Přejít na obsah

Luxus z Eltonu, vysvětlete mi to.


Doporučené příspěvky

Ano Prim pozna skoro kazdy a nielen v Cechach....:smile_anim: Ale kazdy "laik" ma Prim spojeny s cenou od 260 kcs do cca 450kcs.Hotovo.Cize pre kazneho "normalneho" cloveka je uplne jedno ci Prim stoji 25 alebo 80 tis....Stejne si to nikto nekupi.

 

Já se nebavil o ceně 20 anebo 80 tis..., ale 1 tisíc , 2,3,atd. Rozumíme si.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 146
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyby Elton PRIM dělal hodinky v řádech jednotek tisíc, než za 40-50tisíc a více, tak se určitě dostanou do více míst ( prodejen ) po republice, než jen jedné v Praze a na internetu. Méně je někdy více a i pomalu se dostaneš do cíle ( nahoru ) někdy mnohem dříve.

Mnoho lidí tuto českou značku pořád zná.

 

Myslím, že jde o to, vychytat poměr kvality a ceny. Kdesi jsem tady na foru četl, že PRIM se pyšní vlastními kalibry a kdo že to v Evropě dokáže. A potom také fakt, že ETU do svých hodinek jako -levnější verzi strojku- dává většina evropských výrobců. Pokud vím, i PRIM používá některé strojky ETA, ne? No a když se projdu Prahou, s tím levným strojkem jdou koupit krásné mechanické hodinky od cca 8000 korun. A nejedná se o neznámé firmy. Kolem 15000 jdou už světové značky. Já vím, není to paráda ve zlatě, ale svým způsobem jde o podchycení zákazníků opravdu kvalitním výrobkem, který nemusí stát 50 tisíc. Ukažte mi něco takového za 20 kolíků v nabídce PRIM (myslím Elton, vím že MPM s tím problém nemá) a moje české srdce se rozhodne připlatit si oněch cca 5_8 tisíc a vybrat si český výrobek, takové hodinky budu hrdě nosit s vědomím, že u mne v té konkurenci na Václaváku a přilehlých ulicích obstály.

Už pár let hodinky sbírám. Stalo se to takovou diagnozou- zatím to není zhoubné a dá se s tím žít. Sbírka mých hodinek PRIM je už dost velká. Nejsou tam ani jedny nové a moc mne to mrzí. Pokud by firma vyráběla krásné hodinky v cenách, o kterých jsem psal, strašně rád bych svou historickou sbírku rozšířil i o současnou kolekci. Dokážu si představit že bych si mohl ročně koupit zajímavý kousek. Tolik k poznámce o tom, že při ,,nízkých"- rozuměj obvyklých- cenách by se trh- rozuměj CHronomag- brzy nasytil. Já si to nemyslím :whistle: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce laciný Primky za 5 - 10k , tak už si je dávno koupil v hodinářství a ani netuší, že jsou od MPM a ne z NMnM. Ten, kdo trochu zná původ hodinek Prim a opravdu chce mít z "nostalgie" nebo z vlastenectví pravé Primky, tak za ně dá cenu, jaká je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce laciný Primky za 5 - 10k , tak už si je dávno koupil v hodinářství a ani netuší, že jsou od MPM a ne z NMnM. Ten, kdo trochu zná původ hodinek Prim a opravdu chce mít z "nostalgie" nebo z vlastenectví pravé Primky, tak za ně dá cenu, jaká je.

 

Tak vono buchví, který primky jsou pravý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce laciný Primky za 5 - 10k , tak už si je dávno koupil v hodinářství a ani netuší, že jsou od MPM a ne z NMnM. Ten, kdo trochu zná původ hodinek Prim a opravdu chce mít z "nostalgie" nebo z vlastenectví pravé Primky, tak za ně dá cenu, jaká je.

