Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, sodekcz napsal:

@Datel @Tichus ty vaše komenty :) - úplně mám před očima takové ty domorodkyně s popelníkem v pysku, krkem jako žirafa, případně s ušními lalůčky až ke kolenům 😎

Já jsem si ale fakt nedělal prdel :) Ale jinak dobrý nápad, asi si je koupím a pověsím na péro :jawdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Tichus napsal:

Pravda, začnu s Aerospace, pak třeba Expy I, Suby, PO 42, PO 45,5 chrono a nakonec tyhle Invicty :) Pořád tam ale po těch PO 45,5 bude ještě docela skok...

... aj ľahký tréning je lepší ako žiadny 😄 Inak keď som prepočítal pomer váha/cena, tak majú niečo do seba. Keď som si prepočítal, čo mňa stál gram hodiniek, tak som až zbledol 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Pán času napsal:

... aj ľahký tréning je lepší ako žiadny 😄 Inak keď som prepočítal pomer váha/cena, tak majú niečo do seba. Keď som si prepočítal, čo mňa stál gram hodiniek, tak som až zbledol 😄

 

V těch Invictách ale není hodinek ani gram... ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Tichus napsal:

V těch Invictách ale není hodinek ani gram... ;) 

OK, tak to nazvime ukazatel času 😉 Inak som si dnes toto vlákno otvoril a zaujali ma mnohé názory. Viem, že každý od hodiniek čaká niečo iné (neplatí to iba pri hodinkách), no už jeho založenie mi príde, ako porovnávať fotku z novín nejakej ženskej a Monu Lisu a ako výhodu uvádzať, že tá fotka vernejšie zobrazuje realitu, že ten, čo ju robil sa tak nenamakal a hlavne, fotka z novín stojí menej a maliarske umenie sa nevyvíja, lebo stále to bude len plátno, štetec a farby ... a o to ide. Ani ten najlepší maliar sa nebude môcť dať porovnávať s foťákom v najobyčajnejšom telefóne, čo sa zobrazenia reality týka, no pri umení odzrkadlenie reality nie je zrovna to podstatné. A pre mňa hodinky sú umením, kašlem na pár sekundovú nepresnosť, kašlem na to, že majú drahý servis, kašlem na 300 funkcií, ktoré mi vedia ponúknuť baterkáče. Ani tie najpresnejšie baterkáče na svete u mňa nikdy nenahradia tie otáčajúce sa udelátka, ktoré mi spravia krajší deň vždy, keď sa pozriem na ruku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tichus hele, bez ohledu na část těla, kde je budeš nosit, až v tom hmotnostím cvičení dosáhneš jistého cviku, možná si budeš moct nechat vylít pouzdro olovem, nebo rtutí. Pak to dostane ty správné grády 😂

 

Ale zpět ke quartzu - cosi se klube z krabice. Bohužel teď nesmím naznačit ani "předprodukční" foto. Nebo se mi Vánoce vyhnou obloukem. Tak až po.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 7. 12. 2020 v 22:14, Tichus napsal:

Mazec :D Hele, nemůže jejich dlouhodobé nošení nějak nepříznivě působit na páteř? Jako beze srandy.

No, nevím, je to 296 gramů. Ale když jsem jezdil závodně na bruslích, tak mě chybí kousek pravé ruky, dlaň. Musel jsem si nechat udělat speciální chránič na tuto ruku a zašít do něj 250 gramů olova. Jinak bych nevyšlapal v rychlosti jedinou zatáčku...... Jezdil jsem hlavně sprinty na dráze....Pitomých pár gramů a jak mi to v zatáčce chybělo......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
V 3. 2. 2012 v 13:52, rejan napsal:

Doba jde dál a dál. Mechanické hodinky sice tu tzv.duši mají / Tikot je tikot// to je fakt,ale již se nijak dál nevyvíjejí,což je taky fakt. Ono totiž už není kam se vyvíjet. Řemeslo je staré století,materiály už asi vylepšit moc nejde a maziva to je problém od samého počátku. Tak proč ne Quartz technologie?

Všichni co máte a používáte auta jste nadšeni z nových elektronických fičur které v autě jsou/palubní pošítače a pod./

Docela tedy nechápu,proč se na Q. hodinky jen neustále plive. Jdou velmi přesně i když leží odložené a nenošené, pouzdra mají stejná jako automaty a jsou výrazně levnější než automaty,nevyžadují tu tolik diskutovanou G.O každých cca 5-8 let která je tak drahá jako velmi slušné nové hodinky v quartzu. Mají mnoho funkcí o kterých se mechanickým hodinkám nebude nikdy ani zdát,protože to IMHO ani technicky není možné. Jednou za cca 2 roky vyměnit bateriii .... kdo je zručnější cca 50,- a sám doma.

Omlouvám se za asi OT,ale zastat jsem se jich musel mám je rád .

Super, já mám teda oboje druhy, respektive troje, ale quartzkama rozhodně neopovrhuju. Když jsem se před nedávnem začal víc zajímat o hodinky, tak mě překvapilo, proč existuje taková zášť, až mi jich přišlo líto. A na just si je nechám a budu je propagovat :D !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych to asi neřekl. Nenazval bych to až tak úplně zášť. Ta je možná jen u těch ortodoxních. Pokud tady hledáš nějakou vlastní cestu a nasbíráš nějaké zkušenosti zjistíš, že pokud si odmyslíš strojek, tak mechaniky mají na vzhledu a zpracování často něco, co tě chytne za koule víc, než na elektrikách. Tak se mi to zdá, když hledám v nějaké skupině zpočátku jen podle vnějších znaků. A jakmile mě něco zaujme, jsou to častěji mechaniky, aniž bych předem věděl, že to právě mechaniky jsou. Nechci podstatné, že některé z těch řekněme dražších značek mají i elektriky. Mají, ale polož vedle sebe dvoje s různými strojky, nebo menší průřez tvorbou od jedné značky a chvilku se jen dívej. Vlastně mi to přijde líto, protože jsem nositel spíš elektriky, než mechaniky. Taky chápu, že každý má jiné preference. Někdo víc řeší strojky, někdo víc řeší vzhled a zpracování. Důležité je, aby z toho nakonec vypadlo něco, co ti udělá radost. Tedy pokud nepatříš k poměřovačům pindíků. Tam ta radost vzniká na jiné úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Před mechanickou horečkou jsem pořídil tyto Sectory. Co k tomu říct, prostě na ruce jsou tak 1 týden v roce, kdy mám na aktivněji pojaté dovolené strach škrábnout mechaniky. Nebýt okouzlení ozubenýma kolečkama, byl bych s nimi určitě šťastnej.

20210808_180329.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Já quartzky dřív nemusel, ale teď jsem si pořídil Hydry v baterce - a je to super. Nenosím je každý den, takže když vytáhnu z hodinkovice, mám klid. Mimo to mám jistotu, že mi jdou přesně. Baterky maj něco do sebe. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...