Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

Vidím Ivane ,že jsi do toho spadl :-) a včera jsem si na tebe musel vzpomenout a něco ti vyfotit, i když je to z trochu jiného, ale velmi podobného soudku. Tady jedna odhadem 50ti letá dáma  ;) je to fakt macek ale hlavně to auto má cosi....asi duši  ;) gugloval jsem a v tomto provedení jich asi moc nebude.

post-7459-0-86900400-1450359575_thumb.jpeg

post-7459-0-80138700-1450359590_thumb.jpeg

post-7459-0-28066600-1450359614_thumb.jpeg

post-7459-0-47449600-1450359651_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky, snažím se, ale vlastní vestavba teprve začne, truhlář má bohužel čas až v půlce ledna. Ale zato je to kamarád, dílnu má nedaleko a auto se mu do ní vejde. Takže u něj budu denním hostem a budeme ladit detaily, ten si se mnou užije, chudák...:-). Ano, plachta je Maypole. Pohlcovač a jed/pastičky je dobrá finta, děkuji.

:-).... No jo řemeslníci. Já jsem si zase vymyslel, že chci do bočních dveří Ducata vasdit normálně otvírací 80 cm.... Autoklempíře mám kamaráda, šikovného...... má toho taky moc. Za půl roku už to má aspoň vyřezané a zčásti sfalcované.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M3maniac - udělal jsi mi velkou radost, tyhle Mercedesy mají opravdu duši. Zajímalo by mne, jestli je nadkabina originání nebo kutilství majitele.

 

Mtruelle - já jsem na tom o něco lépe, truhlář se na to vrhne v půlce ledna, ale do konce února prý to bude hotové. Budu ho muset tlačit, zpoždění se nepřipouští, pak na tom bude dělat ještě Karel Prokop.

 

Pro zasmání přidávám "plány", hlavní část nábytku. Část s vařičem bude přidělaná na dveřích a bude se otevírat s nimi, bude se tak moci vařit i venku. Druhá část bude napevno v autě a oba díly do sebe při zavření dveří zapadnou. Kromě toho se budou dělat prostory pod stropem, pod postelí a mezi předními sedadly (kde bude pejsek, ale nad jeho boudou bude odkládací prostor s přídavným stolkem vysouvacím dozadu. Pro mne je dost podstatné, že v téhle verzi zůstává mezi skříňkovými sestavami stále cca 80 cm široký prostor.

 

Také mi kamarád vyrobil samolepky "Explorer", kde "O" je zeměkoule, je to logo téhle modelové řady. Na boku auta se jedna odchlypuje a druhá chybí, jinak je ta zeměkoule různě po interiéru. Takže to doplním na auto zvenku a v decentním, malém provedení i na nábytek kvůli "originalitě" vestavby. A dnes mi volal, že pro mne bude mít dárek, logo se mu podařilo vypískovat na hrníček a pokud se to podaří, budeme mít "originální" celou sadu nádobí...:-)  

post-3283-0-93516500-1450367849_thumb.jpg

post-3283-0-22782200-1450367883_thumb.jpg

post-3283-0-85708600-1450367911_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé vlákno a auto máš parádní z venku a nakonec bude určitě luxusní i vevnitř. Doteď jsem se jen kochal obrázky, ale nakonec mi to jako technikovi nedá a musím se zeptat. Už hodnou chvíli studuju ty nákresy a prostě nechápu jak se bude používat to WC, můžeš to popsat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé vlákno a auto máš parádní z venku a nakonec bude určitě luxusní i vevnitř. Doteď jsem se jen kochal obrázky, ale nakonec mi to jako technikovi nedá a musím se zeptat. Už hodnou chvíli studuju ty nákresy a prostě nechápu jak se bude používat to WC, můžeš to popsat?

Je to nouzové WC a bude se improvizovat, bohužel samostatná "místnost" se do auta nevejde. Varianta je vzadu za sedačkou v "kufru, tam to auta občas mají včetně jednoduché polopřepážky od kabiny, ta se mi tam nevejde ale závěs ano. Druhou možností je mezi předními sedadly, tam bude závěs tak jako tak. Obojí je nouzová improvizace. Pak jsou varianty venku - mezi otevřenými zadními dveřmi bude konstrukce se závěsem kvůli sprchování a dá se to využít i takto. Druhou venkovní variantou je sprchovací/WC přístřešek (viz.foto), dá se použít venku i pod markýzou s bočními stěnami, kterou budeme mít také (= další uzavřená místnost, bude se tam po otevření bočních dveří s vařičem i vařit, jen musíme odclonit výpary od střechy markýzy). 

Nouzové WC ve schránce mají i tovární obytné dodávky jako např. nová Westfalia Ford Nugget (viz.foto). Moc to neprožívám, 18 let cestuji na motorce, ale ano, tuhle věc budeme muset ještě doladit:-). 

post-3283-0-96358200-1450373652_thumb.jpg

post-3283-0-76566800-1450374456_thumb.jpg

post-3283-0-77372800-1450374475_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dorazil další důležitý doplněk a objednal jsem doporučený pohlcovač vlhkosti a úchyty na dvířka:

post-3283-0-64572800-1450435789_thumb.jpg

post-3283-0-43803000-1450435801_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mtruelle - nakonec jsem zvolil tento pohlcovač. Modrý terčík po naplnění zrůžoví, dá se vysušit do mikrovlnky a jede se dál.

 

Ale mám dotaz - mám mobilheim, opravdu velký, tak trochu skladiště, noclehárna pro známé a když prší, z terasy se přesouváme dovnitř a "mejdan" jede dál, Uvažuji, jestli by se pohlcovač nehodil i do něj, je ale odvětraný a po 5 letech co ho mám, v něm není plíseň ani viditelná vlhkost (a že v něm je dost věcí, které by vlhkostí dost trpěly). Co myslíte?

post-3283-0-88150700-1450776948_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám pohlcovač Ceresit nějaký....Dvousložková tableta, dole v nádobce vidíš tu pohlcenou vlhkost....vodu a občas vyliješ. Jinak do mobilheimu bych to klidně dal taky.....ta vlkost tam bude jistě taky kondenzovat. Kdyžtak jen pro ten pocit, ze jsi pro to něco udělal. Jinak já z obytky na zimu vyndavám všechny matrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nádhera Cyrdo, to schvaluju!! Ani by too nemuselo být tak velké, na druhou stranu to už není auto na typické offroad expedice, spíš na dovolené v zemích s nezpevněnými cestami a tam by tohle auto fungovalo. Osobně bych hledal něco do 3,5 tuny a ne žádný autobus, kvůli manévrování, vjezdům do měst, poplatkům na dálnicích atd. Na druhou stranu, rodina se 2 dětmi, zvlášť na delší expedice, potřebuje zázemí a komfort, takže asi nějaký kompromis. Překvapilo mne, jak mnoho lidí, i z ČR, cestuje po světě v obytných autech a tráví na cestách celé měsíce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...