Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Začíná tu být mnoho off topic příspěvků.

Já mám quatrz rád, ale na druhou stranu si taky nemyslím, že by zde byl příliš výběr lepších modelů, viz mé vlákno po nich pátrající zde: Quartz Topmodel , které moc výsledků v této oblasti nenašlo :crying_anim02: , což mne vcelku mrzí. Sám jsem nešťastný i z toho, že nový model SMPéčkek není v i quartzu (nejlépe HE quartz), protože si myslím, že by se našlo spoustu zájemců i přes argument, že 40 a více tisíc za obyč quartz je mnoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu. Chce to čas, pročti si pořádně Chronomag, třeba změníš názor. ;) Je to totiž přesně naopak. Kvalitních quartzových hodinek je jako šafránu, ve většině švýcarských quartzových hodinek, a to i v hodinkách za desetitisíce !!! jsou strojky za pár desítek dolarů.

Vyjímkou jsou strojky z termokompenzací, které používají např. Breitling, nebo Sinn, z japonské produkce pár modelů z řady GS s kalibry 9Fxx a kalibry bez termokompenzace 7Cxx, 8Jxx. Hodinky jak už psal Cali u nás většinou nedostupné. Opravdu kvalitních quartzových hodinek a kvalitních myslím včetně pouzdra, strojku celkové konstrukce je na našem trhu málo.

 

edit: a z těch co jsou, mě osobně nevyhovují designem žádné ;)

edit: NIGHTinGALE mě předběhl

 

No jsem tu dost nový, kupuju si své první mechaniky a ten posední důvod proč bych to dělal je přesnost (i když i ta se musí pohybvat v rozumných mezích tj. alespoň v rozpětí deklarvaném výrobcem), takže vášeň pro mechanické hodinky naprosto chápu, ale nemohu si pomoci, pokud se dočtu, že běžná odchylka mechanik je i hodně přes 10 s za den, tak i ty nelevnější kvartzky za pár set korun bez termokompenzací a jiných vychtávek budou v 99 ze 100 případů výrazně přesnější. To je osobní zkušenost s několikaremi hodinkami Casio, Timex a jinýma ještě levnějšíma spotřebkama co prošly přes mou ruku. Jiná věc je, že prostě mechanickéhodinky jsou krásný šperk, ale o tom tahle diskuze není. Ta je o tom, proč mám rád kvartzky. Možná ale, že v té TOP třídě je opravdu problém narazit na srovnatelně zpracované hodinky jako mechanické. Pak je to ovšem spíš otázka nabídky a poptávky než problém nemožnosti udělat opradu TOP kvalitní kvartzky. Pokud ale vnímám jako součást kvlity i přesnost (a to já tedy vnímám) tak musím říct že i obyčejný levný kvartz strojek prostě má něco dosebe a určitě bych ho nezatracoval. Chybí mu kouzlo mechanik a jejich duše, má ale přesnost o které se většině mechanik může jen zdát. Doplním-li ho třeba ještě radiovým řízením, tak je jeho téměř absolutní přesnost významným bodem vnímání kvality. Zkrátka kvalita je dost široký a subjektivní pojem. Co jeden vnímá jako nepřijatelné druhý vnímá jako výhodu. To samé platí o designu a tak vlastně jediná porvnatelná věc je dílenské zpracování, použité materiály a právě ta přesnost. Proto si myslím, že je to tvrzení o těch kvartzkách dost odvážné. Rozhodně se jedná o subjektivní pohled a nikoliv o objektivně prokazatelný fakt. ... Ale jak říkám, jsem tu zelenáč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych quartzu jen nekřivdil, co se mi třeba líbí, je Bruno Söhnle z Glashütte.

Uvnitř je sice jen Ronda, ale strojek je hezky upravenej a celkově to jsou líbivý hodinky, který se svým pojetím a provedením hodně blíží slušným mechanikám. A díky quartzu jsou jejich komplikace snadno zaplatitelné, což by v mechanice moc nešlo.

post-1118-014069100 1328722880.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych quartzu jen nekřivdil, co se mi třeba líbí, je Bruno Söhnle z Glashütte.

