Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

My jsme si půjčovali v Německu, když jsme jeli na 14 dni Norsko, platili jsme o 1 tis. denně méně než u nás (což rozdíl 14 tis. je dost podstatný), výhoda totiž je, že v Německu není v červenci sezona, zatímco u nás ano a ceny jsou pak jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To zní dobře, takže výsledná cena byla kolik? Nám to (byl to ten Renault, co jsem dával fotku) vyšel se slevama na nějakých 2.650Kč denně. Ale šlo o červen a docela dlouho jsem pátral. Veškerý ostatní nabídky byly o dost vyšší. Tohle je podle mě firma, kde si koupili 2 obytňáky pro sebe a svý zaměstnance a když to nemají využitý, tak to pronajímají. Takže asi nemusí ceny až tak hrotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme si půjčovali v Německu, když jsme jeli na 14 dni Norsko, platili jsme o 1 tis. denně méně než u nás (což rozdíl 14 tis. je dost podstatný), výhoda totiž je, že v Německu není v červenci sezona, zatímco u nás ano a ceny jsou pak jinde.

Das link kdes pujcoval prosim?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že to bylo nějakých 89 EUR/den, tenkrát ovšem bylo EURo 26 Kč. Ovšem bylo to velký auto pro 6-8 lidí, takže se to takto špatně porovnává. Nepamatuju se úplně přesně, zařizovala to přítelkyně, ale mělo by to být ve Flosu, hned za hranicema u dálnice z Plzně do Mnichova.

 

Asi tohle http://www.kfz-weig.de

 

Výhoda byla že jsme celé Německo a Norsko jeli na německých značkách, tak nás nikdo neotravoval...

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že to bylo nějakých 89 EUR/den, tenkrát ovšem bylo EURo 26 Kč. Ovšem bylo to velký auto pro 6-8 lidí, takže se to takto špatně porovnává. Nepamatuju se úplně přesně, zařizovala to přítelkyně, ale mělo by to být ve Flosu, hned za hranicema u dálnice z Plzně do Mnichova.

 

Asi tohle http://www.kfz-weig.de

 

Výhoda byla že jsme celé Německo a Norsko jeli na německých značkách, tak nás nikdo neotravoval...

Dikt za tip!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevie niekto o offroadovom karavane (zástavbe) do inej dodávky, ako je Mercedes Sprinter? Našiel som v podstate len jediný model od HRZ (Freedom). Ale nikto z mojich známych, čo jazdia s dodávkami, nemá na Sprinter jediné dobré slovo, net je tiež plný sklamaných ľudí, ktorým sa to stále kazí. Ja hľadám niečo, čo ma na ceste nenechá.

 

Jazdím skoro dvadsaťročným Ladcruiserom, kde  počas 10 000-kilometrového  výletu s nespočetným brodením nemusím ani doliať olej, čo mi celkom vyhovuje, lebo si neviem opraviť ani prd. Akurát že pre dvoch dospelých a dvojročné decko to už je mierne nepohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ... Takže řešení vidím jedině v autech, se kterými lze i jezdit v běžným provozu. Čili westfalia nebo něco jako tohle http://www.bluerent.cz/cz/roadcamp-r ...

 

Díky za odkaz.

Již delší dobu se marně poohlížím po něčem malém pro dva se záchodem a už jsem pomalu přestával doufat.

A vida, já jenom blbě hledal.

 

Neměl by ještě někdo nějaký tip na něco podobného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkaz.

Již delší dobu se marně poohlížím po něčem malém pro dva se záchodem a už jsem pomalu přestával doufat.

A vida, já jenom blbě hledal.

 

Neměl by ještě někdo nějaký tip na něco podobného?

Ještě jsem našel tohle: 

 

www.prodej-karavanu-dante.cz/karavany-obytne-vozy/obytny-vuz-xvan-5

 

Ale ten Pössl se mi líbí víc, Aspoň pocitově, reálně jsem je zatím nezkoušel. Ale zřejmě jsou docela v kurzu, v Německu i Francii jsem jich všude viděl mraky.

 

Edit: odkaz z nějakýho důvodu napřímo nefachá, takže zkopírovat a přes vyhledavač. Stejně to nějak blbne, je to: XGO X-Van

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomalu se blížíme a pojedeme omrknout jedno auto. Sice není zcela podle představ, ale je to prý nejlepší motorizace (V8, 5,7l, 111kW), dobrý rok 1993, dlouhý, zvýšený, ale hlavně PRÝ je vše funkční, v dobrém stavu, bez koroze karoserie, podvozek prý také OK. Takže slušná klasika, ale uvidíme... Foto je ilustrační, ne konkrétního vozu.

post-3283-0-85509000-1444156891_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mam 4,2, cca 96kw a jsem naramne spokojenej:) Auto je 4 roky stary. Utahlo by letadlo.

Ja v tom pomeru nevidim problem pro tento typ auta. Alespon ten motor vydrzi.

tl

 

Přesně. Což motor, ten vydrží všechno, ale vydrží déle další věci - převodovka, kardan, kříže, diferák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám ten istý motor s turbom  so závratnými 150 kW. Auto má cez 18 rokov a jediný skutočný problém je, že sa už začína objavovať hrdza (spodný lem zadných dverí atď.). Prevodovka, diferák aj kardan OK, kríž som pred dvoma rokmi menil, keď som auto v brode otrepal o šutre a celá prevodovka sa posunula nahor, čím začal horný kríž mlátiť do kasne.

 

Motor chytá na ťuk, nezadymí a nezadymí, olej nežerie. Zlaté auto.

 

Mať motor s krásnymi číslami je fajn, ale vyžaduje to veľa údržby a životnosť nič moc. To nie je moja šálka kávy... Dosť sa mi páčia karavany na báze Fordu Ecoline, tam býval šesťlitrový turbodízel so smiešnymi číslami, ale netreba sa o neho takmer vôbec starať. Veľa ich jazdí po Islande ako agentúrne autá a miestni si ich veľmi pochvaľujú. Na rozdiel od európskych... Lenže Ecoline tu neprihlásim, a upravený už vôbec...

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je to krásné - což o to - motor, převodovka a ostatní části auto co se týče servisu asi v pohodě. Spíše bych se bál oprav vestavěných dílů vestavby - pokud tam nejsou namontované evropské komponenty. Ono schánět něco na 20 let starou lednici nebo záchod v USA asi nebude tak snadné - si myslím... stačí blbé těsnění......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mtruelle, domnivam se, ze by se to dalo resit ,,samodomo´´ opravama a navic v dnesni dobe cokoliv objednat ve svete neni problem. A jak pises, auto nadherny.

wawrik, presne! 

Jinak me se libej sportmobily, 4x4, zvedaci strecha.... krasny dovolenkovy auta.

tl

post-26281-0-37217400-1444204375_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...