Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Hodinky jsou od toho, aby měřily čas, a to pokud možno co nejpřesněji.

 

U sběratelů hodinek (a na takovém fóru se nacházíš) to není pravda. 9 z 10ti pohledů na zápěstí mi neurčí, kolik je hodin, ale stejně potěší.;)

 

M.j. zatopit si v krbu a koukat na plameny je taky méně přesné a pohodlné, než otočit knoflíkem a zapnout kotel, co je v kotelně u garáže..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já opravdu nechápu, jak někdo může vyzdvihovat výhody mechanik. Hodinky jsou od toho, aby měřily čas, a to pokud možno co nejpřesněji. Nebudu si přece kupovat starou a ještě k tomu předraženou technologii? A je jedno u jakéhokoliv zboží. To mi přijde jako zhovadilost dost postavenou na hlavu.

 

Já zas nechápu, ze debil jako ty si dovoluje někomu kázat o zhovadilosti. Neni to paradox?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já opravdu nechápu, jak někdo může vyzdvihovat výhody mechanik. Hodinky jsou od toho, aby měřily čas, a to pokud možno co nejpřesněji. Nebudu si přece kupovat starou a ještě k tomu předraženou technologii? A je jedno u jakéhokoliv zboží. To mi přijde jako zhovadilost dost postavenou na hlavu.

 

Prosím tě, nikdy v životě nikomu nekupuj ručně vyrobený zlatý šperk. Bude to zastaralé, nepřesné a předražené. Více určitě potěšíš nějakým výrobkem z pokoveného plastu. Bude přesnější, lehčí, levnější a nezhovadilý :goof:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ale? Pán nesnese jiný názor a hned tak silná slova? Moc slušnosti mezi vaší komunitou není vidím..

 

Já nevím, ale podle mě jsi přišel provokovat (když tady mluvíš o zhovadilosti), takže nemá smysl nějak reagovat. Kolega Frantik to uchopil trochu prudčeji, ale v podstatě má pravdu.

Upraveno uživatelem 323GT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že není na poli kvarcu výběr? Chlape nech toho, neboť se z toho fakt pochčiju.:DD Já si myslím opak, že u mechaniky je to pořád vo tom stejným. Už jenom, kdybych si teď chtěl vybrat high-end kvarc, tak nevím kde začít a který hoďky si koupit, takovej je výběr. Viděl si he brejtle za 3500 dolkú? Hned bych je koupil, kdybych na ně měl a na mechaniku bych ani nepomyslel. Já osobně považuji kvarc za div a umění. Nechápu, jak múže někdo nosit hodinky, kde jsou nějaký hrkotající pružiny, péra a kolečka. A že pár prominentú vojáčkú nosí Rolexky? Ty nosej pouze ti, kteří na to maj a chtějí se ukázat. Nemají je proto, že jsou lepší, odolnější a podobně, pouze jako frajeřina. Takže hodně hodně slabej argument. Normální voják, hasič, záchranář nebo zálesák nosí kvarc.

 

To by mě mrzelo, kdyby ses pomočil :)

Přečti si pořádně, co jsem psal, určitě to zvládneš.

Výběr je super široký, to ano, ale v kategorii, která mě nezajímá (tedy žádné extra luxusní zpracování, na většině quartzek je vidět, že to je masovka).

Ano, existuje i high end quartz, ale tam je modelů, co bych na prstech rukou spočítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Von je to tu samej hulvat , proto jsme komunita uzavrena... Ne kazdej to totiz snese.

 

A někdy se oprávněně vyrojí úvahy, jestli je to tak dobře (ta otevřenost, nikoliv hulvátství ;))

 

Podobných chytráků, co "se zastaví" pro nacenění, prodej, rýpnutí apod. je tady poslední dobou požehnaně. :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ale? Pán nesnese jiný názor a hned tak silná slova? Moc slušnosti mezi vaší komunitou není vidím..

 

Ale většinou docela jo. Ale když někdo někam vletí jako buran a mezi dveřma začne hulákat, tak holt zdvořilost (nikoli slušnost) jde trochu stranou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, toto vlákno se jmenuje-Proč mám rád quartzové hodinky-tak jsem vyjádřil názor, ten ale se zde nepříjmá a argamuntuje nesmysly. Nátahněte si hodiinky a vezměte prášek na uklidněnou. bye

 

To Ti taky nikdo nebere. Ale i ten názor se dá vyjádřit slušně, což se Ti nějak nepovedlo. Pokud něčí zálibu nazveš "zhovadilostí"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Co se týká zpracování, pouzdra, cifru atd, tady není jedný důvod a jediná překážka aby měly kvartzové hodinky stejně luxusní zpracování jako mechaniky...

No, překážka není žádná, to je pravda, ale přesto se quartzek luxusního zpracování na trhu moc nevyskytuje.

Když třeba budu chtít nadprůměrně zpracované quartzky (pouzdro, ciferník), z čeho si můžu vybrat? Grand Seiko, high end Citizen, Campanola, ...

Jasně, Omega či PP mají v nabídce taky quartzky, ale v pánských modelech jich zase tolik není.

A přesně o tom mluvím - od určitého stupně zpracování už je quartzek jak šafránu a mnohem větší výběr (a tedy i prostor pro individualitu) je v mechanice.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, toto vlákno se jmenuje-Proč mám rád quartzové hodinky-tak jsem vyjádřil názor, ten ale se zde nepříjmá a argamuntuje nesmysly. Nátahněte si hodiinky a vezměte prášek na uklidněnou. bye

 

V pohode, vyjadrujes svuj nazor jako debil a proto ta reakce. Sbohem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, toto vlákno se jmenuje-Proč mám rád quartzové hodinky-tak jsem vyjádřil názor, ten ale se zde nepříjmá a argamuntuje nesmysly. Nátahněte si hodiinky a vezměte prášek na uklidněnou. bye

 

Jestli svým zblitkům říkáš vyjádření názoru, budiž, nicméně doporučím zcela jiný okruh Tvých zájmů a ban na tomhle fóru.

 

Evidentně totiž o problematice nevíš nic a jen ve své neznalosti nechápeš to, co Ti psali zkušenější.

 

Takže Bye - forever, takových chytráků, co jsou dost mladí nato, aby věděli vše, je dvanáct do tuctu kdykoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, toto vlákno se jmenuje-Proč mám rád quartzové hodinky-tak jsem vyjádřil názor, ten ale se zde nepříjmá a argamuntuje nesmysly. Nátahněte si hodiinky a vezměte prášek na uklidněnou. bye

 

my si jej vezmen to neboj,ale koukám že ty sis je zapoměl vzít podle těch tvých "vyjádřeních" ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...