Přejít na obsah

Vaše malé obsese a fobie


Doporučené příspěvky

Tohle vlákno je luxusní!

 

Nicméně, k tématu...

Nemám rád hmyz. Pavouci mi nevadí, ale jakmile to lítá, mám z toho velmi, ale opravdu velmi nepříjemné pocity.

Nevlezu do vody, kde alespoň do hloubky své výšky nevidím na dno, z toho mám panickou hrůzu. Takže koupání v přehradách a rybnících ne-e. Jedinou výjimkou je přehrada v Jablonci nad Nisou, u které jsem vyrostl.

Budík vždy musí končit pětkou nebo nulou.

Nikdy nejím jídlo od nikoho, koho neznám (potíž na návštěvách a při pozvání do restaurací - tady je malá výjimka, u restaurací jsem ochoten akceptovat doporučení od důvěryhodných jedinců, tedy i pozvání).

Kdykoliv to jde, proplachuju hubu ústní vodou - souvisí to ale s tím, že jsem kuřák a nenávidím smrad z pusy, takže spíše než o obsesi se jedná o ohleduplnost k okolí ;)

Nikddy neodfláknu přípravu jídla - rovně řezané pečivo, pravidelně krájené ingredience, ...

 

Další drobnosti jsou záležitosti týkající se vzhledu a přidružených věcí (kravata vždy do půlky spony opasku při přirozeném postoji, boty večer nakrémovat, ráno vykartáčovat, ramínka na saka, svetry a košile zásadně "tlustá," voňavky volím podle počasí, denní doby, příležitosti, ročního období, ... takže když potřebuji použít večerní voňavku, musím se převléknout :) ).

 

A za samozřejmost, na které trvám (i u svých podřízených a lidí v blízkém okolí), pak považuji sladění bot, opasku a řemenu hodinek, pokud nejsou na tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Sedačka spolujezdce je seštelovaná stejně jako moje (vzdálenost, výška, sklon) a ideálně s ní nikdo nesmí hnout.

- Čudl na zapínání/hlasitost rádia musí mít jedničku ukazující nahoru a hlasitost je možno ovládat pouze z volantu.

- Uvnitř v autě (opak ženy, která furt uklízí doma, ale v autě má neskutečnej brajgl), uklízím, vysávám a leštím prakticky každý týden.

- V zimě chci mít zvenčí co nejzas*anější auto, aby se ho každej štítil.

- Nesnáším pozdní příchody, takže jsem všude 30, u delších cest i o 60 minut dřív.

Až do dnes jsem měl pocit, že jsem sám :D

 

Co se týče fobií tak pavouci nad 5mm a sršni ve mě vyvolávají panickou hrůzu. Mám potíže plavat ve vodě která je hlubší než cca 2-3 metry nebo kde nevidím na dno (přehrady nikdy, moře čisté a max do 100m od břehu). Nesnesu ten pocit, kdy nevím, co pode mnou plave (i kdyby to byl kapr).

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeste doplnim fobie z koupani ve vode kde nevidim na dno a hlavne z vysek. Ty vysky me vzdycky strasne prekvapi na horach, muzu si jakkoliv rikat ze po tom zebriku prede mnou uz prosly stovky zenskych a decek a nic se jim nestalo, ale ten strach co cloveka sevre je nekdy neprekonatelny a ja se proste nemuzu pohnout. Samotnymu se mi z toho chce smat a brecet zaroven, ale ten vnitrni strach je silnejsi nez vsechno ostatni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí mi pavouci, hadi, myši, zvednuté prkénko, rozhozené fusekle, černá kočka přes cestu, knoflíky, pátek třináctého, uvíznutí ve výtahu, atd. Opravdu nesnáším jen zloděje, hamouny a lháře. Ale to mi otravuje život neuvěřitelně. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- na hodinkách minútová ručička keď je 60s musí byť presne na indexe, keď je 30s tak presne v strede medzi indexami

- keď si kúpim novú obuv si musím nanovo prešnurovať šnúrky

- keď si viažem šnurky a sú ploché tak nesmú byť dokrútené

- keď kravatu tak musí byť priam dokonale zaviazaná - a nemám rád keď ju niekto má zle zaviazanú //doplním: ako retard (to si ju radšej nemal dávať)

- mobil vždy v pravom vrecku na nohaviciach , kluče v ľavom

- v počítači v súboroch musí byť poriadok, pracovná plocha - minimum ikon //na notebooku nemám žiadnu

- zdrojový kód musí mať presný formát //riadkovanie, ťavia notácia

- keď kolmo parkujem: výhradne zacúvaním

 

-- začína sa sa mi toho viac vybavovať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- nemůžu odejít z bytu a nechat neumyté nádobí

- vždy si první oblékám pravou ponožku

- v telefonu mám striktně seřazeny kontakty PŘÍJMENÍ, JMÉNO. A to i tehdy, pokud jsou to rodinní příslušníci

- když něco rovnám, pravý úhel je jasný :-)

 

stačí?

 

Já myslím, že by se s tím dalo něco dělat. Neboj :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyžu vidím kominíka, chytnu se za knoflík a nepustím ho, dokud neuvidím někoho s brýlemi...

 

Tady jsem našel tu svoji poruchu. :) Kominík a knoflík. K tomu černá kočka zkříživší mou dráhu. To pak klidně počkám, až projede nekdo jiný nebo jedu jinudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...