Přejít na obsah

Jak nafotit hodinky bez nežádoucích odlesků


MarvinX

Doporučené příspěvky

Dnes jsem se dohodl s jedním známým fotografem (sice fotí modelky) na zdokonalovací lekci focení hodinek po Novém roce. Má studio v Brně na Masné, profesionální záblesky, kupodivu i stan, ale hlavně něco zná. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte, můžeme si udělat takový "malý hodinářský workshop".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se dohodl s jedním známým fotografem (sice fotí modelky) na zdokonalovací lekci focení hodinek po Novém roce. Má studio v Brně na Masné, profesionální záblesky, kupodivu i stan, ale hlavně něco zná. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte, můžeme si udělat takový "malý hodinářský workshop".

čoveče, možná bych do toho šel, su taky z Brna a ňáký fotky svých raků bych si taky rád pěkně nařachal!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se dohodl s jedním známým fotografem (sice fotí modelky) na zdokonalovací lekci focení hodinek po Novém roce. Má studio v Brně na Masné, profesionální záblesky, kupodivu i stan, ale hlavně něco zná. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte, můžeme si udělat takový "malý hodinářský workshop".

Hodinky na modelkách :) . Dej mě na seznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím kontaktovat jednoho fotografa, který má na netu super stránky o focení, zda by nebyl tak hodný a nám "tik-tak šílencům" neporadil nějaký fígly. Jinak jeho stránky jsou http://www.fotoroman.cz/ a  opravdu doporučuji si je prohlédnout.

Aneb kdo umi, umi, kdo neumi, uci;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím kontaktovat jednoho fotografa, který má na netu super stránky o focení, zda by nebyl tak hodný a nám "tik-tak šílencům" neporadil nějaký fígly. Jinak jeho stránky jsou http://www.fotoroman.cz/ a  opravdu doporučuji si je prohlédnout.

Aneb kdo umi, umi, kdo neumi, uci;)

kdo neumí ani učít, ten to řídí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se dohodl s jedním známým fotografem (sice fotí modelky) na zdokonalovací lekci focení hodinek po Novém roce. Má studio v Brně na Masné, profesionální záblesky, kupodivu i stan, ale hlavně něco zná. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte, můžeme si udělat takový "malý hodinářský workshop".

Díky Oldo za Tvoji nezištnou :-) nabídku, měl bych rovněž zájem - pokud nás už nebude na ty modelky moc ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Dnes jsem se dohodl s jedním známým fotografem (sice fotí modelky) na zdokonalovací lekci focení hodinek po Novém roce. Má studio v Brně na Masné, profesionální záblesky, kupodivu i stan, ale hlavně něco zná. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak se ozvěte, můžeme si udělat takový "malý hodinářský workshop".

Na kdy to tak připadá do úvahy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já docela taky, akorát jsem koukal, že na FotoŠkoda stojí bezmála 5,000,- a to za něj nedám na tři focení ročně.

Mě to snad fakt dožene k rozchození PayPalu a to nemám tušení jak na to.

Ja si na eBay nasel jeden za 100USD i se dvema lambickama s "zarovkama" o teplote 5000K. Popremyslim a asi do nej pujdu. Jinak bez lampicek ten stan vyjde asi na polovic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já docela taky, akorát jsem koukal, že na FotoŠkoda stojí bezmála 5,000,- a to za něj nedám na tři focení ročně.

Mě to snad fakt dožene k rozchození PayPalu a to nemám tušení jak na to.

Ja si na eBay nasel jeden za 100USD i se dvema lambickama s "zarovkama" o teplote 5000K. Popremyslim a asi do nej pujdu. Jinak bez lampicek ten stan vyjde asi na polovic.

Nedíval jsem se na ebay, ale psalo se tu o podobné ceně jako píšeš. Možná ještě zkusit nějaké bazary, ale to je lítání na celý den.

Pošli mi odkaz prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je návod jak si vyrobit svůj difúzní box tak 100 Kč:

 

http://digiarena.zive.cz/default.aspx?article=3529

 

Fantazii se samozřejmě meze nekladou - někde jsem četl, že se nechá použít kovová konstrukce z jakéhosi košíku (opět asi za stovku), pořídí se pauzák anebo jiná difúzní folie a světelný stan je na světě.

Kupovat profi vybavení na domácí focení hodinek je opravdu zbytečné.

 

Hodně zdaru, dobré světlo a minimální odlesky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedíval jsem se na ebay, ale psalo se tu o podobné ceně jako píšeš. Možná ještě zkusit nějaké bazary, ale to je lítání na celý den.

Pošli mi odkaz prosím.

http://cgi.ebay.com/Mini-Studio-Photograph...oQQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/32inch-80cm-Soft-Photo...oQQcmdZViewItem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohle profi vybaveni opravdu neni.

 

Ono neni problem si vyrobit svetelny stan doma (pokud vam doma nevadi nekladna krabice). Jenze se da pouzivat jen za dne. Zlute (modre) svetlo na sviceni moc dobre neni. Mam znameho, co prodava zarovky a mel original Osram o chromaticnosti 5000K, ale staly nekrestanske penize. Ty lampicky se bohuzel samostatne neprodavaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...