Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Ahoj po delší době, dlouho,dlouho mám cukání jít do mechaniky,jenže....... teď třeba mám dovolenou a jsem doma,dělám na baráčku a hodinky nenosím. Pak potřebuji někam jet,sáhnu do šuplíku,jedny oblíknu a jedu. Ukazují přesný čas a datum a můžu se spolehnout.

Mechaniky po dlouhé rozvaze: žádná ETA jen inhouse, dlouhá power reserve, Takže z "dostupnějších"značek asi jen Panerai nebo Rolex. 

Čili tím je to vyřešeno. Příliš mnoho peněz za málo muziky.

Zůstanu u Béček se super Q za čtvrtinový peníz a naprostá spokojenost.

ale tak Breitle se super-compensated quartz není přece žádná ostuda, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak nechápu, proč někdo po mechanikách vyžaduje inhouse, který pak porovnává s ne-inhouse kvarcem.

Inhouse to přímo není, ale mám pocit, že zas není tolik swiss made hodinek se super-compensated quartzovým strojkem, tuším tak 5-6 modelů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník pichmen

Ja som v poslednej dobe prišiel konečne na chuť solar technológii v hodinkách. Predtým som sa im vyhýbal. Fascinuje ma bezúdržbovosť a vlastne ani neviem, prečo by som mal mať jedny hodinky celý život. Však ten život je tak krátky a do hrobu si ich aj tak nevezmem. Takto si kúpim za 10 rokov zase nové a urobím si radosť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pánové jsem rád, že nosit quartzky není žádná ostuda. Při procházení některých příspěvků jsem získal pocit, že existují jen mechanické hodinky a zbytek se nepočítá. Čím hlouběji se do toho nořím, zjišťuji, že možná má smysl pořídit za 1/4 (nebo 1/10) ceny quartzky se super zpracováním než se snažit o vysněné mechaniky, o které aby se člověk bál a pak je třeba ani všude nenosil. Stejně toho švýcaři nasekají přes miliardu kusů ročně a pak se to válí na skladech tak pokud nejde vyloženě o super limitované edice, hodnota je obecně spíše třetinová a jde o marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád se nechám přesvědčit o opaku :) Ale vyřizovat to, co jsem včera slyšel od prodejce v Dušákovi "Stejně toho švýcaři nasekají přes miliardu kusů ročně a pak se to válí na skladech tak pokud nejde vyloženě o super limitované edice, hodnota je obecně spíše třetinová a jde o marketing." pánovi nebudu, to nechám na Vás.

Bohužel tenhle dojem jsem získal procházením aukcí a fór. Proč se nedají hodinky provozovat jako investice? To je škoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád se nechám přesvědčit o opaku :) Ale vyřizovat to, co jsem včera slyšel od prodejce v Dušákovi "Stejně toho švýcaři nasekají přes miliardu kusů ročně a pak se to válí na skladech tak pokud nejde vyloženě o super limitované edice, hodnota je obecně spíše třetinová a jde o marketing." pánovi nebudu, to nechám na Vás.

Bohužel tenhle dojem jsem získal procházením aukcí a fór. Proč se nedají hodinky provozovat jako investice? To je škoda..

Protože je to SPOTŘEBNÍ zboží... a v této kategorii si některé hodinky vedou (coby investice) sakra dobře.   ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je to SPOTŘEBNÍ zboží... a v této kategorii si některé hodinky vedou (coby investice) sakra dobře.   ;)

Můžeš mě prosím nasměrovat, které značky mají smysl nebo spíše jak dnes vybírat hodinky, aby se daly třeba po letech věnovat dětem a měly hodnotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš mě prosím nasměrovat, které značky mají smysl nebo spíše jak dnes vybírat hodinky, aby se daly třeba po letech věnovat dětem a měly hodnotu?

Patek Philippe, A.Lange & Sohne, Rolex, JLC...len tak námatkovo. Je toho ale určite oveľa viac...

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maurice Lacroix se taky počítá nebo už je to spíše 2. liga?

 

To asi závisí, pre mňa to je to skorej tak 3. či 4.liga...no možno majú chlapci iný názor. Niektoré ich modely možno siahajú vyššie.

Pozri ale sem: 

http://www.thewatchquote.com/The-Luxury-Watches-Portal-No_7290.htm...tam by si mohol pošmejdiť...

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi závisí, pre mňa to je to skorej tak 3. či 4.liga...no možno majú chlapci iný názor. Niektoré ich modely možno siahajú vyššie.

Pozri ale sem: 

http://www.thewatchquote.com/The-Luxury-Watches-Portal-No_7290.htm...tam by si mohol pošmejdiť...

 

F.

Kouknu. Co Audemars Piguet? Teď mám v hledáčku tyhle: http://www.colognewatch.de/audemars-piguet/audemars-piguet-royal-oak-dual-time-stahl-26120st-00-1220st-03.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už hej, AP sa tu na fóre medzi chlapcami pohybujú...ale už sme OT, takže papa...a prejdi si i ten link (Watch Quote)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...