Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 4. 4. 2021 v 13:42, TLD napsal:

Cau, za prvne chvalim plan. Deti budou urcite spokojene. Hned ta prvni destinace, misto kempu primo u safari doporucim ten v udoli Dolce,

 

 

Tak auto domluveno, záloha zaplacena a místo v kempu volné. Zvířátka už chystají spacáky. Jen já chodím s metrem po dvoře a přemýšlím jak se s tou 7 metrovou potvorou vlezu do zatáček. 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ade_jirka napsal:

Tak auto domluveno, záloha zaplacena a místo v kempu volné. Zvířátka už chystají spacáky. Jen já chodím s metrem po dvoře a přemýšlím jak se s tou 7 metrovou potvorou vlezu do zatáček. 😁

Vlezeš. Taky jsem byl nervózní, když jsme si vloni na Novém Zélandu půjčili 2 obytná auta a já řídil Mercedes s celkovou hmotností 4,6 t a délkou 7,5 metru, přitom mám sice ŘP C, ale nikdy jsem nic tak velkého neřídil, jen dodávku a naši obytnou Důru, dlouhou 5,3 m. Ale po pár dnech jsem vymetal zatáčky s přesností na centimetr. Zatáček tam bylo fakt hodně, kopce, úzké silnice, serpentýny, stovky jednosměrných mostů, furt jsem si musel dávat bacha abych nesebral nástavbou nějakou větev. A k tomu všemu volant vpravo, jízda v levém pruhu, křižovatky, kruháče, všechno jinak. Provoz zdánlivě řídký, ale v kopcích se jelo třeba jen 20 km/h a to se vytvořila kolona za námi i jsme minuli dost protijedoucích aut. Naštěstí jsou řidiči ohleduplní a docela trpěliví, i když si taky občas troubnou. Nakonec jsem si tak zvykl že jsem si doma nemohl zvyknout na tu naši klasiku. Užijte si to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Sacíbagr napsal:

Přeju všem parádní zážitky s campry. Loni se mi podařilo přes 30 spaní v bydlíku. Už to není 90, jako dřív, ale mám za lubem delší cestu a třeba to vyjde.

Mně čekají první noci, ale koukám ještě po Caddy Maxi. Že bych si tam hodil vestavbu a když už mi všichni polezou na nervy, vzal bych kolo a vypadl ven. To bych asi mohl i dohnat těch tvých 90 nocí 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To udelej! Je to strasnej cistic na hlavu, parknout to nekde na peknem miste mimo lidi, poradne si slapnout a vecer si opect kus masa, dat si pivo, precist par stran pekne knizky a pak haji a jen ,, poslouchat" ticho👍👍👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, TLD napsal:

To udelej! Je to strasnej cistic na hlavu, parknout to nekde na peknem miste mimo lidi, poradne si slapnout a vecer si opect kus masa, dat si pivo, precist par stran pekne knizky a pak haji a jen ,, poslouchat" ticho👍👍👍

Čím jsem starší, tím víc a rychleji mi lidi pijí krev 😁. Normálně utíkám do hor. Srdcovka jsou Alpy a lezení. Ale to už rok nejde, tak jsem se dal na kolo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, hodím něco do pléna ikdyž je to přívěs a ne auto. Po starém pánovi se mi podařilo doslova za pár korun koupit tohoto krasavce :D. Stav je podle mě více než dobrý a předchozí majitel přenechal veškeré vybavení. Má to elektřinu 220/12V, ledničku, dřez, různé udělátka a vylepšovátka co si předchozí majitel za roky užívání vyrobil apod. Budu se s ním teprve více seznamovat :). Bude to parťák na fesťák (až nám povolí) a malému se loni v kempu taky líbilo takže to bude občasná pojízdná chatka :D.

20210509_160305.jpg

20210509_164837.jpg

20210509_164849.jpg

20210509_173137.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dan83 To práve nie je stanový príves - je síce rozkladací, ale má pevné steny. Je to Chalet Arrowhead. Americký výrobca, tam je tento typ rozkladacích karavanov celkom rozšírený. Druhá známa značka takmer totožnej konštrukcie aj výbavy je A-liner, ale sú minimálne tri ďalšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar magove, pri vyklizeni sem narazil na menic 24V/230V, 300W. Pouzil sem ho parkrat. Kdybyste mel nekdo 24V obytnak a uzili byste to, napiste. Nic za to nechcu, fotit to nebudu (jako novy), na postu s tim nejdu, takze Ostrava a nebo Chronoposta. ...snad to nebude brano jako inzerat ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, poraďte prosím,

má cenu kupovat na zastínění "půlkabát", nebo to řešíte izolací zevnitř?

Nejde mi zatím o vyloženě spaní v autě, natož v zimě třeba,.. spíš o léto, když nechám stát auto na přímém slunku a tak..

Vnější izolace/odstínění bude zákonitě účinější proti teplu a slunečním paprskům v létě.. ale třeba to má nevýhody, které jako nezkušený nevidím.. děkuji, V.

pulka.jpg.ec7ef1d8ed667fe73a59211c4838b71e.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné slabé miesto je silný vietor (tak od 50 kmh vyššie). To potom podfúkne a rozšklbe na kúsky. Inak len samé pozitíva a sociálne istoty, teda, ak ti nevadí, že neotvoríš dvere a balíš to mokré/zaprášené/špinavé (riešiteľné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...