Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Posledních 5 let ujíždím hlavně na Ardbegu. Úžasná skotská whisky z ostrova Islay, ale člověk se k ní musí trošku propít, protože každý ten "kouř" nedá. Jinak ten Corryvreckan má 57,1 % alkoholu. Doporučuji!!! Foto z Googlu

post-50561-0-32061600-1485199020_thumb.png

post-50561-0-23177800-1485199036_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cpt Morgan Private Stock jsem hledal v Makru, ale nenašel. Na Internetech se koupit dá, máte někdo tip na kamennou prodejnu s rozumnou cenou (Praha, Plzeň)? 

 

P.S. a abych nevynechal téma: Dnes piju průduškový čaj a espresso  ... 

 

 

 

Sladkej rumík, za ty prachy je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních 5 let ujíždím hlavně na Ardbegu. Úžasná skotská whisky z ostrova Islay, ale člověk se k ní musí trošku propít, protože každý ten "kouř" nedá. Jinak ten Corryvreckan má 57,1 % alkoholu. Doporučuji!!! Foto z Googlu

 

shodou okolností jsem ho před pár dny také ochutnal, napoprvé je to dost... jak bych to řekl... takové jiné... ale po druhé sklence jsem tomu začínal přicházet na chuť. Dávám za pravdu, že pokud si na tak silné aroma rašeliny a kouře zvykne, už nemůže jinak... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přiznat, že single malt whisky Made in Japan jsem ještě neochutnal, ale určitě to plánuji. Tak nějak jsem zůstal u Ardbeg, Talisker a irské Connemary. Ta rašelina mi prostě učarovala. A pro toho, kdo má rád jemnější whisky doporučuji The Glenlivet  15 y.o. The French OAK Reserve. Úplně jsem dostal chuť na panáčka....ale je ještě před polednem :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

single malt je jen ta vlevo, Nikka Miyagikyo, uprostřed je blend single malt(mají tři úrovně zakouření-mám tu nejlephčí Pure Malt Red, potom je střední Pure Malt Black a na závěr je Pure Malt White(nejkouřovější)  a vpravo obyč blend Nikka from the Barrel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

          Toscana rosso

   "Le Volte dell´Ornellaia"  

Igt 2012, tenuta dell´Ornellaia

 

 

Odrůdy: 51% Sangiovese, 34% Merlot, 15% Cabernet Sauvignon  (vinifikace probíhá odděleně)

 

Vinice: Itálie, Bolgheri, suché

 

Zrání: 10 měsíců na barikových sudech ve kterých před tím zrála Ornellaia a Masseto (Maseto je první víno vinařství, vlajková loď - 100% Merlot; Ornellaia je dá se říct druhé víno vinařství, postavené na CS, dále Merlot a CF - velká pecka - ročník 1998 byl vyhlášen jako nejlepší víno roku 2001)

 

Barva: intenzivní, granátová

Aroma: z počátku velmi náznak tabáku, kávy a kůže, na konci zralé třešně, mírně lesní jahody, rybíz

Chuť: výrazně ovocitá, jemně povidla, opět náznaky kávy, velice dobrá uhlazenost tříslovin

 

 

Moje milované tenuta dell´Ornellaia - jedno z mých dlouhodobě nejoblíbenějších italských vinařství. Pro mě dnes veliké překvapení. Doslova. Víno jsem našel nečekaně ve sklepě. Osobně bych čekal, že 2012 "půjde již trochu z kopce", ale kdepak, stále je na vrcholu. Jsem zvědavý, jak dlouho bude ještě v kondici. Naštěstí bych měl brzy snad sehnat další 3 láhve, takže zkusím v červenci, pak přelom 2017/2018 a pak dle kondice... 

 

 

post-19307-0-93797200-1485810035_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

          Toscana rosso

   "Le Volte dell´Ornellaia"  

Igt 2012, tenuta dell´Ornellaia

 

 

Odrůdy: 51% Sangiovese, 34% Merlot, 15% Cabernet Sauvignon  (vinifikace probíhá odděleně)

 

Vinice: Itálie, Bolgheri, suché

 

Zrání: 10 měsíců na barikových sudech ve kterých před tím zrála Ornellaia a Masseto (Maseto je první víno vinařství, vlajková loď - 100% Merlot; Ornellaia je dá se říct druhé víno vinařství, postavené na CS, dále Merlot a CF - velká pecka - ročník 1998 byl vyhlášen jako nejlepší víno roku 2001)

 

Barva: intenzivní, granátová

Aroma: z počátku velmi náznak tabáku, kávy a kůže, na konci zralé třešně, mírně lesní jahody, rybíz

Chuť: výrazně ovocitá, jemně povidla, opět náznaky kávy, velice dobrá uhlazenost tříslovin

 

 

Moje milované tenuta dell´Ornellaia - jedno z mých dlouhodobě nejoblíbenějších italských vinařství. Pro mě dnes veliké překvapení. Doslova. Víno jsem našel nečekaně ve sklepě. Osobně bych čekal, že 2012 "půjde již trochu z kopce", ale kdepak, stále je na vrcholu. Jsem zvědavý, jak dlouho bude ještě v kondici. Naštěstí bych měl brzy snad sehnat další 3 láhve, takže zkusím v červenci, pak přelom 2017/2018 a pak dle kondice... 

věřím, že to může bejt moc dobrej  talián, 2012 v těchto letech jen tak z kopce nepujde, to je ještě mladík:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

věřím, že to může bejt moc dobrej  talián, 2012 v těchto letech jen tak z kopce nepujde, to je ještě mladík:-)

jojo, velmi dobrej, za ty prachy opravdu super poměr cena / kvalita. Brzy se chystám na jejich Le serre nuove (již bez Sangiovese, postaveno výhradně na FR odrůdách, více než rok na barikových sudech), to bude taky fajn zážitek.... (Le Volte je jejich základ, Le serre nuove je další stupeň, dál je Ornellaia a pak úplný vrchol - Masseto).

 

PS: jinak občas narazíme i na pár "vydechlejch mrtvol" i třeba mladších než 2012 za obdobné peníze (cca 600,-). Ale je fakt, že zřídka u vinařství formátu tenuta dell'Ornellaia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...