 

Co je na ních pravého ? :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyto diskuze o cene primek jsou naprosty nesmysl. zkuste uz konecne pochopit, ze na fungujicim konkurencnim trhu (coz trh mechanickych hodinek bezesporu je) neexistuje nic jako "predrazene zbozi". kazdy trzni subjekt si muze cenu nastavit jak se mu zachce, podstatne je, zda se protne s trzni poptavkou. pokud prim (cti akcionari) jde touto cestou, tak se evidentne s trzni poptavkou protina a vyhovuje mu to. jakakoliv dalsi diskuze na tema za jakou cenu se maji primky prodavat je absurdni a je pouze dukazem totalniho intelektualniho selhani daneho jedince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo chce laciný Primky za 5 - 10k , tak už si je dávno koupil v hodinářství a ani netuší, že jsou od MPM a ne z NMnM. Ten, kdo trochu zná původ hodinek Prim a opravdu chce mít z "nostalgie" nebo z vlastenectví pravé Primky, tak za ně dá cenu, jaká je.

 

 

Pro většinu české populace jsou hodinky za 5-10k hooodně drahý.

A řada místních kecalů by si "origo" Primky nekoupila ani za půlku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď je otázka, co je racionální důvod?Když si zdůvodníš, proč je potřebuješ?Nestačí mobil na určení času?Proč někdo musí mít hodinky v řádu tisíců či desetitisíců /a možná i výš/ a někomu stačí ty obyčejné kvarcky třeba do tisíce korun?O nějaké protihodnotě nejde mluvit u žádných hodinek,všechny ztrácí časem na ceně,ať víc či míň.

 

nebavime sa tu o kupe hodoniek ako takych, ale hodiniek znacky PRIM. I ked je pravda, ze ja sam by som bral akykolvek slusny mobil radsej nez primky.

 

i) racionalny dovod je objektivne zhodnotene renome znacky, cena, uroven spracovania v porovnani s ponukou na trhu. To vsetko sa da objektivne a racionalne vyhodnotit.

ii) ked do toho vstupia emocie /subjektivne vnimane preferencie: napr. moje sympatie k znacke, subjektivna skusenost, osobna a rodinna historia spojena so znackou a co ja viem co este/, potom sa zacne vyber deformovat.

 

Ale pohladom i) neexistuje dovod na kupu hodiniek Prim, to bola moja odpoved na otazku. Ale nepochybujem ze subjektivnych dovodov sa najde dost, a tiez nepochybujem ze za hranicou CR ich rapidne ubudne. To je cele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sorry, špatně jsem to formuloval. Chtěl jsem tím říct, že to nejsou číny ale vyrobený hodinky v čechách v Eltonu. Tam , pokud vím, se náramkové Primky vždycky (od r. 49) vyráběli :smile_anim:

 