Uvnitř je sice jen Ronda, ale strojek je hezky upravenej a celkově to jsou líbivý hodinky, který se svým pojetím a provedením hodně blíží slušným mechanikám. A díky quartzu jsou jejich komplikace snadno zaplatitelné, což by v mechanice moc nešlo.

 

 

No vida, to by šlo :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho sem nosil quartz,ale kvuli tomu ze otravovalo meneni baterky (ikdyz jednou za 2 roky), tak sem si poridil automaty.... :D no a behem par dni mi prirostli k srdci tak,ze uz si quartz jen tezko dokazu predstavit Posted Imagemam je 2 mesice a spokojenost maximalni. A to ze jdou asi o 10 sekund tejdne jinak me opravdu moc nemrzi. A tuhle malickost bohate vyrovna jejich zvuk,plynula sekundovka a moznost pozorovani strojku dynkem ;) A ze neumi tolik funkci,je mi taky celkem jedno,pac mam hodinky od toho abych vedel cas a ne tlak vzduchu a podobny vylomeniny. :D Takze si proste myslim,ze mechanika ma kouzlo a dusi a zadnej elektrickej strojek se tomu nemuze vyrovnat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, proti gustu žádný...

Ale mě by moc nebralo čučet přes sklo na žlutou obrobenou desku s baterkou :/ Ale možná jsem jenom hodinkově ještě dost nevyrostl a teprve to přijde :)

 

Není to tak zlý, tady mi například průhled chybí moc ;)

Edit: velikost foto..

post-3210-041445300 1328810125.jpg

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, proti gustu žádný...

Ale mě by moc nebralo čučet přes sklo na žlutou obrobenou desku s baterkou :/ Ale možná jsem jenom hodinkově ještě dost nevyrostl a teprve to přijde :)

 

K tomu se připojím, taky nějak nevím co tam je k vidění. Napadl mě citát z jedné staré oblíbené knížky: Ááááááááááááá ci vidět kolecka tocit!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že není na poli kvarcu výběr? Chlape nech toho, neboť se z toho fakt pochčiju.:DD Já si myslím opak, že u mechaniky je to pořád vo tom stejným. Už jenom, kdybych si teď chtěl vybrat high-end kvarc, tak nevím kde začít a který hoďky si koupit, takovej je výběr. Viděl si he brejtle za 3500 dolkú? Hned bych je koupil, kdybych na ně měl a na mechaniku bych ani nepomyslel. Já osobně považuji kvarc za div a umění. Nechápu, jak múže někdo nosit hodinky, kde jsou nějaký hrkotající pružiny, péra a kolečka. A že pár prominentú vojáčkú nosí Rolexky? Ty nosej pouze ti, kteří na to maj a chtějí se ukázat. Nemají je proto, že jsou lepší, odolnější a podobně, pouze jako frajeřina. Takže hodně hodně slabej argument. Normální voják, hasič, záchranář nebo zálesák nosí kvarc.

 

tak kde to vázne,čekáme tu na ten dlouhej seznam :rolleyes: :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak zlý, tady mi například průhled chybí moc ;)

 

 

 

osobně ladičky ke quartzu neřadím - neříkám, že to tak má být... BTW ano, ten pohled je úžasný. Já mám raděj mechaniku, quartz beru jako "levné hodinky na surové používání". Prozatím bych nedokázal za Q vyhodit větší obnos (neříkám, že časem se to nezmění......)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně ladičky ke quartzu neřadím - neříkám, že to tak má být... BTW ano, ten pohled je úžasný. Já mám raděj mechaniku, quartz beru jako "levné hodinky na surové používání". Prozatím bych nedokázal za Q vyhodit větší obnos (neříkám, že časem se to nezmění......)

