Přejít na obsah

automaty - cca (do) 300 Eur


Doporučené příspěvky

Zdravim borci,

uz 2 tyzdne len hladam na nete, vcera dokonca predajne som obehaval a stale sa neviem rozhodnut a najst to svoje.

 

Chcel by som automaty za cca 100 - 300 eur. Nic vystredne, take causual (aj na turistiku aj do prace)

- vodotesnost (aspon 100 M - 10 ATM)

- zafirove sklicko, to by sa dalo este prehliadnut, ale musi byt dobre tvrdene.

- automaty s minimalnou odchylkou (3 sec +/-) - urcite nie 20 s denne (niekto mal takuto skusenost so Seikom). Aby som na konci mesiaca ich nemal 5 minut v cudu.

- jednoduche hodiny - nemusia mat chronograf ani tachometer ani barometer ani krokomer :), proste klasika.

 

Najprv som mal okukane nejake Seiko automaty (potom som si precital nejake nazory na presnost SEIKO automatov a vzislo z toho).

Predvcerom som mal chut na Tissot - http://www.time.sk/p...-00-prs516-88c8 . Ale tie sa mi zdaju dost drahe, ze mozno by sa do tych 300 dala kupit menej znamej znacky ale kvalitne.

Vcera vecer som zatuzil po PRIM SPORT: http://www.time.sk/p...-00-prs516-88c8 ale tie nemaju zafirove sklicko. A o odchylkach PRIM automatov som nenasiel ziadnu zmienku akurat ze maju mensi kmitocet ako tie Tissoty a tie maju -2/+3 sec denne.

Da sa PRIMkam v presnosti doverovat?

Dost sa mi pacia aj Wenger (Swiss Military) - a na tento sposob hodiny.

 

Uz mi z toho hrabe. Denne 3 hodiny na internete preklikavanim a vyberom. Najhorsie je, ze nie vsetky stranky maju moznost zadavat parametre hodiniek :(.

 

Poradte mi, nejake kvalitne, nech mi 10 rokov vydrzia :) (minimalne).

 

Dik vsetkym.

 

 

.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi Primkami jsi za tuto cenu asi zabrousil do čínských vod k firmě MPM

tak to mas pravdu. Toto by mi nebolo napadlo, ze je to cinske. Zdali sa mi tie ceny pekne nizke, az som sa tesil.

 

 

Hipik2, pokud ti tolik záleží na denní odchylce, kup si radši quartzky.

No, nechcem hodinky, ktore su zavisle na baterkach :(. Preto chcem mechaniku - automat.

 

 

Cize ked chcem lepsie hodinky (podla mojich parametrov) tak cena do 300 eur je nizka?

Tie Zeppelin sa mi pacia, este musim tu presnost pozriet.

 

PS:

Da sa ta presnost nejako dodatocne potom upravit? Ak napr. pravidelne pojdu 20 sec dopredu, tak sa to da prekalibrovat?

Celkom mi na presnosti zalezi, lebo co mam mobil, tak ten mi za mesiac 3 min utecie a aj to mi vadi (kedze som pouzivatel MHD :-D, tak tam je kazda minuta draha)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty s presnosti do 3s denne bez cosc specifikace za tu cenu nesezenes. Respektive neco sezenes, ale s tou presnosti to bude loterie, treba eta-2834 (ktera se montuje treba do hamiltonu za 400 eur) ma po serizeni presnosti odchylku do 10s za mesic, no videl jsem uz i pripady s odchylkou i 15s denne (trvalo to ale jenom par tydnu). Takze ja bych na tvem miste sel radeji do lepsiho quartzu, pokud trvas na presnosti. 300 eur na super presny automaty je setsakramentsky malo.

Upraveno uživatelem mmcmxcix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš opravdu automaty,tak se smiř s mírnou odchylkou.Abys měl opravdu záruku superpřesných hodinek,tak bys musel hodně přitlačit.Ani ETA 2824 není přes vyšší cenu než je za základní Seiko 5 nebo Orient zárukou přímo úměrnější přesnosti.U Seiko se dá strojek po záběhu seřídit tak,že se vejdeš do velice slušných hodnot,které popřípadě dohoníš odkládací polohou.U Eco-Drive od Citizenu bys na žádné baterce závislý nebyl hodně let,ale za mě hlasuju pro automat a naučit se s tím žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie Zeppeliny maju ETA2824-2 strojcek. Aj sa mi celkom pacia.

