Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem otevřít něco výjimečného. Vyhrálo to naturální cuvée Pinot (PG) Chardonnay 2009 od pana Jaroslava Osičky z Velkých Bílovic. Cca 10 měsíců na kvasnicích v dubu, nefiltrované, Alk 13%..

 

Hned po otevření bylo jasné, že to bude velká hra.. A to mě potěšilo 1f44d.png1f600.png.

 

Po nalití do pohárku zaujala čistá, zlatožlutá barva. Super!! Více flirtovat to s vámi však začne na nose. Krásná a plná, dlouho doznívající vůně smetany s tóny zralých banánů, přes květy mladého ostropestřce, až po opálenou kůži. Fíha.. Po takovém úvodě to chce opravdu velkou chuť, nebo to smeteš pod stůl. Tady s tím naštěstí není problém. V chuti víno přejde plynule do tónů karamelu, kandovaného pomeranče, lískového oříšku a přepuštěného másla. No a po cca 2 hodinách po otevření k tomu nastupuje celá filharmonie tropického ovoce. Skvost!

 

Celkově se tedy jedná o nadprůměrné víno z Moravy. Neuvěřitelně harmonické, hebké, žádná potroublá prvoplánovitost vystavěná na primární aromatice... Naopak hluboce charakterní víno, které by v zahraničí stálo minimálně(!) dvakrát tolik.

 

Summa summarum, nelze než doporučit. Dobrou noc 1f642.png:-) 1f377.png

post-19307-0-45624000-1513547455_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Wrch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po nalití do pohárku zaujala čistá, zlatožlutá barva. Super!! Více flirtovat to s vámi však začne na nose. Krásná a plná, dlouho doznívající vůně smetany s tóny zralých banánů, přes květy mladého ostropestřce, až po opálenou kůži. Fíha.. Po takovém úvodě to chce opravdu velkou chuť, nebo to smeteš pod stůl. Tady s tím naštěstí není problém. V chuti víno přejde plynule do tónů karamelu, kandovaného pomeranče, lískového oříšku a přepuštěného másla. No a po cca 2 hodinách po otevření k tomu nastupuje celá filharmonie tropického ovoce. Skvost!

 

... žádná potroublá prvoplánovitost vystavěná na primární aromatice...

 

Měl bych dotaz, že jsem tak smělý. Opravdu rozeznáš ve víně vůni květů bodláku, tedy mladého, žádné již vyvanulé květy?

Já tedy třeba nejsem schopný většinu vůně ve vínu charakterizovat, fascinovalo mě vždy když někdo popisuje víno že je

schopen k vůni přiřadit takové výrazy jako "rozkvetlá jižní louka před bouřkou" nebo "vůně ořechového listí skrápěného deštěm".

Běžný smrtelník přece jen nemá "načuchané" věci jako jsou tyto nebo květy bodláku.

 

Ten popis mě zaujal, tak jsem to víno hledal, narazil jsem u něj v popisu na větu: 

Nádherný příklad vyzrálého moravského bílého vína, jež není postaveno na prvoplánové primární aromatice. 

kterou jsem četl i ve tvém příspěvku, proto ten nedůvěřivý dotaz. Dneska totiž sednout ke googlu

a vytvořit ze sebe znalce umí po vypití skleničky prakticky kdokoliv, stejně je to třeba u jídla, do 

restaurace přicházejí ostřílení a sebejistí kritikové, kteří sice neumí udělat jíšku, ale googlit dovedou ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jasan, díky za dotaz. Živím se už skoro 12 let jako sommelier. Ty vůně jsou dané a poznat je musíš. Často dělám popisky i pro vinaře nebo e shopy a spousta termínů se opakuje (ustálená terminologie).

 

Ale jinak souhlas, že velké množství charakteristik, které dělá někdo jen jako marketing, jsou jen kupa keců..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá volba. Puntacana je vynikající a ke Quorhum napiš pls postřehy. Měl jsem 23 a 15. 30 jsem zatím neochhutnal.

 

Co ríkáš na QRM 23 a 15 vs. Puntacana ?

 

Já měl už jednou Puntacanu XOX, je sladší, nemá tak výraznou vůni a dochuť jako např. A.H.Riise Non Pus Ultra, ale i tak jsem byl jsem spokojen a koupil jsem si ji znovu.

 

QRM 23 jsem měl malej 0,02 vzorek v Air Cafe a byl jsem také spokojenej, stejně jako s Puntacanou a když jsou ty :newyear:  , tak jsem si dopřál o level vyšší kousek  :)

 

Na RumRatings.com mají obě lahve dobré hodnocení, šlápnutí vedle to asi pro mě nebude  :clap:

 

https://www.rumratings.com/brands/833-ron-quorhum-30-year

 

https://www.rumratings.com/brands/1336-punta-cana-xox

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ríkáš na QRM 23 a 15 vs. Puntacana ?

Já je oba měl cca před rokem. Mlhavě si pamatuju že QRM nebyl nějak extra sladkej. Mám je napsaný v mobilu v budoucnu na opakování. Takže mi chutnaly. :-)

Jenže toho je tolik co ochutnávat, že nebím kdy se k nim vrátím. Ale tu 30 určitě objednám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti kazit chuť,ale onehdá jsem někde viděl testik Rumlů a tohle byla nej sračka. To uděláš líp s Krásnobřezenským.

Pravdu mas.

Ono to nieje urcene na priame pitie, vsakze. Nejde ani tak o tu voltaz (aj ked je to uz trocha zbytocne moc) ale hlavne o to ze je to HNUSNE. Je to alkohol primarne urceny do miesanych drinkov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...