Přejít na obsah

Co pijete?


31682

Doporučené příspěvky

typofraf: ovocný čaj? Ani se nezmiňuj... Poslední dobou mám problém s vysokým tlakem, jak už to u tlusťochů bývá. Takže šálek zeleného čaje mě fakt málem zabil :) Řekl jsem ne a zakoupil čaj ovocný. To jsem si dal! Hnidopich manželka, která čte podrobně všechny návody, reklamní letáky dokonce i celé noviny, tak ta na krabičce nalezla informaci, že vzhledem k přidané lékořici čaj není vhodný pro vysokotlaké :( Svět se v prdel obrací.

 

stanley: Oban? Co to je? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To 31682: 14 let a 43%, single malt :) Je to ekologický pití ...

 

Na zelenej čaj si musíš zvyknout - chce to čas, vybrat ten správnej a hlavně dodržet technologii přípravy. Tzv. ovocný čaje jsou dost nepoživatelný, hlavně bych se bál tomu říkat čaj - je to spíš odvar (Bitches Brew) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To 31682: 14 let a 43%, single malt :)  Je to ekologický pití ...

 

Na zelenej čaj si musíš zvyknout - chce to čas, vybrat ten správnej a hlavně dodržet technologii přípravy. Tzv. ovocný čaje jsou dost nepoživatelný, hlavně bych se bál tomu říkat čaj - je to spíš odvar (Bitches Brew) :)

Prozraď technologii přípravy toho zeleného čaje. Určitě to dělám špatně. Asi mám nějaký lepší, přivezený přímo z Číny. Žádné drobné smetí, po přelití horkou vodou mám hrnek plný asi 5cm celých lístků. Tak ať to nekazím špatnou přípravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelený čaj se super, chodím si pro něj k Vietnamcům. Jak říkají: .... dys neny caj zeleny, tak v nem uz nesou zadny drogy...

Prostě sušením, fermentací se přichází o spoustu dobrot a látek (alkaloidů).

Na druhou stranu, už jste chutnali nové Beaujolais? Nejlepší je z Hypernovy (Beuajolais Primeur CH. Rousseau), loni bylo nejlepší z Hypernovy taky. Nejhorší chuť má to z Kauflandu, brrrr...

Z piv mám nejraději PIVO, tj. Pilsner Urquell, ale doporučoval bych ochutnat v německém Bambergu Schwenkerla Rauchbier, tmavý pivko, prohnaný kouřem, chutná jako byste dobrý pivo zajídali uzeným.

A pro radost a na povznesení 7* Metaxa a koňaky (musí být alespoň V.S.O.P, lépe XO)

Jen tak k posezení, nepohrdnu lecčíms, i ten od 31682 zmiňovaný myslivec není špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VS: zásadně po uvaření nechat H2O odstát, aby její teplota klesla tak na 70-75 °C, louhovat cca 2 minuty. Je to dost individuální, záleží na druhu ... samozřejmě že dost záleží na vodě ...

 

Jinak standardně piju černý čaj, obyčejný BOP nebo Earl Grey :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Pepino: na testování je nejlepší Brusel, doporučuju Kwak, Grimbergen, Mort Subite, Leffe Blond, Hoegarden, nedoporučuju Kriek. Z hospod dopručuju Café Leffe, Mort Subité a Toon (maskováno jako královské loutkové divadlo s pubem - mají tam Kwak) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 VS: zásadně po uvaření nechat H2O odstát, aby její teplota klesla tak na 70-75 °C, louhovat cca 2 minuty. Je to dost individuální,  záleží na druhu ... samozřejmě že dost záleží na vodě ...

 

Jinak standardně piju černý čaj, obyčejný BOP nebo Earl Grey :)

No vida, zase jeden důvod koupit si hodinky s chronografem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stanley a Kamil: koukám, že na sobě nešetříte :) To by moje proletářská huba ani nedokázala ocenit. Hodně dlouho mi trvalo než jsem vůbec whisky přišel na chuť. Raději mám vinné destiláty.

 

Pamatujete ještě někdo na Vizognak? To bylo docela dobré pití za milou cenu. Dělá se ještě? Nejmíň deset let jset ho už neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Pepino: na testování je nejlepší Brusel, doporučuju Kwak, Grimbergen, Mort Subite, Leffe Blond, Hoegarden, nedoporučuju Kriek. Z hospod dopručuju Café Leffe, Mort Subité a Toon (maskováno jako královské loutkové divadlo s pubem - mají tam Kwak) :)

stanley, ferove by bylo (tedy pokud jsi kwak pil z originalni sklenice) upozornit pepina na nasledky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...