 

Takze pri mojom investicnom strope sa presnejsie hodinky kupit nedaju.

A ak by som siel do quarz - aku zivotnost maju tie baterie?

 

Teda bud sa zmierit s nejakou tou odchylkou pre automaty, alebo ist do quarz, pre ktore treba kupovat baterie. Ako dlho asi taka bateria vydrzi?

Vy by ste isli radsej do quarz alebo do 10 - 15 sec ochylkoveho automatu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale za mě hlasuju pro automat a naučit se s tím žít.

 

No, predbehol si moju otazku :).

 

Cize tie Zeppeliny - dobra znacka?

Asi pojdem do nich. Alebo potom tie Tissot-y PRS516?

 

 

takto v strede diskusie dik za vase rady, dali mi viac ako moje 2 tyzdenne hladanie po internete Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cize tie Zeppeliny - dobra znacka?

Asi pojdem do nich. Alebo potom tie Tissot-y PRS516?

 

 

takto v strede diskusie dik za vase rady, dali mi viac ako moje 2 tyzdenne hladanie po internete Posted Image

 

No sám mám Zeppliny model 7286-2 - quartzky a co se týče poměru cena/kvalita tak jednoznačně ! Pokud ti nejde o to mít značku s historií tak jdi do nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Ako dlho asi taka bateria vydrzi?

Vy by ste isli radsej do quarz alebo do 10 - 15 sec ochylkoveho automatu? :)

 

Zivotnost baterie je znacne nepredvidatelna vec. Mam casia za 70 eur a za 8 let jsem baterii menil dvakrat. Naopak, muj otec ma lepsi seiko quartz a baterie mu odisla po dvou letech. Zpravidla ale plati ze lepsi quartz baterie vydrzi i nekolik slusnych let.

 

Jit do automatu nebo baterky? To si musis zodpovedet sam, abys pak nebyl s urychlenym vyberem zbytecne zklaman. Takze klid a chladnou hlavu.

 

BTW je obecne znamo, ze automaticke strojky jsou vysoce navykove, zdejsi chronomagori by ti o tom mohli vypravet Posted Image

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím s tou přesností, ale z mých chabých zkušeností moje Orienty dělají stabilně +3s za den. Kamoš si teď kupoval Seiko 5 a říká,

že se pohybuje +/- 0 zatím za pár dní .. napřed se předejdou, pak se zase zpozdí .. prostě polohou hodinek. Té přesnosti bych se uplně nebál

ani u levných hodnek (oboje pod 4 litry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, a co taka to volba:

Kto by vedel o nejakych za/proti voci tymto vyberom?

Vsetko to je automat s minimalnou vodotesnostou 10 ATM.

 

1. Swiss Military 20089 - cca 360 Eur

2. ZEPPELIN 7252-2 - cca 351 Eur

3. MEN'S TISSOT PRST16 T0444302605100 - cca 420 Eur

4. Vostok-Europe Men's 2432/0344102 K3 Submarine Automatic - cca $370 + postovne z US (www.endless.com)

5. Orient Men's CEM65004B 'Black Mako' Automatic - cca 157 Eur

 

Za ktoru z tychto by ste boli?

Co sa tyka 4. - Vostok, tak to neviem kde sa da na SR zohnat. To som pozeral na jednej US stranke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vostok a Orient jsou trochu nizsi level oproti ostatnim modelum co uvadis, maji seiko strojky, kdezto ostatni hodinky maji standartni ety 2824 a podobne. Nerikam , ze japonske strojky jsou spadne, jenom presnost je nic moc. Sice je dokazes dostat na odchylku stabilnich par sekund denne, ale bude te to stat nekolik tydnu a trpelivosti pri hledani rezimu. Jinak hodinky ktere uvadis jsou si dost podobne, takze rozhoduje tvuj vkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...