Jump to content

Recommended Posts

• Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Právě si vychutnávám odpolední dvojité presso z nového přístroje, co jsem pořídil ...   Jo a tuhle jsem vyzkoušel Red Bull s kubánským rumem a je to možná ještě lepší než s vodkou ...    

Tak si připadám jako Miloš Zeman. Zapomněl jsem v mrazáku lahev Becherovky, před chvílí jsem ji objevil a tak jsem si dal jednoho a pak druhého frťánka a ona, pěkně podmražená, potvora jedna, není vůb

Chablis

Měl jsem tento Rybízák minulý týden. Připomínka černého rybízu je tady opravdu příjemná. Nesedla mi jen míra doslazení. Přijde mně, že je tam toho cukru už trochu moc. A zrovna ten cukr ani není uvedený na etiketě, přitom v rámci webové prezentace jej vypisují: "černý rybíz min. 30 %, voda, cukr, siřičitany, sorban draselný"

před 1 hodinou, walter10 napsal:

Měl jsem tento Rybízák minulý týden. Připomínka černého rybízu je tady opravdu příjemná. Nesedla mi jen míra doslazení. Přijde mně, že je tam toho cukru už trochu moc. A zrovna ten cukr ani není uvedený na etiketě, přitom v rámci webové prezentace jej vypisují: "černý rybíz min. 30 %, voda, cukr, siřičitany, sorban draselný"

Jo, sladký je to moc 😞 Ale vůně, vůně je velmi intenzivní a chuťově by to strčilo do kapsy leckterý sirup či juice 😄 Dostal jsem ho od kamaráda, protože jsme nějak plkali o tom, co se pilo v mládí, koupit bych to nekoupil. Nicméně, pít po kalíšku, jako dezertní víno :_D

Velkým kladem je, že na rozdíl od jiných moků, vydávajících se za víno, mne nenutilo hrábnout do misky s brambůrky 😄

před 8 minutami, krtenek napsal:

2) je dárek, však to píšu. Budoucí obdarovaný to pije.

Aha. Sorry. To som prehliadol/neuvedomil si. V tomto nepomozem, podla mna biely rum nieje urceny na priame pite :lol2:.

El Dorado 12 yo je ovšem sladký rum. I když ještě rozumně sladký. Z těch dostupnějších je možná nepatrně sladší (?) Plantation Grande Reserve, popřípadě Arcane Delicatissime. Ale Arcane je vůní i chutí krapet svébytnější kousek. Abuelo 12 yo asi nebude sladší, ale jako kvalitativní varianta, nad kterou lze uvažovat, je myslitelný. Bílý rum máš rád, nebo jej chceš ochutnat či někomu darovat? Ono mezi bílými rumy toho moc zajímavého není. Abys nebyl zklamaný. 

Jestli lepihub, tak Don Papa (o chlup dražší), přip. spomínané Bumbu

Jinak k věci, teď dopíjím vzorek English Harbour Port Cask, 46%, který zařadím na To-Buy-List k Hampdenu... takové hezké pití, vstupní brana k nedoslazovaným rumům. Foursquare 2008 je na mě zatím docela šleha ... ale i k tomu se dá propít 🤣

před 5 hodinami, eskimak napsal:

Aha. Sorry. To som prehliadol/neuvedomil si. V tomto nepomozem, podla mna biely rum nieje urceny na priame pite :lol2:.

Ale je, jen toho není moc v ceně bílého Legendaria

před 2 hodinami, Lion napsal:

Taky by to chtělo stanovit tu cenu... Eldorado 12 yo se dá koupit za 700... Takže diplomatico, don papa a bumbu je trochu mimo rozpočet...

Asi zle hladas. Je to ta ista cenovka.

Já doporučuji Matusalem 15 yo, kolem 600 Kč velmi pitelný rum, ale není dle mě moc sladký. 

Btw. teď se dívám, že ještě dnes a zítra má Kaufland v akci Glenfiddich 12yo za 600 Kč... Že bych zkusil změnu po všech těch rumech? 

před 8 hodinami, JakubS napsal:

Santos Dumont elixír 

Trochu nad 700, ale dobrý to je a sladký taky.

Navíc je to rum s příběhem 🙂