Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Začalo, začalo a stále nic v baru nevidím, kdy od tebe můžu čekat ono doplnění pitiva? Pro začátek by mi stačila Laphoro :-). Už jsem ji držel, v krámě, v ruce. nakonec jsem skončil s jemnější Glen Grant.

 

attachicon.gifGlen Grant.jpg

 

Nejsem si jistý, jestli jsem Tě s tím "doplněním pitiva" úplně pochopil. :) K Laphroaigu 10 yo můžu říci toliko, že jde o známého reprezentanta oblasti Islay (obecná charakteristika viz např. na whiskyonline.cz, k samotné whisky viz např. týž zdroj). V podstatě jen kvůli Tobě jsem načal novou lahev (ale rád; za jiných okolností bych tak učinil asi až zítra večer): V aroma lze rozpoznat výrazný závan desinfekce, dehtu, rašeliny, mírného kouře, ale také nějaké to sladko-kyselé ovoce na pozadí, kůži a travní tóny. V chuti se objevuje mnohé již představené ve vůni, přičemž se přidává příjemná slanost s připomínkou dubového dřeva. Dozvuk je velmi dlouhý.

 

Vlastně jsem teď popsal moji nejoblíbenější (a nejčastěji kupovanou) whisky. Zatím se mi daří udržovat stav, kdy krom nějaké otevřené lahve mám alespoň jednu schovanou, řekněme na horší časy. V této chvíli mám k dispozici tři lahve Laphroaigu 10 yo (z toho je jedna v sudové síle; ta přijde na řadu později). 

 

post-3892-0-80860400-1513201883_thumb.jpg

 

Tu Glen Grant 10 yo jsem ještě neochutnal.

 

Slusny zaciatok :)

Inak jediny rum co som si kupil druhy krat je Diplomatico, mal som vselijake, drahsie ale tento je imho istota.

Aj plantation je fajn.

 

Myslím, že Diplomatico Reserva Exclusiva 12 yo je po stránce vůně i chutě jeden z nejpřístupnějších lepších rumů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dr.sphinx: Jak se říká: "Není ten, aby se zalíbil všem." :) Mně třeba dost zachutnal Presidente Marti 15. Kolega, jenž se u mě stavoval na ochutnávku, z něj ale nadšený moc nebyl; vadila mu v chuti jistá kořenitá štiplavost, kterou zas já považuju za příjemně pikantní (víc mu šmakovalo Pampero Aniversario a zvláště zmíněné Diplomatico; osobně mám i Pampero nad Diplomaticem; je to dobrý rum, každopádně mám pocit, že tak nějak - v dobrém slova smyslu - namíchaný "pro všechny"; hlavně žádná kontroverze, líbit se, líbit se, líbit se, nikoho nenahněvat; a to mu jde, řekl bych, dobře). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý, jestli jsem Tě s tím "doplněním pitiva" úplně pochopil. :) K Laphroaigu 10 yo můžu říci toliko, že jde o známého reprezentanta oblasti Islay (obecná charakteristika viz např. na whiskyonline.cz, k samotné whisky viz např. týž zdroj). V podstatě jen kvůli Tobě jsem načal novou lahev (ale rád; za jiných okolností bych tak učinil asi až zítra večer): V aroma lze rozpoznat výrazný závan desinfekce, dehtu, rašeliny, mírného kouře, ale také nějaké to sladko-kyselé ovoce na pozadí, kůži a travní tóny. V chuti se objevuje mnohé již představené ve vůni, přičemž se přidává příjemná slanost s připomínkou dubového dřeva. Dozvuk je velmi dlouhý.

 

Vlastně jsem teď popsal moji nejoblíbenější (a nejčastěji kupovanou) whisky. Zatím se mi daří udržovat stav, kdy krom nějaké otevřené lahve mám alespoň jednu schovanou, řekněme na horší časy. V této chvíli mám k dispozici tři lahve Laphroaigu 10 yo (z toho je jedna v sudové síle; ta přijde na řadu později). 

 

attachicon.gifWP_20171213_21_54_06_Pro_re.jpg

 

Tu Glen Grant 10 yo jsem ještě neochutnal.

 

 

Myslím, že Diplomatico Reserva Exclusiva 12 yo je po stránce vůně i chutě jeden z nejpřístupnějších lepších rumů. 

 

Nic složitého v tom nehledej :-), prostě jen to co jsi nakoupil mi přepošli a máš doplněno... tedy spíš já ;-). Whisku z Islay jsem zatím neměl možnost zkusit a zatím jsem se nedostal k tomu koupit celou flašku, i když teď nad ni docela uvažuju. Jen ta její výrazná chuť "desinfekce a rašeliny... " oproti jemným whiskám z Speyside je to výrazný rozdíl...

 

Diplomatico Reserva 12y bych řekl je fain, ale víc mě zaujal el dorado 12y, přijde mi chuťově lepší, ne tak aromatický...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se všechno nevyrábí :) Kmín a ex-sherry casks - ale třeba to funguje.

 

To dr.sphinx: Jak se říká: "Není ten, aby se zalíbil všem." :) Mně třeba dost zachutnal Presidente Marti 15. ...

Přesně tak :) A zrovna ten Presidente Marti 15 mě taky moc neba (ale procházím takovou Oliver&Oliver kocovinou, takže možná nebrat vážně). Takový Eldorado 12 jak píše Delawer, to je jiný kafe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako chutná to fakt jinak než kminka co jsem měl z Norska... Je to takové ostřejší na začátku, ale v konečném důsledku jemnější...

Asi to nedokážu úplně popsat ( no půl lahvičky už se vyparilo). Ale fakt to špatné není.

Btw když píšeš, že máš kminku rád, kde tu u nás jakou a kde kupuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zpravidla popadnu něco v nějakým německým supráči, když mám tu možnost. Bohatě mi stačí něco jako Lysholm Linie, kterej se dá sehnat i tady. Místní kmínky, co jsem zkoušel, byly moc nasládlý. Helbing Hamburg (to je teda Kümmel) taky sladkej. Ale piju to fakt spíš výjimečně, ale jak se o tom teďka bavíme, musel jsem si nalejt :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...