Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

Ivane, ta noční zasněžená je parádní. Já se strašně těším až tě/vás někde cestou potkám! Až bude někdo na tebe/vás blikat, troubit a u toho se křenit a mávat hodinkama, tak už budeš vědět... :punk:

Jinak přeju hodně radosti a budu dál sledovat úspěšný vývoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nividic - díky. Až na mávání hodinkama bych si tě mohl splést s desítkami jiných, kteří takhle blbnou. Drákula jela na Štědrý den ke známým na zmrzlinu, kam jinak jezdíme na motorkách (letos jsem jel na skůtru BMW C1 a ty lidi by zasloužili svatozář, do baráku se jim nahrnulo 50 motorkářů!!!) a cestou předjížděla kolonu náklaďáků, co naváží řepu do cukrovaru v Meříči. Vysílačkami si dávali avízo, mávali na ni, ať vedle nich zpomalí, prohlédli si ji a posílali k náklaďáku vpředu...

 

TLD - Jizbice bych chtěl dát, kdysi tam byl s amerikou kamarád a já ho jel doprovodit mým tehdejším Porsche 928, respektovali mne, taky V8 a auto dělané především pro americký trh. Moje Důra tam prý už taky byla, tak bych ji tam zajel ukázat. Jde o to, že je to na jaře a aby ještě nebyla na montáži elektriky, snad se to stihne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valderek - je to Dáša, ale co ji znám, říká se jí Drákulka nebo Drákula. Po původu raději nepátrám:-).. Když prolistuješ vlákno, je tu její foto za volantem i odkaz na video, které jsem natočil na výletu s Důrou, tam je také...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná "Důra", ta ti bude dělat radost, jak dlouho jí to dovolíš... :-)

Taky jsem měl van, mělo se z něho stát vozidlo na expedice. Sehnal jsem si spoustu vybavení (kuchyňku, lednici, záchod atd.),  jenže než došlo k přestavbě, tak bylo auto najednou malý :-(

 

post-39867-0-92683800-1452606748_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gomez - copak, rodina se rozrostla nebo jak jsi tak projektoval, najednou jsi zjistil, že se tam všechno nevejde? To je nějaká zvýšená verze, nebo se mi to zdá? 4x4? Můžeš se podělit o původní projekt, jak mělo auto uvnitř vypadat? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, projekt... to je trochu silné slovo :-) Měl jsem všechno v hlavě, na papíře nic :-)

Vzorem byly Sportsmobile (třeba ten, co je o pár stránek dřív) - offroadové schopnosti, zvedací střecha, výbava pro autonomní fungování... Nakonec z toho sešlo, protože mi přibyl jeden hladový krk a auto není 4x4. Ve státech existují úpravci, kteří z toho 4x4 udělají, původně jsem to měl taky v plánu, ale pak jsem si to rozmyslel. Takže teď sháním něco o fous většího a alespoň AWD.

 

Jinak vymyšleno bylo: 

- zvedací střecha, přes den pochozí výška, na noc spaní pro 4 osoby. Auto vyjelo z fabriky jako nízká dodávka a úpravce tam narouboval tu laminátovou nástavbu. Nutno říct, že pod tapecírungem je to udělaný neskutečně prasácky (zubaté rezaté hrany, vruty přes dřevo atd.)

- sklápěcí lavice pro nouzové spaní nebo další osobu

- otočné přední sedačky pro pohodlné sezení u stolku

- nějaká forma boxu se záchodem, sprchou, umyvadlem a teplou vodou (ještě jsem neměl vyřešeno jak, na výběr asi ze 4 způsobů ohřevu)

- kuchyňka (vzhledem k tomu, že auto mělo LPG, tak by se nemusely vozit extra PB bomby, ale napojit i s vytápěním na LPG) + připojení na externí gril.

- FTV panely, záložní baterie apod.

- markýza

 

Není to karavan, tak se muselo šetřit s místem. Koupil jsem kuchyňku z karavanu, jenže už když jsem ji odvážel, bylo jasné, že tudy cesta nevede. Takže jsem to řešil kompresorovým boxem, malým vařičem apod.  

