Jump to content

Dotazy - pelmel

ricous
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Ahoj,

V případě, že řemeslnická firma uzavře objednávku se stavební firmou (ne smlouvu a v objednávce není odkaz na žádné smluvní podmínky) a před dokončením díla práci nedokončí, může ho stavební firma hnát k odpovědnosti?

Co se stalo: Tchán - malíř ve svém s.r.o. - podepsal objednávku na natěračské práce. Barvu dodala stavební firma. Údajně je to ale nějaká dráždivá chemie a na místě nejsou odpovídající předepsané OOPP. Nebyla s mini domluva, tak to na místě zabalil.

Díky moc předem.

Samozrejme muze, ale zalezelo by pak na posouzeni soudu, kdo v teto konkretni veci pochybil, tedy jaka byla domluva ohledne OOPP, kdo mel zabezpecit barvu, co to bylo za barvu, atd. Vzhledem k tomu, ze se jednalo o objednavku a pravdepodobne tam toto nebylo upraveno, jednalo by se o predkladani dukazu, jako jsou svedecke vypovedi, komunikace emailem ci sms a pripadne video ci fotodokumentace. Osobne si myslim, ze pokud si je stavebni firma vedoma sveho pochybeni, do zadneho soudniho sporu nepujde a vse maximalne skonci u nejakych ostrych slov.

• 2 weeks later...
V 19. 8. 2022 v 19:32, knihomol napsal:

Ahoj, nejste někdo z Vás typograf? Kolik zhruba odhadem stojí zhotovení sazby. Jedná se o 170000 slov + 100 čb obrázků. Jedná se o odborný text - biografický slovník a k některým heslům fotka.

Sice jsem ti poslal před třemi týdny SZ, ale ještě jsi si ji nepřečetl... 🙂

Ahoj,

nevím, kam jinam se svým dotazem, tak ho vrazím třeba sem :)

Máte tu někdo tip na slušnou stěhovací firmu? V Praze jich je jak hub po dešti a vybrat si není snadné...

Jestli máte někdo konkrétní zkušenost s nějakou společností, případně nějakého známého/kamaráda, kdo takovou firmu má nebo pro nějakou dělá a chovají se slušně ke stěhovaným věcem a nechtějí za to nesmyslnej ranec, tak budu vděčný za jakékoli nasměrování ;)

Jedná se o stěhování z bytu 2+kk (cca 40m², ale docela napěchovaného věcma :D) do trochu většího v rámci Prahy, vzdálenost bytů od sebe do 15km.

Předem moc díky :notworthy:

Edited by Lookyn

ZKUŠENOSTI ALIBABA (ne Aliexpress).
Můj oblíbenej prodejce hokejek mě z Alíka odkázal na svoji Alibabu.

Nakupujete tam a funguje to spolehlivě? Situace se clem a daní bude asi stejná, ne?

Díky za info.... 🙂

Dělám si knihovnu z masivu, vzhledem k cenám dřeva ze smrkové spárovky 40mm silné. Uvažuju správně, že použitím vhodného laku bych mohl docílit větší tvrdosti povrchu jinak měkkého dřeva? Něco jako diashield? :) Jaký lak byste pro tenhle účel doporučili? Kdyz půjdu do barev laků, tak mi jako naprosté lamě prodají to, co jim tam leží a je předražené, proto se ptám tady. Našel jsem chválu na parketářské laky, ale s timhle budu natírat horizontalně i vertikálně. Přes lak půjde ještě finalní kryci barva - aplikoval bych ho opravdu jen kvůli zpevnění povrchu.

Edited by martar