Jump to content

Vostok Anchar

Recommended Posts

Zdravím,ačkoliv hodinky v nejbližší době kupovat nebudu,tak koukám po nějakých potápkách s tritiem. Asi nejvic se mi libi tyhle http://www.vostokeur...r-NH25A-5104144 ale mám pár dotazů ;) Jako nejdůležitější je asi velikost. Zajímalo by mě,jestli budou na mojí cca. 17,5 cm velký ruce použitelný? ;) dál pak jaký maji sklíčko? Někde sem se dočetl že safír a někde že tvrzenej mineral.... Pak jestli maji a jak funguje tichý timer? :D jaká je kvalita zpracování? a jak svití tritium... (viděl sem videa a tady na foru něco četl,ale každej píše něco jinýho... :D ) To je asi všechno,tak díky moc za odpovědi :)

Tak tieto som mal v ruke viackát. Ak máš ruku s obvodom 17,5 cm tak budú vyzerať veľmi dobre. Sklíčko je minerálne ale je tvrdené a má akúsi antireflexnú vrstvu ale nevidím v tom rozdiel. Sklíčko je ale zapustené hlbšie takže je trocha chránené lunetou. Čiže v mnohých prípadoch si to odnesie skôr luneta ako sklíčko. Tento model má strojček Seiko NH25A a timer nemajú. Tento strojček má jednu nepeknú nevýhodu, nemá ručný náťah ale len automatický. Tzn. točením korunky ich nenatiahneš, len otáčaním rotora. Inak kvalita spracovania je veľmi dobrá vzhľadom na cenu. Tento model chodí tak ako má, na druhe strane sa predáva zatiaľ len necelé dva roky. Na trítium som bol zvedavý aj ja. Čo sa týka intenzity svietenia tak my to prišlo subjektívne o tom istom ako SuperLuminova. Ale treba povedať že zatiaľ čo Luminovou natrieš celé ručičky, tu máš len tenkú kapsulu v strede ručičky, takže viditeľná svietiaca plocha je podstatne menšia.

... budou na mojí cca. 17,5 cm velký ruce použitelný?

Mám tiež 17,5 cm ruku a ak ti môžem poradiť, nedávaj si viac ako 43 mm bez korunky. Všetko ostatné ti bude velké. Jedine ak by si mal zálubu v tak velkých orlojoch. V každom prípade, choď do nejakého hodinárstva, daj si na ruku nejaké hodiny, o ktorých vieš, aký majú rozmer puzdra a uvidíš. Ja mám limit 43.

Edited by baratona

Mám tiež 17,5 cm ruku a ak ti môžem poradiť, nedávaj si viac ako 43 mm bez korunky. Všetko ostatné ti bude velké. Jedine ak by si mal zálubu v tak velkých orlojoch. V každom prípade, choď do nejakého hodinárstva, daj si na ruku nejaké hodiny, o ktorých vieš, aký majú rozmer puzdra a uvidíš. Ja mám limit 43.

Pravda pravda. Mám průměr zápěstí 23 cm a to je kua průměr. nejsou mi žádné řemínky a tahy jsou mi tak akorát. Dobře na mně ještě vypadají průměry 47, 48. Pokud máš jen 17,5, budou na tobě Anchary vypadat jako že sis na tlapu přivázal budík po dědovi.

Mam zapastie 17,5cm, a boli super pohodlne na ruke. 17,5 zvladne do tych 51mm , aspon ja s tym problem nemam :) Ak Ti mozem poradit, kup ich radsej priamo od Vostok distributora. Kontaktuj Vostok na ich oficialnej stranke a bude ta kontaktovat Slovensky distrubutor. Maju nizsie cenny o CCA 60-80 ? od kamennych obchodoch. A navyse Ti spravia aj specialne poziadavky, ak mas nejake. Mne sa strasne paci Anchar so zltym cifernikom ale niesom fanda PVD, tak som sa spytal, ci by mi vedeli prehodit cifernik. Prisiel mi mail, ze nieje problem, cena za pracu, nahradny diel , opakovanie skusky vodotesnosti vyjde na 100?, co je podla mna adekvatna cena za tuto robotu. Urobil som si narychlo photoshop obrazok, ako to asi bude vyzerat :) Tieto hodinyk by ma vysli od offic distributora cca 403? + 100? specialna poziadavka, postovne maju v cene kuriera, co je super. A navyse, bude to jedinecny kus, kedze to nieje v ponuke takyto model s touto kombinaciou :)

Posted Image

Jedine co mi naozaj vadi, je aky moze mat ten pohyb odchylku (-25 az +35 sekund za den !!). Ako nieje problem, ze si to zregulujem sam, ale predsalen, ked uz mam urobenu vodnu skusku, preco by som to mal znova otvarat ked nepresiel ani rok ?

Posted Image

A tritium svieti celkom pekne, len nema taky peak na zaciatku ako Superluminova ale konstantne svieti, nieje to nic extra silne ale v noci zistis aky je cas.. Tato artisticka foto, je troska prehnana sveitivost ale aspon vidis ako to svieti

Posted Image

Edited by 1KeNnY1

Tak diky moc :) presne to sem chtel slyset a s tim PVD mam asi stejnej nazor :D Ale jak sem rikal zatim e kupovat nebudu.... Ale na prazdniny s nima pocitam :D

Nemas zaco, presne tak isto som rozmyslal aj ja :) uvidime ako vyjdu financie... inac vedia dodat aj zlty gumeny remen.. aaa este jedna vec co sa mi nepaci, ich guma taha prach.. nieje dust proof... velke minus umna

Tu je odpoved na moj email, ktory som pisal priamo na Vostok Europe stranke a oni ich podla vsetkeho posunuli offic distributorovi.

Dobrý deň

Nakolko zastupujeme firmu VOSTOK-EUROPE v SR a CR, výrobca nám preposlal vašu požiadavku na model Anchar.

výrobca nie je schopný realizovať individuálne požiadavky zákazníkov. My Vám môžeme Vašu požiadavku splniť v ocelovom puzdre s žltým ciferníkom s tým, že do modelu 5105143 by sa vložil ciferník z modelu 5104144. Ručičky by zostali z modelu 5105153. Modely si môžete pozrieť na našej stránke www.ruskychronograf.sk

Do konca týždňa budeme mať vyložené aj foto modelov s titanovým púzdrom.

nakolko by však šlo i individuálnu objednávku cena modelu by sa zvýšila cca o 100 eur (práca + materiál + skúška vodtesnosti)

S úctou

D.Čekunová

A s tou kuzi co k tomu davaji se da koupat? :) Protoze na mych quartz hodinkach se kuze docela brzo zlikvidovala :D A kde ma vostok zastoupeni v CR nebo na Slovensku? ;) Diky moc

Ano, s tou kůží se koupat dá, chvilku ( zkušenost - u ruskejch hodinek odchází první koženej pásek, ať se s ním koupeš, či ne. Když neodejde hned, hrozně zapáchá ). Takže se s ním vklidu koupej a zatím šetři na gumu nebo kovovej tah.