Přejít na obsah

Luxus z Eltonu, vysvětlete mi to.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

nemas si kupovat amfibie.

 

odpoved na otazku ci dostanes protihodnotu - nedostanes. Prim je vylucne ceska vlastenecka zalezitost. Ich marketing hra na nejaku emocionalnu nostalgicku strunu. Racionalny dovod na kupu tak drahych hodiniek Prim neexistuje.

 

Teď je otázka, co je racionální důvod?Když si zdůvodníš, proč je potřebuješ?Nestačí mobil na určení času?Proč někdo musí mít hodinky v řádu tisíců či desetitisíců /a možná i výš/ a někomu stačí ty obyčejné kvarcky třeba do tisíce korun?O nějaké protihodnotě nejde mluvit u žádných hodinek,všechny ztrácí časem na ceně,ať víc či míň.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, amfibie jsou na cestě, racinální důvod není, ani na nákup jakýchkoliv automatů včetně amfibií, bo qvarc za dvě stofky u rákosáků bude měřit čas přesnějc, než ty ruský amfibie nebo jakýkoliv mechaniky. Dnes jsem měl rozhovor se svým synem (seiko 5 military) o smylu či nesmyslu nákupu věcí, co nejsou potřebný k životu(qvarc neuznává, díky chronomagu!). Závěr byl, že k životu potřebuju teplý přístřeší, jídlo a lásku. Vše co je víc nepotřebuju a je to jen moje volba čím si budu dělat radost. A vše nad ty tři věci je jen radost a tu si dopřejme dle svých možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo kolik firem dokáže udělat hodinky podobných parametrů jako Elton s inhausem řekněme do 40-50tisíc ?

 

To mě taky. Všechny nářky na Elton bych pochopil, pokud by jen cpali ETU, jako to dělají honosné značky jenž zdobí zápěstí mnohých chronomagorů. Hádám, že velká část z nás by si mohla na čelo nechat vykérovat GROVANA. To, že Elton funguje v dnešní době, vypovídá o jejich cenách samo. Jen to někteří mají problém pochopit z principu:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo kolik firem dokáže udělat hodinky podobných parametrů jako Elton s inhausem řekněme do 40-50tisíc ?

 

 

ad kompletní inhouse do 40k (vývoj + výroba). V Evropě nebo USA o nikom takovém nevím. Asie je jasná. Ať už Seiko, Orient, tak i ona opovrhovaná china a spol.S tím kopírováním/inspirací. To je tak, že prostě nějaký problém, zde přesný chod a zadaný rozměr, má významné maximum optimálnosti a cokoliv extravagantního je kompromis něco za něco.

 

A co sakra Nomos? Podivejte se na jejich Club! Povedeny hodinky s krasnym inhousem do 30k!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně to je cenová politika Eltonu a zatím to funguje. Podívejte se kolik má reakci jakákoli akce kolem jejich hodinek a co se tady píše třeba o zmiňovaných Nomos.

 

Jinak vyrábět kalibry žádná sranda není, zvláště když člověk vidi ve vykresech osičku 0.085mm která se leští na 0.08mm.

 

To ze by potřebovali lepší marketing a designéry o tom žádná diskuze. ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě taky. Všechny nářky na Elton bych pochopil, pokud by jen cpali ETU, jako to dělají honosné značky jenž zdobí zápěstí mnohých chronomagorů. Hádám, že velká část z nás by si mohla na čelo nechat vykérovat GROVANA. To, že Elton funguje v dnešní době, vypovídá o jejich cenách samo. Jen to někteří mají problém pochopit z principu:-)

 

Von to tady http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45489-prim-adam-40/page__view__findpost__p__717234 velmi dobře napsal Karlos. Tzn. vyrábět s vysokou přidanou hodnotou je v podstatě to nejmenší. Udělat k tomu důstojnou vomáčku, aby hejl skákal na špek s patřičným nadšením, to je to, co se Eltonu ne a nedaří. Např. nabubřelost, sabotážně provedenej web nebo vydávání pochybnejch certifikátů nepatří do žádnejch marketingovejch schémat. Tzn. já jako zákazník nepotřebuju, nemusím ani nechci Elton chápat nebo pochopit, já chci mít pocit, že za svoje penízky dostávám v tu chvíli to nejlepší. Blbá fráze ale je to tak. A jak píše můj nepřítel, Josef Jednička, tak firma s 80 zaměstnancema a 40mil. obratem prostě úspěšná není a nemůže bejt. Jedině s dotacema. Což je zas jinej příběh.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sakra Nomos? Podivejte se na jejich Club! Povedeny hodinky s krasnym inhousem do 30k!

 

Cody, chtěl jsem psát něco v podobném duchu, ale Ohm-Aztec mě předběhl...

 

Suma sumárum - PRIM pouze kopíruje vlastní strojky z dávných let, které, ehm, nebyly přímo vlastní konstrukce, ale pokud chcete, můžeme tomu říkat inhouse. Designem u úspěšnějších řad pouze kopíruje pouzdra z dávných let, v okamžiku, kdy se začnou snažit o "něco nového" z nich padají nádhery typu Rider nebo vedle probíraný Adam. Cena je vzhledem k evropské konkurenci, která dělá rovněž vlastní inhouse kalibry, cca dvojnásobná (a to nemluvím o výrobních nákladech v Novém městě vs. v Glashütte...).

 

Takže obhajoba soudobé produkce značky PRIM může probíhat pouze na základě (podle mého názoru pomatené) ideologie, nikoliv racionálních argumentů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cody, chtěl jsem psát něco v podobném duchu, ale Ohm-Aztec mě předběhl...

