Jump to content
rejan

Proč mám rád quartzové hodinky.

Recommended Posts

Ta baterka nemusí úplně nutně chcícpnout hned v tom mrazu, ale určitě přišla o kus své kapacity.

Nakonec třeba spousta klasických alkalických 1,5 V je v různých venkovních čidlech od teploměrů, meteostanic atd a vydrží mrazy v zimě kolem -20 a fungují dál.

Edited by sodekcz

Mne Longinesky zacali dost meskat v mraze,ked uz bola starsia baterka.V teple isli normalne.Skoro ma smrtka obisla,ked som si vsimol,ze tolko neskaju a ked sim ich prestavil idu normalne(uz doma).Potom mi doslo,ze to moze byt baterkou a chvalabohu bolo.

Automatů mám hodně, ale když jdu do hodinkovnice, většinou sáhnu po baterkáčích AT. Asi z pohodlnosti, že nemusím nic ladit.

Proto je mám rád.

Hledám hodinky, které budu mít na dlouhou dobu. Vím, že tak tady asi začínalo více lidí, kteří pak vlastní vice hodinek. Nicméně stále více si myslím, že mi spíš budou vyhovovat quartz stroje, jelikož hodlám hodinky nosit denně a všude, ne jen do práce, ale i do restaurace, večer atd a prostě s nimi dělat všechno, kromě sportu. Zatím mám samozřejmě levnější quartz a musím říct, že plně vyhovují. Bát se o to, že mi upadnou a já budu při jejich zvedání trnout hrůzou, kolik mne to bude stát, to není adrenalin, který bych vyhledával :D 

Prohlídni si SEIKO nebo CITIZEN, možná nějaká lepší CASIO. Nevím kolik do toho chceš dát, ale u všech třech značek najdeš dostatečně široké možnosti. Když vybereš solární pohon a nerosekáš je, budou ti pravděpodobně sloužit aspoň 15 let.

...a pokud bys chtěl něco ušlechtilejšího a neokoukaného, tak třeba Junghans.

Vybírám hlavně srdcem a moji dva favorité jsou Longines Hydroconquest, nebo Tag Heuer Aquaracer. Tagy se mi personálně líbí o něco víc, ale také stojí o 10k víc :D

Ak by mne neprekážala veľká skákajúca sekundovka asi by som zobral

Casio Oceanus. Quartz modely od Longines a TH sú dosť drahé na to, že tam je obyčajný strojček.

Jestliže se ti líbí LHC, tak do nich jdi. Měl jsem je a za mně super.