Přejít na obsah

Obytný automobil


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ivane, máš to parádní, přeju ti to  :cheers:  

 

Můžu jen potvrdit, že ameriky mají svoje kouzlo, koneckonců ty V8 stojí za to samy o sobě...

 

V zásadě řeším podobný problém (ježdění s přespáváním), pouze s tím, že občas chci i mimo cesty. Je to už dlouho, co mám Jeepa ale uvnitř je strašně málo místa. Navíc jsem vždy jezdil taky se psem, navíc ten můj osel byl vcelku prostorově náročnej, takže u Jeepa jsem navždy vyhodil zadní sedačky a tam bylo "psovo"... Jenže kam dát věci? Když jsem mu je přidal do jeho místa, byl hrozně naštvanej. Navíc blbnout se stanem mne nebavilo, to jsem spíš natáhnul plachtu od střechy k zemi a spal vedle auta...

 

To samozřejmě nemohlo trvat dlouho, takže jsem nakonec po dlouhém bádání pořídil malý retro "přívěs na zavazadla" (to je fakt v techničáku!) a předělal ho aby to s autem dávalo dohromady trochu smysl. Vnitřní uspořádání je vcelku prosté - matrace 195x115 (vnitřní plocha) a na ní položený rozkládací stůl a na něm další věci (židle, věci ve vojenských taškách atd). Zadní půlka přívěsu má ještě uprostřed výšky vodorovnou přepážku a na ní mám lehčí věci - většinou oblečení a tak. Když někde zastavím, vytáhnu stůl s věcma na něm jako na desce a případně to jenom šoupnu pod přívěs (neprší na to) a jdu dovnitř spát - nebo když nespěchám, tak celtu přidělám ke střeše přívěsu a druhou stranu výše někam ke stromům (tedy vlastně jako střechu vedle přívěsu), rozložím stůl, židle, malý vařič dám na blatník, vedle něj petrolejku a je vyřešeno  :whistling:  Žádný velký komfort, ale lepší než spát vedle auta... Jak už bylo řečeno, vyspal bych se i na zemi, ale přeci jen takhle je to sice ještě pořád dobrodružný, nicméně už mne záda nebolí... A na záchod pěkně do lesa - do kempů vskutku nejezdíme...

 

Kudy projedu autem, tudy projedu i s vozíkem!

 

attachicon.gifMil3.jpg

 

attachicon.gifMil4.jpg

 

attachicon.gifMil5.jpg

 

 

Pes nám umřel a tak jsme se rozhodli prodat jeho auto (kombík s co nejnižší podlahou a vstupem do kufru - už měl poslední roky problém s nohama, tak jsem mu pořídil osobák) a místo něho osobák pro přítelkyni. Něco malého kvůli parkování ve městě a taky aby to moc nežralo... Jo a samozřejmě aby to byl Jeep, tedy nakonec si koupila Commandera s V8 4,7l...  :shutup:  No co, za něj to taky půjde zapřáhnout, vojenské tažné je na cestě...

 

Proč to ale píšu - ten "obytný přívěs" chci v historicky krátké době trochu předělat a vylepšit (vlastně jsem to nikdy pořádně nedodělal, viz rozdíly v barvě), takže tohle vlákno mi zase trochu nabilo baterky a dalo trochu inspirace, díky  ;)

Díky Harry. Tvoje koncepce je prima, zrovna nedávno jsem koukal na Youtube na tohle video s podobným přívěsem, úplný transformer...

https://www.youtube.com/watch?v=SpKGm3TC5jc

 

Prima na expedice je i tohle: https://www.facebook.com/bronconamiestohotela/?fref=ts

 

Mám divočinu rád, ale užívám si ji víc v sedle motocyklu, večer se natáhne plachta mezi motorky, udělá oheň, něco se opeče, není nic hezčího než usínat pod hvězdami za zvuků přírody a praskání chladnoucího boxeru. A proto Důra, pro cesty tam, kde nebudu litovat, že nesedím na motorce. S kempy taky moc nepočítáme. 

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další kontrolní den. Když kouknete na minulé fotky, z technologických důvodů zmizela dočasně horní skříňka a dřez, zato přibyla dvířka a základ skříněk na pravé straně. Na ty jsem byl zvědavý, netušil jsem, jak půjde realizovat má představa dělené skříňky s jednou částí na dveřích a druhou na podlaze. Naštěstí to vypadá dost dobře. Na dveřích bude vařič.

post-3283-0-22272200-1455905650_thumb.jpg

post-3283-0-84993600-1455905735_thumb.jpg

post-3283-0-88101900-1455905761_thumb.jpg

post-3283-0-09663700-1455905780_thumb.jpg

post-3283-0-42346400-1455905868_thumb.jpg

post-3283-0-64336000-1455905893_thumb.jpg

post-3283-0-83353100-1455905946_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co udělá uchycení na dveřích, nevím, je to experiment a prototyp, když tak se to zesílí, materiál dveří je dostatečně dimenzovaný:-). Pantům to myslím vadit nebude, jsou dost masivní, na pohled se ani nehnou a koneckonců stejné jsou vzadu, kde na dveřích visí rezerva, žebřík, po kterém se leze na střechu, viděl jsem tam přídavné boxy, co se otevíraly i s dveřmi atd. I na jiných autech jsem na dveřích viděl skříňky s vařičem, možná trochu lehčí, ale ta auta měla méně masivní panty, aspoň na pohled. Uvidíme, dokud to nevyzkouším, nezjistím to. Když tak se to předělá, ale téhle koncepce bych se nechtěl vzdát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci. 

