Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Pár stránek zpět jsem řešil výběr rumu a ono se to vyřešilo samo, stačilo počkat na narozeniny :-D . Poprvé jsem včera ochutnal Dos Maderas 5+5 a za mě dobrý. Cherry je tam cítit, ale nejsem žádný rumový ortodox a prostě mi to chutná. Trochu mě zklamalo jen balení, protože si drahá polovička "dělala škodu" s dárkovým balením a ty skleničky na mě působí strašně fórově. Asi v nich bude usedat jen prach a budu rumík pít z hrnečku  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laphroaig select plno lidí (celkem právem) považuje za dost zmatenou flašku, která si není jistá tím, čím chce být.  Medicinální etc., ale jen trochu, přitom zmateně sladká (v chuti hodně sherry, zrání v miliónu dřev) - prostě jak pejsek a kočičkou pekli whisky.

 

Já tolik nemusím standardní Laphroaig, čili mi nevadila, ale bylo to spíš na dochlastání, ne na dopití. Ale moh sis ji nechat třeba na Blood&Sand (koktejlů se skotskou moc nefunguje, ale tenhle jo :) )

 

Příspěvěk č. 500 je o chlastu - tak je to správně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nevylil jsem samozřejmě celou lahev. Nemám ve zvyku hned zavrhnout něco co mi v danou chvíli nesedne. Spousta věcí si žádá tu pravou chvíli. Dnes asi nebyl správný čas na tuto whisky :D

Ja som mal po prvom ochutnani Laphroaig 10 podobne pocity. Po roku som mal tu prilezitost opat a ked som si spomenul, nejako to zafungovalo a stala sa pre mna okamzite jednou z top. Pravda, select nieje najlepsi priklad tejto znacky ale to asi v tomto pripade nehra rolu ak nemas s cim porovnavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal po prvom ochutnani Laphroaig 10 podobne pocity. Po roku som mal tu prilezitost opat a ked som si spomenul, nejako to zafungovalo a stala sa pre mna okamzite jednou z top. Pravda, select nieje najlepsi priklad tejto znacky ale to asi v tomto pripade nehra rolu ak nemas s cim porovnavat.

Standardní Laphroaig 10 (nebo Quartercask, to je mimochodem jediný Laphroaig, který trochu můžu a zároveň jsem ochotný zaplatit) a Select jsou úplně jinde. Striktní Laphroaigisti, který znám, Select nechápou. A je fakt, že hodnocení chlastů fakt závisí na situaci :)

 

Nevylil jsem samozřejmě celou lahev.

Dobrý, nedávno tu byl jeden, co vylil flašku slušnějšího rumu do hajzlu, protože se mu udělalo maliličko šoufl, rovnou jsem si - neopodstatněně - myslel, že jsi podobný případ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Whisky ne, pokud teda jedný rozpitý Tullamorce neřikáš whisky

 

Já sem spíš rumovej. Teď jsem ale zkusil pár cognaců a brandy, a možná bych to přirovnal k Lepanto P.X. Akorát je to na první dobrou mírně výraznější a je tam znatelnější alkoholový ocas. Pro mě ale vážně příjemný pití, kor za ty prachy.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...