Přejít na obsah

Oblekovky - bez ohledu na cenu


Doporučené příspěvky

Už nějakou dobu, zatím zcela nezávazně, ale cíleně hledám v oblekovkách - začal jsem samozřejmě v renomovaných a prestižních značkách, ale nakonec jsem zjistil, že krásné oblekovky se dají najít jednak ve vintážních modelech, ale taky v nižších cenových relacích (např. toto) .

Jaký na to máte názor - jaké oblekovky se vám líbí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

1. Na řemínku (nikoli na náramku).

2. S jednoduchým, elegantním číselníkem, žádný avantgardní design. (Chronograf z definice nemůže spadat do této kategorie.)

3. Velikost pouzdra 36 - 38 mm; co má víc než 40 mm, nemůže si říkat oblekovky.

4. Tenké. 10 mm je až moc.

 

petr

 

PS: Ve francouzštině se používá termín "montre formelle", který jejich podstatu vystihuje trochu lépe než "oblekovky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, vláken o oblekovkach je tu asi dvacet. Co přesně chceš zjistit nového?

 

 

Sorry - to je sice pravda, ale je to většinou je to "poraďte jaké", nebo "mám si vybrat tyhle, nebo tyhle" ... spíše jsem to myslel podobně, jako je tu třeba téma nejkrásnější chrona, nebo tak něco.

Jaké kdo považuje za pěkné oblekovky, bez ohledu na cenu či prestiž, jestli si je může dovolit, nebo ne - čistě jaké se komu líbí.

 

Jestli je tu něco podobného, tak jsem to přehlídl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Na řemínku (nikoli na náramku).

2. S jednoduchým, elegantním číselníkem, žádný avantgardní design. (Chronograf z definice nemůže spadat do této kategorie.)

3. Velikost pouzdra 36 - 38 mm; co má víc než 40 mm, nemůže si říkat oblekovky.

4. Tenké. 10 mm je až moc.

 

petr

 

PS: Ve francouzštině se používá termín "montre formelle", který jejich podstatu vystihuje trochu lépe než "oblekovky".

 

Tak nějak - jen bod 1. bych asi vypustil - většinou se to dá vyměnit - a omezení v bodech 3. a 4. bych možná trochu posunul, na do 42mm a 12mm - aspoň si myslím

A přidal bych asi bod 5. bez otočné lunety nebo jakýchkoli čísel na lunetě...

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to Shag - vysloveně extrém, museli jste hodně kalit :lol:

 

Jinak zůstávám u svého Baume&Mercieru a pokud se budu držet definice sereho.vlka o "síle"hodinek, zveřejním model William Baume Ultraplate se strojkem o tlouštce pouhé 2mm.

 

 

 

Pokud bych si mohl dovolit přidat zapovězený chronograph, měl bych opět od Baume&Mercieru krásný model Chronographe Double Fuseau.Tolik k mé náklonosti ke značce :wub: z jejíhož sortimentu lze vždy vybrat perfektní model k tomu danému požadavku. Viďte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry - to je sice pravda, ale je to většinou je to "poraďte jaké", nebo "mám si vybrat tyhle, nebo tyhle" ... spíše jsem to myslel podobně, jako je tu třeba téma nejkrásnější chrona, nebo tak něco.

Jaké kdo považuje za pěkné oblekovky, bez ohledu na cenu či prestiž, jestli si je může dovolit, nebo ne - čistě jaké se komu líbí.

 

Jestli je tu něco podobného, tak jsem to přehlídl.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/44967-oblekovky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...