Ne, formuloval jsi to dobře, pochopil jsem tě hned. Akorát si říkám, že jsou na ních pravé ,,české,, ceny. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me je 35,nikdo z mych pratel nema ani poneti o tom,ze Prim jeste vubec existuje,natoz,ze jeden je cinskej a druhej ceskej.Ostatni si myslej (a pravem),ze Prim je ten,co videj v kramech.O Primu z Novyho Mesta nema nikdo sanci vedet,ani ja sem nikdy v zivote nevidel treba reklamu v casaku.Pokud bych nechodil sem,v zivote nemuzu o ty firme,respektive vyrobkach neco vedet.Pokud by se me nekdo z kamaradu ptal,jaky hodinky by si mel koupit a treba bych mu rekl,ze Primky,tak se bude smat a klepat si na hlavu.Maj to zafixovany jako hodinky,ktery sme nosili v paty tride.Kazdej z normalnich lidi si koupi radsi Casia,pokud bude chtit dat dvacet a vejs,chce svycary a znacku,ktera ma zvuk.Pokud nemzu prijit do kramu a koupit si cesky hodinky Prim,tak je neco spatne.Kde jinde se ma zakaznik,nez u vylohy, poblaznit a jit si neco koupit.Jeden butik v Praze to nezachrani.Jak muzu neco chtit,kdyz ani nevim,ze to jeste existuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me je 35,nikdo z mych pratel nema ani poneti o tom,ze Prim jeste vubec existuje,natoz,ze jeden je cinskej a druhej ceskej.Ostatni si myslej (a pravem),ze Prim je ten,co videj v kramech.O Primu z Novyho Mesta nema nikdo sanci vedet,ani ja sem nikdy v zivote nevidel treba reklamu v casaku.Pokud bych nechodil sem,v zivote nemuzu o ty firme,respektive vyrobkach neco vedet.Pokud by se me nekdo z kamaradu ptal,jaky hodinky by si mel koupit a treba bych mu rekl,ze Primky,tak se bude smat a klepat si na hlavu.Maj to zafixovany jako hodinky,ktery sme nosili v paty tride.Kazdej z normalnich lidi si koupi radsi Casia,pokud bude chtit dat dvacet a vejs,chce svycary a znacku,ktera ma zvuk.Pokud nemzu prijit do kramu a koupit si cesky hodinky Prim,tak je neco spatne.Kde jinde se ma zakaznik,nez u vylohy, poblaznit a jit si neco koupit.Jeden butik v Praze to nezachrani.Jak muzu neco chtit,kdyz ani nevim,ze to jeste existuje?

 

Prim si v obchodě můžes koupit ale budou to číny z MPM. Myslím si, že reklamu Elton v médiích asi nepotřebuje, protože za ty ceny si ty hodinky stejně běžný člověk nekoupí.

 

 

To udělá jen opravdovej fanda, nebo státní zakázky.To jim dělá dost velikou reklamu samo, když se v televizních novinách objeví, ža Obama dostal Primky z Eltonu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou ETA velmi opatrne. Nemám je v oblibě, vlastním od nich pouze 4 strojky, z toho 2x 28xx, za masovost, korporaci a praktickou (i když přirozenou a tržní) likvidaci jakékoliv myslitelné konkurence v segmentu. Taková imho china let okolo 1970.

Ale až standardní produkce ELTONu bude parametricky souměřitelná s alespoň elaborate 2892A2, asi budu asi poslední, kdo se bude ušklíbat. Bohužel ale to spíš vypadá, že technicky chtějí konkurovat onomu Hajkovu "automaty za 100" aneb strojkům ze brandu SWATCH.

Ono když už na tu diskuzi dojde, tak hodinky jsou především časoměřič a jeho odchylka je základní ukazatel kvality. Následně praktické komplikace - hacking, quick change datumu, automat, chrono. Umělecké provedení je důležité, dělá oko lepšího brandu, ale nesmí to být s prominutím navoněná ****.

Cena je tohoto samozdřejmou součástí. Ano, je hovadina se pokoušet konkurovat Myota strojkům, protože to je taková masovka, že tuto produkci ELTON neměl nikdy. Tudíž cena 5-15k je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Takže obhajoba soudobé produkce značky PRIM může probíhat pouze na základě (podle mého názoru pomatené) ideologie, nikoliv racionálních argumentů.

 

:-))) a víš, že takhle hezky srozumitelně mi to ani žena doma neřekla? Vážně, sice se chechtám, ale na té pomatené ideologii, přiznávám, malinko něco bude. V mém případě. Ale o to jde v byznysu často. Cenu tvoří dnes kupující. Podle mě tedy.

 

S Princem se bohužel na Primkách shodnu jen v tom, že tikají. Pokud jsou lidé, kteří jim zaplatí za hodinky 20t až 1mega tak ať fungujou, já ji fandím. A kdyby v tomhle státě dnes mohli přemístit (ukrást) dotace nevím odkud, ať berou! Lepší jim než např. podpora některých zahraničních firem, neziskovkám, fondům, nadacím, co kulový dělají. Stejně jen připisujou a mažou nuly, jak audity pískají. Tak co. Bavíme se tu přeci o "citovce", o našem Primu!

