Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Ta baterka nemusí úplně nutně chcícpnout hned v tom mrazu, ale určitě přišla o kus své kapacity.

 

Nakonec třeba spousta klasických alkalických 1,5 V je v různých venkovních čidlech od teploměrů, meteostanic atd a vydrží mrazy v zimě kolem -20 a fungují dál.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne Longinesky zacali dost meskat v mraze,ked uz bola starsia baterka.V teple isli normalne.Skoro ma smrtka obisla,ked som si vsimol,ze tolko neskaju a ked sim ich prestavil idu normalne(uz doma).Potom mi doslo,ze to moze byt baterkou a chvalabohu bolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Hledám hodinky, které budu mít na dlouhou dobu. Vím, že tak tady asi začínalo více lidí, kteří pak vlastní vice hodinek. Nicméně stále více si myslím, že mi spíš budou vyhovovat quartz stroje, jelikož hodlám hodinky nosit denně a všude, ne jen do práce, ale i do restaurace, večer atd a prostě s nimi dělat všechno, kromě sportu. Zatím mám samozřejmě levnější quartz a musím říct, že plně vyhovují. Bát se o to, že mi upadnou a já budu při jejich zvedání trnout hrůzou, kolik mne to bude stát, to není adrenalin, který bych vyhledával :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlídni si SEIKO nebo CITIZEN, možná nějaká lepší CASIO. Nevím kolik do toho chceš dát, ale u všech třech značek najdeš dostatečně široké možnosti. Když vybereš solární pohon a nerosekáš je, budou ti pravděpodobně sloužit aspoň 15 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 24. 9. 2019 v 1:56, pciza napsal:

Automatů mám hodně, ale když jdu do hodinkovnice, většinou sáhnu po baterkáčích AT. Asi z pohodlnosti, že nemusím nic ladit.

Proto je mám rád.

To je  velmi dobrá a rozumná myšlenka. 

Ano, vystihuje to přesně skutečné pocity zkraje osmdesátých let, kdy se běžně přecházelo z Primek právě na digiquartz a poté na jakýkoliv quartz. Byly to proti ručně natahovacím primkám bezúdržbové stroje. Byl to nejen modní trend, ale spíše pokroková technologie, tak se to je myšlené a tak to bylo chápáno.  Koneckonců měl jsem to tak spojené i s tehdejším zaměstnáním, takže Primky a Pobědy odloženy a digi na ruku stejně jako na zeleném monitoru počítače Videoton.

K tomu drobná historie z ulice Na příkopě půlka 80.let. Letím na MÚZO a v hlavě nějaké kompilace, ERR154 jako vždy, :crying_anim02:. a Mraky. Stará paní mi zastaví a ptá se kolik je hodin. Mrknu na digi a - 14:50, a melu v hlavě šmarjá musím to říci česky - takže vybavovací doba z přídavné paměti - je...  je ... za deset minut tři.  B)

To mi to trvalo, Analog byl už tehdy jiný svět. Já měl digitální čas, i tehdejší baterie jsem si dobíjeli ze zdrojů pro profylaxi 8-bit počítačů. To byly časy, měl jsem hodinek pak více než dost a mám ještě  v krabici, nechtělo se mi to vyhodit, bo je to vlastní duševní historie. Tady na Chronomagu jsem si automatů od Seko pořídil dost, ale Q je Q, je to skutečné ulehčení ranní situace a jde se do nového dne. Běžně beru na ruku Q Orient Titanium a v  pracovním vytížení Q Timex Indiglo pro velmi zřetelný a dobře čitelný ciferník ve dne a s osvitem v noci. Q Casia jsem zatím odložil, ale chystám se je zprovoznit.

Pro trampink, turismus a po horách zase  Q Timex Expedition. Jen na významnější vzpomínkové military akce beru Automatic Seiko též v military provedení,  jsou Made in Japan, takže to mám správně z mého pohledu. :notworthy:

Upraveno uživatelem eloga
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvarcky jsou fajn, aktuálně jsem v komfortní zóně, protože všechny kvarcky co mám doma se mírňounce předbíhají. Zpožďování nesnesu....
Jedny vlastně nevím jak na tom jsou, jsou o dvouručky co má dcerka,. ale stížnosti na ně nechodí. 

Akorát s kvarckama není holt ta zábava. Spoleh na ně je, když spadnou na zem, tak to ani nepoznají, líbí se mi vzhledově, ale to něco, co se bojím nazvat slovem "vztah" tam chybí.
Jsou hrozně samostatné a nic po mně nechtějí. 

Pro mě osobně je holt nejlepší mít v hodinkovnici přiměřený mix, (na to jsem přišel až dlouhodobým zkoušením) - kousky co nosím sem tam na baterku, v práci v šupleti ECO drive a 
zbytek času automaty

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, jsem tu celkem nový a hodinkám jsem docela propadl. Přiznám se, že opravdu mám rád Quartz hodinky. Ale.... Stále hledám ty svoje ideální... Pro mě musí hodinky splňovat několik základních požadavků. Tedy ručičky - pro rychlou orientaci v čase, datum - abych věděl, kolikátého je a co je za den, no, a potom digitální čas - to abych věděl, v kolik mi jede socka, vlak, autobus a nemusel to pracně odečítat z ručiček. No, a dále mám požadavky na konstrukci. Především žádný plast (byť jsou superkvalitní, kosmické atd....), požaduji buď nerez ocel, nebo titan. Důležité je pro mě závitem šroubovací dýnko a šroubovací korunka. Jako bonus beru radiocontrol a solární napájení. Ale zatím se mi nepodařilo žádné takové najít. Teď poslední exemplář, co jsem sehnal jsou švýcarské Invicta Intrinsic 13079. Velmi robustní, nerezové hodinky s displeji a ručičkami. Je zajímavé, mám je cca měsíc a stále jdou na vteřinu přesně. Mají v sobě nějaký superkrystal a termokompenzaci........

Invicta-Intrinsic-13079-zaklad.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Maxmillian napsal:

Přesně takový bych chtěl pod stromeček!

Dobrý večer, dají se sehnat tady:

Tým HodinkyInvicta.cz

Telefon: 608 000 480

E-mail: info@hodinkyinvicta.cz

Ale jsou tak za 30 000,- Kč. Ale stojí za to. Jsou skvělé, to zpracování, přesnost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Maxmillian napsal:

Jo. Mám moc rád ten čistej elegantní design...

.... tvl vždyť je to k zbliti!

Hm, jak pro koho. Pro mě ne. A nemusíš si hned dělat srandu a psát, že je chceš pod stromoček.... Zvláště, když píši, že jsem tu nový. Díky, opravdu jsi dobrý člen k diskuzi..... Alespoň vím, koho ignorovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...