 

Myslím, že všechny drobnosti bych nakonec vyřešil, ale nakonec jsem to vzdal právě kvůli chybějícímu 4x4. Když mne jednou potupně tahala Avie z nevinné polní cesty a dvakrát jsem měl problém na mokré trávě, musel jsem to přehodnotit. Auto jsem prodal, vybavení si nechal. A hledám alternativu. Ale je to mizérie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lamiczka - T3 je u nás myslím jako obytná dodávka opomíjené, aspoň jsem jich moc neviděl. Skalní veteránisti si užívají v T1 a T2, tedy pokud auto koupili dřív, když nestálo tolik a pak jsou T4 a mladší. V T3 jsem kdysi jezdíval a mělo to pověst nezničitelného auta, navíc se snad dají sehnat za slušné peníze (ale nemám přehled) ale netuším, jestli už dnes nejsou levnější T4. Auto je to menší než můj GMC, na druhou stranu, T2 je ještě menší a bydlení od Westfalie je v něm luxusní, i když spíš pro skalní fandy, mladší lidi nebo dvoučlennou, outdoorověji založenou posádku, což je koneckonců i náš případ. T3 Syncro se mi líbí. 

 

Gomez - taky jsem měl možnost koupit něco staršího, vyndaného z vestavby, ale bez velkých úprav hrozný kompromis a vypadalo by to přesně tak, jako že to byo sebrané bůhví odkud. S "motorovým" LPG i pro ohřev vody a topení bych byl opatrný, pokud budeš mít pohon na LPG v TP, na STK na to koukají (musí mít revizi) a když zjistí napojení nádrže na další spotřebiče, bude problém. Navíc mám pocit, že vařič atd. odebírá z bomby plynnou fázi shora, zatímco k motoru je přivedena kapalina. A taky se pro vaření atd. doporučuje spíš čistý propan, hlavně v zimě.  Mně spíš kluci od LPG nabízeli druhou LPG nádrž a byly by to nezávislé systémy, ale mně stačí 2 kg bomba. Máš pravdu, auta jsou to relativně malá, musí se šetřit místem, ale nám to neva, v autě nebudeme na jednom místě víc dní a i kdyby, až doděláme markýzu + boční stěny, bude to komfortní ažaž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Ivanem, T3 je paradni cestovni kara. A kdyz ma jeste 4x4 je dokonala. Akorat si myslim, ze koupit fakt peknou za normalni penize je nerealny. Kdo ji ma ji vetsinou neda a nebo da a vi co ma:) Koukni jeste na t4. To bych rekl, ze je jeste lepsi. Akorat jsou taky za raketu kdyz jsou pekny. t3jka ma vetsi koule, o tom zadna.

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JaRoon, a co Ti brani to zopaknout? Dyt neni potreba nic resit:) Uz je me taky o 20 vic a delam to tak porad. Misto molitanu je lepsi matrace a jinak je to porad stejny a porad nejlepsi. Akorat dneska uz je tech penez o trosku vic, tak vim ze kdyby neco, vezmu hotel/pension a jedeme dal. Pro me porad ten nej zpusob cestovani:) A opect si flakotu nekde u jezera nebo potoku nebo vodopadu a cumet na hvezdy je parada, co zadnej hotel nenabidne:)

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý má svoje, respektive vše je o kompromisech. Buď je auto dost malý na to, aby se s ním dalo jezdit civilně, jenže pak je malý na cestování. Nebo je na cestování akorát, jenže pak je to velká kráva nebo drahá atd.

Já byl spokojen se Chevroletem. Velikost ještě šla, dalo se s tím zaparkovat i na sídlišti a oproti T5, kterou jezdím teď, to bylo neuvěřitelně měkké, na provoz stejné (11 litrů nafty vs 20 litrů LPG), akorát v pořizovačce byl diametrální rozdíl. Jenže T5 je na spaní s bídou dvou lidí (nemyslím jen přespat, ale i fungovat za špatnýho počasí apod.). A to je pro mne málo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...