Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

Ivane, k te lednici... Mam ARB, taky 45litru a jsem s ni v pohode na 14denni vyleteni v poctu 2dospely, 2deti ( 3a5 let), takze lednice je naflakla jogurtama a podobnejma vecma... :) Ma tri druhy ochrany, ja je vypnul a v pohode jede 3-4 dni, kdy se auto necukne. Pokud jsem v kempu, dam ji do site. Mohu doporucit takovej ten obal na ni, fakt to pomaha a lednice nemusi tak makat. I ve velkejch vedrech ji mam na 6C a vse je OK. Kdyz jsem zkousel co umi, tak neni problem nechat veci zamrznout. Pojede patou sezonu a bez jedineho problemu. Kdyz neni v aute, bezi v lete v garazi a chladi pivo:).

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

TLD - díky, dobrá zpráva. Budeme jezdit sami s Dášou a budou tam obvykle věci tak na 2 dny. Stejně zastavujeme na nákup pečiva, tak se dokoupí i něco do lednice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, a taky vozíme trvanlivé věci, máme třeba rádi těstoviny. Takže do lednice sýr, uzeninu, zeleninu, máslo, možná nanuka... Pro dva lidi toho moc nebude. Bohatýrská představa o velké lednici s mrazákem, co se otevírá zepředu, je pro nás zcestná. Sice bychom vypadali jakože máme FAKT barák na kolech, ale to je blbost, proč, když to není třeba. Úspora prostoru, hmotnosti, maximální praktičnost, to je ono. A tahle lednice má navíc malou spotřebu, takže menší, lehčí, levnější přídavná baterka atd., je to jedno s druhým... Ale chápu, že vícečlenná rodina to má jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech 45l je az dost. A jak si psal, tak taky resime to pecivo,takze zadne velke zasoby nadlouho se nekonaji. Az budes pro lednici vybirat misto,nezapomen, ze musi dychat. At tam mas trochu reservu,nebo pokud ji nekam zastavis udelej nejakou odvetravaci mrizku nebo tak neco.

Tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech 45l je az dost. A jak si psal, tak taky resime to pecivo,takze zadne velke zasoby nadlouho se nekonaji. Az budes pro lednici vybirat misto,nezapomen, ze musi dychat. At tam mas trochu reservu,nebo pokud ji nekam zastavis udelej nejakou odvetravaci mrizku nebo tak neco. Tl

Proč musí dýchat? Bude vestavěná v lince u země ve vysouvacím šuplíku, ale vzadu to nemusí být až u stěny a nemusí tam být plná záda... Bude to stačit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ivane. Ja mam v zadni casti po stranach velky ,,mrizky´´, aby to teplo od kompresoru mohlo ven. A i u lednice bylo psano, ze tam mam nechat trochu prostoru at ma to teplo kudy ven. Kdyz jsme delali vestavby a lednice byla v uzavrenem prostoru, tak jsme tam vzdycky udelali mrizku at to ,,dycha´´.

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahoj Ivane. Ja mam v zadni casti po stranach velky ,,mrizky´´, aby to teplo od kompresoru mohlo ven. A i u lednice bylo psano, ze tam mam nechat trochu prostoru at ma to teplo kudy ven. Kdyz jsme delali vestavby a lednice byla v uzavrenem prostoru, tak jsme tam vzdycky udelali mrizku at to ,,dycha´´.

tl

 

OK, díky za radu, udělám to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je parádní obytný Chevy Van. A za krásnou cenu, i když má nějaké mouchy. Nevím, kolik by stála doprava, ale stál by za hřích a na veteránské papíry by šel přihlásit bez problémů. A možná i na normální. Je tam spousta fotek, ale mrkněte na to... Tak co, půjde do něj někdo:-)?

http://www.ebay.com/itm/301803646782

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek jsme přivezli auto od plynařů, kteří zároveň posunuli zadní lavici dozadu (místo na vestavbu je tam teď podle našich plánů) a ošetřili spodek a dutiny. Nakonec se použily některé původní americké LPG komponenty, ale vše řídí elektronika, nádrž na 70 l je pod autem. 