 

Pěkný nedělní flame, jdu natáhnout Traktory nebo se podívat na freevideo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyto diskuze o cene primek jsou naprosty nesmysl. zkuste uz konecne pochopit, ze na fungujicim konkurencnim trhu (coz trh mechanickych hodinek bezesporu je) neexistuje nic jako "predrazene zbozi". kazdy trzni subjekt si muze cenu nastavit jak se mu zachce, podstatne je, zda se protne s trzni poptavkou. pokud prim (cti akcionari) jde touto cestou, tak se evidentne s trzni poptavkou protina a vyhovuje mu to. jakakoliv dalsi diskuze na tema za jakou cenu se maji primky prodavat je absurdni a je pouze dukazem totalniho intelektualniho selhani daneho jedince.

 

No, myslím si, že diskuse o tomto tématu jsou docela logické a dost obvyklé. Týkají se veškerého zboží. Lidé se o tomhle baví v případě obydlí, ledniček, automobilů, nožů, pistolí, gramofonů, televizí, oblečení, jídla, plastových oken, prostě diskuse o poměru kvalita-cena je úplně normální a zvažování mezi těmito dvěma základními elementy dělá tan Váš fungující trh fungujícím trhem.

Tady na Chronomagu se setkávají právě lidé, jejichž srdeční záležitostí jsou MECHANICKE' hodinky. Tudíž je to i potenciální skupina zákazníků PRIMU. A probíhá mezi nimi ona TYPICKA' diskuse rozhodujících se lidí. Podle toho, co tady čtu, i podle toho, co tady občas napíšu sám nebo co občas padne v diskusi mezi kamarády, tak se v případě Eltonu cena asi s tržní poptávkou moc neprotíná.

Totálně intelektuálně tady selhává spousta lidí už asi dlouho :) jak to tady čtu už tak dva roky... možná že na slovech tolika lidí už přece jenom může něco být. Můžete tady psát, že oni všichni jsou blázni a jenom Vy jste letadlo. Ale realitu to nezmění.

Přečetl jsem tady toho dost, je to super forum, celé, vážně! A zaujaly mne i vlákna typu ,,kolik nás je?" se seznamy majitelů např. PRIM sport Igen, Letecké Prim, atd.

Tak pojďte do toho, mne by zajímalo, kolik členů tady má nové Primky z Eltonu vyrobených za posledních 10 let, koupených přímo u výrobce nebo prodejce. Napište nick a typ hodinek, které máte.

Sám se asi připojím k zájemcům o limitku Eltonů pro Chronomag. Ty hodinky se mi asi líbí a třicítku nějak uškrtím, s tím safírem a kovovou lunetou bych do toho šel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník admira

Ukažte mi něco takového za 20 kolíků v nabídce PRIM (myslím Elton, vím že MPM s tím problém nemá) a moje české srdce se rozhodne připlatit si oněch cca 5_8 tisíc a vybrat si český výrobek, takové hodinky budu hrdě nosit s vědomím, že u mne v té konkurenci na Václaváku a přilehlých ulicích obstály.

 

30 koliku http://prim.cz/hodinky-detail.php?id=5466&men=4

 

 

 

Jeden butik v Praze to nezachrani.

 

http://prim.cz/kontaktc.php
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád nechápu, proč se tu tolik lidí ohání trhem a jeho fungováním. Kdyby tomu tak opravdu bylo, tak Elton už není. Když se dívám na design hodinek, prezentaci, vlastnosti strojků, tak takle nevypadá firma, která má fungovat. Ceny musí mít takové, aby při státních zakázkách vydělali tolik, kolik vydělávají. Lidi tuhle firmu podle mě neživí. Bez dotací a st. zakázek už jsou dávno v prachu, tak tu nevykládejte něco síle trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...