Přejít na obsah

Casio všeobecně


Klasik

Doporučené příspěvky

K založení tohoto vlákna mne inspiroval fakt, že Hodinky casio, jakkoliv jsou zde na foru opomíjené pro svou masovost, podle mne mají své místo i mezi hodinkovými nadšenci a určitě je někdo z Vás běžně nosí. Já třeba Casia běžně nosím a nestydím se za to. Ano mám i dražší hodinky, jako oblekovky německé Zeppeliny a na cestě jsou mé první mechanické, ruské strely. Přes to všechno budou mít Casia u mě na ruce vždy své místo jisté. Casia byly mé první trochu "lepší" hodinky po digitálkách od "větví" z tržnice (holt každý jsme nějak zčínal). Momentálně nosím na dení potřebu Casia Edifice EF 545. Pochopitelně je to quartz, takže na denní nošení ideální, seřizuji, když se mění čas na letní a zpět, jinak neí potřeba, když to někde škrábnu, tak to neřeším, u hodinek za 10tisíc a více by mě to asi celkem mrzelo. Jistě, chybí jim ten zmíněný Machr Index, ale čistě racionálně...Pro denní nošení, Má to datumku, stopky, budík, co víc bych chtěl? Jo, torchu mi vadí, celkem mizerná luminiscence, ale i tak za ty peníze na denní nošení paráda, celkem pěkný design (alespoń pro mne), funkce které používám a to vše za přijatelný peníz. Mě zkrátka vyhovují, já se za ně nestydím. Jo, líbí se mi některé drahé hodinky, i když spoustu z nich stejně v životě mít nebudu, ale na to aby se mi hodinky líbily nemusí být nutně drahé a nemusí být nutně mechanické. Já bych Casia rozhodně nezatracoval, ale možná je to všechno jinak a jsem jen hodinková socka :suicide_anim: . Takže sem s tím kdo se nestydíte za svá Casia. Co máte dnes na ruce? A nebo jaké poklady schováváte ve svých sbírkách?

post-21589-067115900 1329384985.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No právě. přesně jak píšeš. v Digitální sekci se prakticky o ničem jiném nemluví, ale já nemám namylsi digitálky. Casio dělá i analogové hodinky. Mě třeba až na pár vzácných výjimek digitálky uplně míjejí. Vlákno jsem umístil pod japonské hodinky, protže Casio jsou japonské hodinky (i když skládané někde v Číně), ale pokud existuje vhodnější umístění, prosím admina o přesun a omlouvám se za zmatky.

 

 

Opomijene? V digitalni sekci se skoro o nicem jinem nemluvi. Nehlede na to , ze prispevek jsi mel umistit do sekce quartzu....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel edifice wave analogovy, radiem rizeny, bylo to bezva, umely spoustu veci, ja podle nich serizoval svoje rolexy :) no, ale pak sem je prodal a koupil si digy casia radiem rizeny, ty mam dole na stole, pro strycka prihodu, a rolexy serizuju podle kvarcovejch rolexu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehlede na to , ze prispevek jsi mel umistit do sekce quartzu....

 

to je přece úplně jedno, je to v japonských hodinkách - ostatně, chybí tady podvlákno casio, když už jsme u toho.

vono kolikrát člověk neví kam to dát, páč se příspěvek hodí do více vláken.

 

jinak k tématu - na casiích jsem vyrůstal a pokud bych si chtěl pořídit ručičkový kvarcy, tak klidně zase nějaké edifice - celoocelové modely vypadají velmi dobře i ve srovnání s dražší konkurencí, takže úplně v pohodě. víc jak pár tisíc bych za baterkáče stejně nedal. akorát mi ty poslední modely připadají dost přeplácaný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Casia som mal a mam niekolko, hlavne G-Shocky a su to vyborne hodinky na sport a drsnejsie zaobchadzanie. V rade edifice a oceanus sa daju najst tiez velmi pekne kusky a hlavne oceanusy uz mieria aj trochu vyssie, hlavne materialmi a spracovanim.

Je to dobra volba,urcite lepsie ako lennox, q&q a podobne cinske smejdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vterina

opomijene urcte ne. me se libi treba Protrek s vyskomerem, teplomerem, barometrem. na turistiku a cestovani vyborne a za super penize. da se to koupit za 1800,- http://hodinky.inshop.cz/casio/protrek-vyskomer/casio-sgw-300h-1a.html

 

 

Jinak skoda ze se brzy odre na vsech skoro lak na plastovem pouzdre. a nektere modely vypadaji detsky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám mnoho hodinek Casio, většinou digi. Ale mám i pár anadigi a jedny čistě ana. Mám je od nových a jsem spokojenej. Luminiscence netřeba mají illuminátor, což u quartzek považuji za lepší řešení. MD 309 modul 1309. Mají tělo z plastu, ale mají na něm ještě druhou vrstvu. Ta je z kovu a zatím vypadá stejně jako u nových (skoro).  

 

post-673-091197700 1332263962.jpg

 

A už nějaký čas pokukuju po několika modelech ana Casií. Jenže buď nejsou, nebo za ceny které se mi za ně nechce dát.