Lib - jednoduchá odpověď, nevím, doufám. Některé věci jsou na obytná auta, třeba překližka, mechanismy výklopných stolků, dorazy dvířek. Něco běžná truhlářská produkce. A Drákula Ti vzkazuje - ameriky nevibrujou, už jsi viděl vibrující jachtu? A houpání tomu nevadí...:-).

Waya03 - potřebovali jsme kousek a přesně tenhle měli ve výprodeji jako zbytek. A zrovna se tam celkem hodí a je to druh a tloušťka, jaké jsem potřeboval.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc jsem vždy jezdil taky se psem, navíc ten můj osel byl vcelku prostorově náročnej, takže u Jeepa jsem navždy vyhodil zadní sedačky a tam bylo "psovo"... Jenže kam dát věci? Když jsem mu je přidal do jeho místa, byl hrozně naštvanej.

 

Pes nám umřel a tak jsme se rozhodli prodat jeho auto (kombík s co nejnižší podlahou a vstupem do kufru - už měl poslední roky problém s nohama, tak jsem mu pořídil osobák) ;)

Škoda takového "parťáka"! Z textu jde cítit jakej kamoš to byl...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valderek - já věděl přesně, že to chci, někdy od 90. let, jen až teď dozrála situace a tahle chuť po cestování. Takže je čas plnit si sny...

 

Včera jsem se stavil u truhláře, měl nakoupeny jednoduché úchytky (foto, cca třetí zleva). Jejich výběr nebyl kupodivu snadný, původně jsem chtěl speciální karavanová vyskakovací tlačítka, ta se ale skládají ze dvou částí a nejsou prý 100% spolehlivá, navíc jsou dražší. Tak jsme hledali jednoduché úchytky, aby moc netrčely do místnosti a neměly hrany, o které si urvu kapsu. Zásuvky a dvířka mají buď pojezd s přítahem, nebo magnet, ale nejsem si jistý, jestli by to v zatáčkách stačilo, tak doplníme proti samovolnému otevření tuto západku, jedna už je namontovaná a funguje kupodivu skvěle a citlivě.

 

Když jsem přijel, měl truhlář sundaná dřeva na palubce + středovém panelu. Byla vyšisovaná, lak popraskaný a kus s držáky nápojů prasklý a poničený vylitou tekutinou. Bohužel to nelze obrousit a natřít lesklým lakem, dřevo je z dřívějška čímsi napuštěno a lak dělá všechno možné, jen ne pěkný povrch. Tak jsme domluvili obroušení a natření čímsi, povrch je matný, dřevo ztmavlo, ale stejně budeme časem pokračovat dalšími kusy, tak budou stejná, teď mi šlo o poničené kusy, na které se za jízdy koukám. Naopak krásně vynikla kresba, myslím, že to bude pěkné. Dělá se všechno co je na fotce (mimo dveří), foceno před renovací.   

post-3283-0-45508600-1456309790_thumb.jpg

post-3283-0-96235900-1456309818_thumb.jpg

post-3283-0-96205900-1456309833_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Gorlo jsme to delali na Toyotach. Taky se jednomu delalo, to se libilo me, ze se udelal dira, prostrcilo se horolezecky lano, udelal se uzel aby se to beprotahovalo a slouzilo to jako ,,uchytka´´ :)

Jinak Ivane, mas to strasne pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gorlo - samozřejmě nás to napadlo jako první, ale nechci jen díru, kde bude vidět překližka a "průchodku"  vhodné barvy a průměru jsme nenašli. Jinak to považuju za geniální. Není to lamino, ale překližka, nakoupil jsem 3, 12 a 16 mm, čela zásuvek jsou myslím 12 mm, u dvířek na pantech si nejsem jistý. To samé zapuštěné úchytky, pár jsme jich našli, ale prostor pro prsty byl malý, já bych to dal, ale Drákula s dlouhými nehty se nechytala... Díru místo madla asi uděláme u výsuvné desky nad lednicí (viz. foto dříve), tam se úchytka blbě přidělává, deska možná půjde chytit i bez ní, kdyby ne, tak zespodu, v předním přesahu, udělám zahloubení, nebude to vidět. 

 

TLD - díra a uzel byly ve hře, ale pak jsme si uvědomili, že máme borderkolii, co si otevře i dveře s klikou směrem k sobě. Aportování miluje, jedna z oblíbených hraček je uzel z lana. Asi by pochopil, že nesmí, ale proč riskovat. Na druhou stranu by mohl ze skříněk nosit věci, furt si po něm něco posíláme...  

 

Prostě úchytky jsou nakoupeny, kovové, matný satén, trochu do bronzova, vyčnívají jen 2 cm, zaoblené, bude to OK. Navíc se Drákule líbily a protože je projekt moje dílo a v mnohém ustoupila, rád jí vyhovím.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, tak hafanovi by to udelalo velkou radost resit to lanama :) To verim. Uplne vidim, jak zakempite a hafik lita okolo se skrinkou v hube:)

To jo, navíc za jízdy bude v boxu s výhledem do kuchyně a klimbající špagáty by ho asi vzrušovaly... Omlouvám se za foto mimo téma, ale když už je o něm řeč, tohle je Skoty, třetí pasažér a plnohodnotný člen rodiny... Důru jsme kupovali zčásti kvůli němu, vždycky mrmlá, když odjíždíme na motorkách, už v ní jezdil a strašně se vždycky těší. Je fakt chytrý, nosí nám cigára, tašky s nákupem, povely používáme minimálně, spíš si tak povídáme, tahle fotka vznikla na zahradě, ležel jsem a povídám "Skoty, mám v hledáčku nějaký flek, mrkni jestli není upatlaný objektiv"...:-). Tak snad pomůže i při kempování. Omlouvám se za odbočku.

post-3283-0-71867900-1456319781_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...