutami, kuncák7 napsal:

Když jsem to dělal loni, stačil jen podpis toho, co plnou moc uděluje. 

Děkuju, taky si to myslim, ale pro klid duše, ramo zavolam na evidenci vozidel.

Když ti dává plnou moc tak ji ani nemusíš podepisovat. Určitě stačí jeho ověření.

Jen podpis zmocnitele, proč bys ověřoval svůj podpis, když tam budeš fyzicky přítomen.

Edited by JR_2010

Diky,  je to jak píšete.  Stačí podpis zmocnitele.

Někdo tu obchodoval s kryty a obaly na mobilní telefony, nevíte kdo to byl?

Zdravím vespolek, má tu někdo zkušenosti s paypalem? Potřebuji poslat eura ale chci se vyhnout jejich nechutnému kurzu a tak nějak se v tom jejich systeému asi nevyznám.

S kurzem u paypalu těžko něco uděláš. V mezidobí, kdy jsem neměl euroúčet, jsem posílal eura přes www.europlatba.cz a mohu to jenom doporučit.

Jenze prijemce platby chce pouze paypal nic jineho, napadlo me prevest treba v revolutu koruny na eura a spojit si revolutku s paypalem. Pujdou z revolutky rovnou eura, nebo se to bude prevadet na koruny a pak paypal kurzem zas na eura? Z paypalu jsem korunovy ucet dal pryc a nechal tam jen eurovy.

Jde to, ale musis pri platbe zadat pouzit kurs karty. Jinak ti to bude prevadet PP.

... prischera byl rychlejší.

Edited by mato57

Tak se povedlo, ale na mobilu to nelze. Na mobilu to cloveka nuti poslat v korunach s jejich kurzem i kdyz ma clovek na karte pouze eura. Az na pc to dalo moznost vybrat si menu ve ktere to chce clovek poslat a pak se jeste muselo extra potvrdit ze chci aby z karty byly strzeny eura, jinak by se to zase X krat prepocitavalo tim jejich kurzem.... No maji ten paypal chlapci dobre vymysleny a ja jeste jednou dekuji za rady...

před 6 minutami, Pepino777 napsal:

Tak se povedlo, ale na mobilu to nelze. Na mobilu to cloveka nuti poslat v korunach s jejich kurzem i kdyz ma clovek na karte pouze eura. Az na pc to dalo moznost vybrat si menu ve ktere to chce clovek poslat a pak se jeste muselo extra potvrdit ze chci aby z karty byly strzeny eura, jinak by se to zase X krat prepocitavalo tim jejich kurzem.... No maji ten paypal chlapci dobre vymysleny a ja jeste jednou dekuji za rady...

V Paypal sa do da niekde nastavit aby to vzdy bralo kurz tvojej karty. Googli, je to dobre skryte.

Neco jsem googlil vcera, ale vetsina clanku je starych a v nastaveni ty polozky jsou uplne jinde, nebo vubec. Paypalem platim jednou za uherak, tak si dam pozor ze musim zaskrtnout aby to bralo kurz moji banky a tim to pro me asi konci. 

Prosím nemá někdo kontakt na Michala (NIGTinGale) Díky za SZ.

Nevíte, jestli se dostane občan USA do Evropy? Mám kamaráda (původem čech), který má americký pas a potřebuje se dostat do ČR, kvůli nemocné matky. Prý se dá lítat do Vídně.

Určitě to jde. Kamoše dcera byla rok na škole v usa a minulý týden ji pustili (plánovaný přílet duben)... Akorát je tam karanténa nebo test na covid

No ale ten kámoš mi tvrdí, že s americkým psem je to jinak, tak nevím. Kam letěla?