Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

V 1. 2. 2021 v 22:18, just_a_wee_dram napsal:

Dnes Suntory Gold z 80. let po dědovi. Sice je to jen "obyčejný" japonský NAS blend, ale stejně je fascinující sledovat, jak se po několika dekádách v lahvi po nalití mění její charakter a temperament.

K tomu jsem samozřejmě musel zvolit Seamastery z raných sedmdesátek, taktéž zděděné.

Díky, dědo ;)

IMG_20210201_210057_747.jpg

Děda byl mlsoun 😄  sklínku s čepičkou jsem viděl naposledy před 30 - ti lety , taky u nějaké whisky z nipponu. Je to doufám originál a ne víčko od něčeho jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, a já to fakt viděl naposledy před těmi 30 - ti lety a z nipponu. Pokud si to dobře pamatuji, sklínka byla maličko nižší a čepička měla úchop omotaný zlatým drátkem. Viděl jsem to na velvyslanectví a poměrně mne to překvapilo - vůbec jsem v té době netušil, že dělají i whisky. Od té doby jsem tedy žádnou japonskou whisky nepil, byť už vím, že je dělají a lidi si je poměrně chválí. No já byl vždycky radši na gin a koňáček. I rumu, pominu-li grog, který můžu i v létě, jsem přišel na chuť až v novém miléniu :_D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

@Ondra Cenu to má jak pro koho. Můj strop se v rámci obyčejné spotřebitelské rozumnosti pohybuje okolo 600-800 Kč (neboť výbornou mirabelku, i starší, bych měl být schopen sehnat od blízkých lidí, kteří sami produkují pro své potřeby; a nejspíš bych ji měl do 500 Kč; možná jen lahev nebo dvě, pokud by jí byl nedostatek, ale prostě měl). Kdybych byl zvědavý a chtěl srovnávat v rámci toho, co znám nebo mám, asi bych byl ochoten přitlačit na 1 000 Kč, jako fanda i na 1 500 Kč. Bavíme se zatím o běžném spotřebiteli, co ten obsah opravdu pije, ne sbírá, přeprodává apod. Movitější konzumenti, sběratelé, popřípadě různí obchodníci či osoby zabývající se investičním alkoholem - tak se tomu teď hezky říká, nebo přímo spekulanti, můžou dát samozřejmě i mnohem víc. 

P. S. Jinak destiláty od Žufánka jsou výborné kvality, o tom žádná. Vzhledem k tomu, jak jsou jeho limitované edice vyhledávané, bys s prodejem za lepší peníz neměl mít problém. Navíc jde o lahve s kolkem. (A to je pro mnohé často důležitější než samotná kvalita obsahu, co si budeme nalhávat. Přidá-li se k tomu navíc zajímavý příběh...)

P. P. S. Kdybych měl sehnat mirabelku jako dárek pro milovníka tohoto druhu destilátu, jde o jinou situaci. V takovém případě nemám problém přemýšlet o ceně 2 000 Kč i výše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 21 hodinami, walter10 napsal:

@Ondra Cenu to má jak pro koho. Můj strop se v rámci obyčejné spotřebitelské rozumnosti pohybuje okolo 600-800 Kč (neboť výbornou mirabelku, i starší, bych měl být schopen sehnat od blízkých lidí, kteří sami produkují pro své potřeby; a nejspíš bych ji měl do 500 Kč; možná jen lahev nebo dvě, pokud by jí byl nedostatek, ale prostě měl). Kdybych byl zvědavý a chtěl srovnávat v rámci toho, co znám nebo mám, asi bych byl ochoten přitlačit na 1 000 Kč, jako fanda i na 1 500 Kč. Bavíme se zatím o běžném spotřebiteli, co ten obsah opravdu pije, ne sbírá, přeprodává apod. Movitější konzumenti, sběratelé, popřípadě různí obchodníci či osoby zabývající se investičním alkoholem - tak se tomu teď hezky říká, nebo přímo spekulanti, můžou dát samozřejmě i mnohem víc. 

P. S. Jinak destiláty od Žufánka jsou výborné kvality, o tom žádná. Vzhledem k tomu, jak jsou jeho limitované edice vyhledávané, bys s prodejem za lepší peníz neměl mít problém. Navíc jde o lahve s kolkem. (A to je pro mnohé často důležitější než samotná kvalita obsahu, co si budeme nalhávat. Přidá-li se k tomu navíc zajímavý příběh...)

P. P. S. Kdybych měl sehnat mirabelku jako dárek pro milovníka tohoto druhu destilátu, jde o jinou situaci. V takovém případě nemám problém přemýšlet o ceně 2 000 Kč i výše. 

Diky moc za komplexni odpoved!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...