 

Jj, nejsou to quartzky v tom smyslu jak je správná definice, já reagoval na pohled na "desku s baterkou" ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nejsou to quartzky v tom smyslu jak je správná definice, já reagoval na pohled na "desku s baterkou" ;)

 

jasně a ten je tady opravdu excelentní. BTW - bez urážky nikoho: momentálně pro mne quartz znamená "laciný". Znovu podotýkám, že to není nic hanlivého a samozřejmě si uvědomuji existenci vyšších levelů quartzu, ale taková ta stádová produkce je pro mne asociována takhle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, voni jsou jednotná virtualni identita Posted Image

 

Ach jo, trocha sušnosti by asi neškodila :sniper: . Docela se mne dotyka :crying_anim: , ze me davas dohromady jako jednu identitu napr s Ralsem. Takže na vysvětlenou: NE NEJSEM JEDNA IDENTITA S NIKÝM. narozdil od Ralse jsem tu nikoho neurazel a jen jsem slusne napsal, proc povazuji quartzove hodinky v mnoha smerech za dobre reseni. Ostane vlakno se jmenuje "Prč mám rád Qartzové hodinky", Takže pokud někoho uráží existence quartzových hodinek a to, že někdo si myslí, že vedle skvostných mechanik, které se mi líbí moc a své první si právě touto dbou pořizuji má své místo na slunci i quartz z nějakých objektivních či subjektivních důvodů, tak ať si prosím zvolí jiná vlákna, která se věnují výhradně mechnickým hodinkám, myslím, že takových vláken je tu dost. Mimochodem jako protiváha thoto vlákna mi tu chybí vlákno "proč mám rád mechanické hodinky/automaty". Takže prosím o trchu tolernace. nebo je automaticky člověk s odlišným názorem provokatér?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, nejsou tihle Klasik, rals, hodinkus jeden a ten samý provokatér? Něco jako turner s novou IP. To jinak ani není možný, tolik blbů najednou.

 

Forest gump měl jedno faj heslo : Pro hlupáka každý hloupý, na Vás milý pane sedí , dle vaší reakce , dkonale. Já jsem s urážkami nezačal, nechápu tedy proč se do mne navážíte a nzýváte mě blbem. Potože mám jiný názor než Vy? vypovídá to o Vaší malosti. Laskvě rozlišujte men od Ralse, kterého neznám a nemám s ním cokoliv společného. Rals, nazývá ostatní hovady a zatánce mechnických hodinek za zhovadilé, což i mě přijde hodně za čárou. Já jsem nic takového neudělal, jen jsem naprosto slušne napsal, proč mám rád quartzové hodinky. Pokud Vám to vadí, tak to porsím nečtěte, ale neměl jste nejmenší důvod mne nzvat blbem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mé posední vjádření k tomuto tématu. Proč ta diskuze na věčné a neřešitelné téma, jestli jsou lepší automaty, mechaniky, nebo quartz? No mě to přijde asi tak jako řešit, jestli je lepší řízek, svíčková, nebo špagety. To je stejný nesmysl. je to prostě jak kdy, jednou mám chuť na řízek příště si dám radši špagety. Jednou mě baví quartz podruhé mě baví mechaniky, záleží jak se vyspím, jakou činnost budu ten den provozovat atd. Vždy´t svět hodinek je tak pestrý, tak prč si z toho dělat škatulky jejichž meze nelze překročit?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu Klasiku, hodil jsem Te nepravem do jednoho pytle s ralsem a hodinkusem. Tobe se omlouvam. Nez se ti dva v tomhle vlakne objevili byla to vecna diskuze kterou jsem si se zajmem procital. Jine nazory mi opravdu nevadi, proti baterkacim nic nemam, sam rad nosim svoje digitalky Seiko.

 

Tak jeste jednou sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu Klasiku, hodil jsem Te nepravem do jednoho pytle s ralsem a hodinkusem. Tobe se omlouvam. Nez se ti dva v tomhle vlakne objevili byla to vecna diskuze kterou jsem si se zajmem procital. Jine nazory mi opravdu nevadi, proti baterkacim nic nemam, sam rad nosim svoje digitalky Seiko.

 

Tak jeste jednou sorry.

 

Omluva se prijma, smazneme to :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...