V sobotu jsme jeli do Prostějova a včera zpět, 350 km. Ve Vysokém Mýtu jsme dotankovali plyn, cestou zpět u stejné pumpy zase. Řídila Drákula, pod stovku na okreskách skoro nešla a po dálnici kolem 120km/h. Spotřebu jsme spočítali na 20,4 l/100 km, ale plyn stál 12,90 za litr takže to při ceně benzínu vychází, jako by byla spotřeba 9 litrů na sto. Plyn se bude ale po 1000 km seřizovat, systém si musí "sednout" a spotřeba prý půjde dolů. A hodně dělá u tohohle motoru styl jízdy, využívání hmoty auta a když pojedeme malinko pomaleji, spotřeba půjde dost dolů. Na druhou stranu bude auto s vestavbou těžší, takže odhaduji, že výsledná spotřeba přepočtená na benzín bude 8-9 litrů, což je dobré a protože budeme jezdit většinou akce, kam bychom jinak jeli na dvou motorkách, nevychází provozní náklady špatně.

A je to úžasná jachta, motor není skoro slyšet, taková křesla nemáme ani doma, sedí se vysoko, z auta je skvělý výhled, dokonalá relaxace... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak to pořádně nafoť, ať mám kde brát inspiraci :)

Inspirací je plný internet, taky je tam stále hledám. Stejně se pak musím rozhodnout podle vlastních priorit, ale je fakt, že inspirace může člověku otevřít oči a ukázat mu stejnou věc z jiného pohledu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes jsme přivezli překližku na nábytek. Dali jsme 430 km do Rakovníka a zpět, vyjeli plyn do prázdna a po natankování vyšla spotřeba 18 l/100 km, což, přepočteno na cenu benzínu, vychází na 8,1 l/100 km, to je bezva:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Překližka je u truhláře, přišla lampička pro spolujezdce a 4-vrstvá celoroční plachta na auto, četl jsem na ni výborné recenze, i když se budu snažit auto na zimu garážovat. Má upevňovací popruhy, vlhkost odvádí ven, nepoškrábe lak, u dveří je zip, aby se dalo do zakrytého auta vlézt. Teď jsem objednal konzole pod výklopné stolky a řeším detaily, z 90% je to jasné. Zjišťuji, že auto skrývá další úložné prostory, jen se musí vhodně upravit.

A pozor, vyrobil jsem šatník:-)! Vzadu v "kufru jsou po stranách odkládací schránky s výřezem na tyč na ramínka, vyřešila to násada na hrábě, obrousil jsem ji, stačí nalakovat.

Ale mám dotaz - nemáte někdo zkušenost s materiálem na desku pod PVC na podlahu? Stávající plechová podlaha má prolisy kvůli zpevnění. Na ní je "sendvič" vytvořený laminátovou komůrkovou desku a na ní je nalepeno něco jako filc, tl. cca 5 mm. To bych chtěl zachovat kvůli izolaci, ale nechci pokládat PVC přímo na to, protože se bude prohýbat, když se na něm bude stát. Takže hledám pevnou desku, co nejlehčí a nejtenčí, kterou na filc položím a na to PVC. Někdo mi radil tzv. bond desky (u nás nejsou k sehnání), truhlář by prý použil cca 5 mm překližku. Co vy na to?

O víkendu jsme vyrazili na VELKÝ nákup. A jak jinak...

 

post-3283-0-90388000-1450280060_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky truhlář a použil bych asi kompaktní desku..Jedná se o několik vrstev lisovaného "umakartu",výborná pevnost ,různé tloušťky.Italové to před pár lety začaly dávat místo klasických pracovních desek na designové kuchyně..

http://www.demos.cz/plosny-material/dekorativni-materialy/kompaktni-desky/kronospan-kompaktni-desky.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky jsi s tím pohnul :-), já mám na obytku krycí plachtu Maypole - to bude asi ona - a je výborná. Auto po odkrytí jako nové. Jinak doporučuji do něj na zimu ještě dát pohlcovač vlhkosti a jed na myši.

 

Díky, snažím se, ale vlastní vestavba teprve začne, truhlář má bohužel čas až v půlce ledna. Ale zato je to kamarád, dílnu má nedaleko a auto se mu do ní vejde. Takže u něj budu denním hostem a budeme ladit detaily, ten si se mnou užije, chudák...:-). Ano, plachta je Maypole. Pohlcovač a jed/pastičky je dobrá finta, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...