 

Suma sumárum - PRIM pouze kopíruje vlastní strojky z dávných let, které, ehm, nebyly přímo vlastní konstrukce, ale pokud chcete, můžeme tomu říkat inhouse. Designem u úspěšnějších řad pouze kopíruje pouzdra z dávných let, v okamžiku, kdy se začnou snažit o "něco nového" z nich padají nádhery typu Rider nebo vedle probíraný Adam. Cena je vzhledem k evropské konkurenci, která dělá rovněž vlastní inhouse kalibry, cca dvojnásobná (a to nemluvím o výrobních nákladech v Novém městě vs. v Glashütte...).

 

Takže obhajoba soudobé produkce značky PRIM může probíhat pouze na základě (podle mého názoru pomatené) ideologie, nikoliv racionálních argumentů.

 

I negativní reklama je reklama a flame vlákno zase vyvolává úsměvy v Eltonu :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Von to tady http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45489-prim-adam-40/page__view__findpost__p__717234 velmi dobře napsal Karlos. Tzn. vyrábět s vysokou přidanou hodnotou je v podstatě to nejmenší. Udělat k tomu důstojnou vomáčku, aby hejl skákal na špek s patřičným nadšením, to je to, co se Eltonu ne a nedaří. Např. nabubřelost, sabotážně provedenej web nebo vydávání pochybnejch certifikátů nepatří do žádnejch marketingovejch schémat. Tzn. já jako zákazník nepotřebuju, nemusím ani nechci Elton chápat nebo pochopit, já chci mít pocit, že za svoje penízky dostávám v tu chvíli to nejlepší. Blbá fráze ale je to tak. A jak píše můj nepřítel, Josef Jednička, tak firma s 80 zaměstnancema a 40mil. obratem prostě úspěšná není a nemůže bejt. Jedině s dotacema. Což je zas jinej příběh.

 

Myslim, ze tohle presne vystihuje skutecnost. Hodinky i strojky vyrabeji, mnohe z nich jsou pekne a za to klobouk dolu. Ale marketing, ten kulha na obe nohy. S obratem vs. poctem zamestnancu je to taky bida s nouzi.

 

Suma sumárum - PRIM pouze kopíruje vlastní strojky z dávných let, které, ehm, nebyly přímo vlastní konstrukce, ale pokud chcete, můžeme tomu říkat inhouse.

Nomos taky zacinal na strojcich Peseux, na jejichz zaklade vybudoval vlastni inhouse produkci. Elton nekopiruje svoje strojky z davnych let, ale podobne jako Nomos na nich stavi. Obvnovit jejich vyrobu nebyla urcite zadna legrace, takze v tomhle si kritiku nezaslouzi. Navic oproti starym je tam vyznamny technicky pokrok - materialy, ulozeni rotoru, hacking, frekvence. Budou-li chtit, rozhodne ale maji kam se vyvijet a snad to i udelaji.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I negativní reklama je reklama a flame vlákno zase vyvolává úsměvy v Eltonu :smile_anim:

 

Já osobně bych teda o takovou reklamu nestál a pokud bych něco takového četl o své firmě, tak bych se rozhodně nesmál...

 

Já se jim koneckonců taky nevysmívám, je to spíš smutný příběh, jejich snažení je skutečně patetické. Tomu, aby je člověk upřímě politoval brání jen ty ceny, kterými si říkají skutečně jen o ten výsměch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že jim neříkáte tyhle názory do oči, určitě by to prospělo věci .....

 

S tím nemám nejmenší problém, pokud se na mě kdokoliv z PRIMu obrátí, rád si udělám na hodinku čas. Ale proč bych je měl aktivně vyhledávat a cpát jim své názory? Je to jejich business (a podle všeho jsou hluboce přesvědčeni, že to dělají dobře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když jsou manageři v Eltonu tak neschopný, tak už sakra založte někdo vlastní firmu na hodinky a ukažte jim, jak se to dělá.

 

Zatím novodobý Elton funguje od r. 2000 a stále funguje.

 

Co to je za argument, todle? Elton, pokud vím, nezaložili žádní selfmademani, kteří by ten podnik vybudovali na zelený louce bez ničeho... Ale přesně naopak. A to, že to funguje, je IMO věc čerpanejch dotací. To neříkám, že na to člověk nemusí bejt pořádnej kus šíbra, ale určitě bych tudle firmu nevzýval jako vzor podnikání. I když možná, že vlastně jo. V tomdle státě je možný všechno. Upraveno uživatelem Princ Milis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lada61: Trochu historie :

 

Historie PRIM od roku 1990

 

V roce 1990 však přichází změna s kuponovou privatizací. V letech po privatizaci prochází firma velice složitým obdobím a hrozí bankrot. Od roku 1994 navíc firma končí výrobu dílů a od té doby až do roku 2006 je firma nucena montovat hodinkové strojky ze zásob dílů. Počínaje rokem 2007 společnost ELTON zahájila konstrukční a technologickou přípravu na opětovné zahájení výroby všech dílů pro mechanické hodinkové strojky. V roce 2009 ELTON zahájil výrobu nových mechanických strojků vlastní konstrukce pod označením PRIM kalibr 94 (ruční nátah) a PRIM kalibr 98 (automatický nátah). Pro levnější mechanické hodinky využívá švýcarské kalibry ETA.

 

 

Značka PRIM, kterou ELTON používá od roku 1969, byla v roce 1984 registrována jako ochranná známka a v roce 2002 byla prodána krachující Chronotechnou Šternberk společnosti MPM-QUALITY v.o.s. Současné hodinky vyráběné společností ELTON jsou opatřeny novým logotypem Manufacture PRIM 1949 a v quartzovém provedení i původní značkou PRIM, ke které má společnost výhradní autorská práva. O ochrannou zámku PRIM probíhá soudní spor, ve kterém společnost ELTON usiluje o přiznání všech svých práv k původní značce PRIM.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...