 

MQD 2000W

 

post-673-092954300 1332264384.jpg

 

MD 703

 

post-673-076892300 1332264436.jpg

 

MR G 120

 

post-673-013457700 1332264773.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravím,moje první solidní hodinky mnou vybrané jsou tyhle....Casio Edifice 562....Na světle ta modrá luxusně září,což na této fotce vzhledem k počasí uvidíte jen částečně....Hodinky mně i po té kratší době co je mám stále těší,zvládly bez újmy už několik kontaktů s tvrdšími předměty,zpracování je bez nalezených chyb,quartz šlape jak má....Byť už jsou na cestě i automaty,tyhle Casia svou robustností,kvalitou a v neposlední řadě designem(i oproti např. Invictám 8926 působí jaksi dospěleji) vyhrály soutěž o každodenního spoleníka pro všední dny a ani po procitnutí z nevědomosti o hodinkách  zde na chronomagu nelituji koupě.

post-30377-0-67765600-1372602516_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,moje první solidní hodinky mnou vybrané jsou tyhle....Casio Edifice 562....Na světle ta modrá luxusně září,což na této fotce vzhledem k počasí uvidíte jen částečně....Hodinky mně i po té kratší době co je mám stále těší,zvládly bez újmy už několik kontaktů s tvrdšími předměty,zpracování je bez nalezených chyb,quartz šlape jak má....Byť už jsou na cestě i automaty,tyhle Casia svou robustností,kvalitou a v neposlední řadě designem(i oproti např. Invictám 8926 působí jaksi dospěleji) vyhrály soutěž o každodenního spoleníka pro všední dny a ani po procitnutí z nevědomosti o hodinkách  zde na chronomagu nelituji koupě.

 

Gratulujem teda...oproti Invicte fajn výber  :cheers:

Btw, čo za automaty k Tebe cestujú? :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

OK. Casio.

Používám pro denní nošení Anadigi, AQ222, dvacet let, přežily všechny mé eskapády na silnici i v přírodě.

Koupeno v Kotvě, 1993, a krom pár detailů jak nové. Nosím je často, jsou šikovné na menší ruku a působí elegantně. 

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Gratulujem teda...oproti Invicte fajn výber  :cheers:

Btw, čo za automaty k Tebe cestujú? :-)

 

F.

Zdravím,jako své první automaty jsem zvolil ruské Vostoky,nicméně na armyshopu a tak ke mně cestují dodnes....Zatím jsem se aspoň dozásobil legendami od Primu....sorry za zpoždění odpovědi.Zmíněné Casia si ze mnou už párkrát zaplavaly,absolvovaly jednou i zátěžový test v páře,po několika měsících téměř každodeního nošení(pokud je nemyměním za wintage Prim) jsou stále jako nové se sklíčkem bez jediného škrábance....

Upraveno uživatelem Edifice562
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,jako své první automaty jsem zvolil ruské Vostoky,nicméně na armyshopu a tak ke mně cestují dodnes....Zatím jsem se aspoň dozásobil legendami od Primu....sorry za zpoždění odpovědi.Zmíněné Casia si ze mnou už párkrát zaplavaly,absolvovaly jednou i zátěžový test v páře,po několika měsících téměř každodeního nošení(pokud je nemyměním za wintage Prim) jsou stále jako nové se sklíčkem bez jediného škrábance....

 

Ťažká pohoda. Super teda, len nech Ťa tešia i naďalej.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj koupil jsem si hodinky casio   AMW-710. Jsou to první hodinky u kterých se nastavuje GMT . Co to je vůbec to GMT a proč se to na hodinkách nastavuje ? Hodinky se nastavují manuálně , rádiem řízené nejsou  tak proč se tam musí nastavovat to GMT? 

https://en.wikipedia.org/wiki/Greenwich_Mean_Time

 

Jinak u těchto konkrétních hodinek se od jejich přesného nastavení odvíjí přesnost měsíční fáze a přílivu/odlivu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné počtení. Ja mam mimo jiné asi 3x casia ve své sbírce a to hlavně pro jejich cenovou dostupnost. Byli to moje první hodinky na kterych jsem vyrostl a naučil se nosit hodinky. Můj poslední kup byl před par dny a to casio edifice 527d 1a, celkem si mě získali. 

njkyQ.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 Mám doma čtvery hodinky tj dvoje casia zmíněná AMW-710 a EF316D dále festiny sport s multifunkční datumkou tip F16242  a ještě jedny F16495. U všech uvedených hodinek znám čísla jejich strojků. Zajímalo by mě najdu stejný model strojku v různých hodinkách? Nebo se uvedený model strojku vyrábí pouze pro konkrétní model hodinek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, u Casia se ti může stát, že jeden modul je použit ve více modelech hodinek. Stejně tak i u ostatních výrobců (hodně frekventovaná je Eta 2824 či Selitta). I u Festiny se moduly, povětšinou od Miyoty opakují ve více modelech. Chce to trpělivě studovat a sledovat.

 

Na začátek můžeš začít třeba zde, co se týče Casia: 

 

http://www.casio-europe.com/euro/products/watches/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...