Jump to content

Casio všeobecně

Klasik
 Share

Recommended Posts

Ahoj, dotaz ohledně ukazatele východu a západu slunce. Aktuálně mi hodinky ukazují viz foto a na telefonu i jinde mi to ukazuje jiný čas. Víte někdo jak to nastavit správně? Domovské město mám nastavené správně :(c763544b5c299fd1fa6ff3896f55dc71.jpg8bfa0933cb95303ec2f0e3e4621138a3.jpg

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozdíl je tam 15 min :/

Ten rozdíl mezi Berlínem a Prahou mě tedy opravdu nenapadl

Jde to tedy nastavit ale nějak přesněji? Zkoušel sem i jiná města ve stejném časovém pasmu a čas stále stejný.

K tomu, aby to bylo přesně, potřebuješ den, rok, zeměpisnou šířku a délku. Kde by to hodinky vzaly, pokud nemají GPS. Jen řekněme poledník příslušnej k časovýmu pásmu nestačí, potřebuješ i šířku. Jakou hodinky berou do výpočtu? On ten výpočet je poměrně komplikovanej. Takže možná to přesně ani neumějí.

• 3 weeks later...

Tak brouzdám po nějakých digitálkách z levných vod a docela se mi zamlouvají Casia z řady Edifice. Jak si tato řada u Casia stojí? Je to uplný šunt, nebo to má nějakou kvalitu/hodnotu?

Líbí se mi obyčejné EFA12O. 

Tak brouzdám po nějakých digitálkách z levných vod a docela se mi zamlouvají Casia z řady Edifice. Jak si tato řada u Casia stojí? Je to uplný šunt, nebo to má nějakou kvalitu/hodnotu?

Líbí se mi obyčejné EFA12O. 

Gut, není to úplně low-end

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hoši dotaz.

Jsem max. spokojenej s "G" 5610 jako pracovními kolem domu atd., ale protože nošení mobilu pořád u sebe je dost nepraktické, hodily by se modifikace do hodinek a rád bych zůstal u G ideálně podobné konstrukce jako 5610.

(volání, sms, WhatsUp,...)

Nevíte je něco již k dispozici nebo se očekává ?

Díky, L.

Ahoj kolegáčkové, dnes mi praskl řemínek na nejnošenějších Casio W-736H. Bohužel ho již nikde nemohu sehnat. Nevíte náhodou někdo, kde by se ještě dalo? Popř. nemáte doma nevyužitý? Vzal bych klidně i celé hodinky, či jiné podobné, které mají vibrační alarm. Děkuji za jakoukoliv radu či odpověď. Lukáš (vogysan@seznam.cz)

Něco odsud by nepadlo?

https://www.reminky-na-hodinky.cz/reminky-na-hodinky/casio-1/plastove-2/?strana=1

Co tenhle? Měl by to být on ...dole je uvedený tvůj model https://www.reminky-na-hodinky.cz/zbozi/plastovy-reminek-casio-aq-s810w-1a-1748-casio-10410723/

Edited by hejdik

V 14. 1. 2020 v 14:55, Fordik napsal:

Ahoj, dotaz ohledně ukazatele východu a západu slunce. Aktuálně mi hodinky ukazují viz foto a na telefonu i jinde mi to ukazuje jiný čas. Víte někdo jak to nastavit správně? Domovské město mám nastavené správně :(c763544b5c299fd1fa6ff3896f55dc71.jpg8bfa0933cb95303ec2f0e3e4621138a3.jpg

V 14. 1. 2020 v 23:57, geometr napsal:

K tomu, aby to bylo přesně, potřebuješ den, rok, zeměpisnou šířku a délku. Kde by to hodinky vzaly, pokud nemají GPS. Jen řekněme poledník příslušnej k časovýmu pásmu nestačí, potřebuješ i šířku. Jakou hodinky berou do výpočtu? On ten výpočet je poměrně komplikovanej. Takže možná to přesně ani neumějí.

pozde, ale prece: u casii, ktere umi vychod a zapad slunce se nastavuje zemepis. delka i vyska - na jedno desetinny misto, tedy zhruba tvoje poloha. u tech rangemanu to musi jit taky. u sgw-1000 to je druhy mod v nastaveni.

V 24. 4. 2020 v 13:06, hejdik napsal:

Děkuji převelice, pane :)

• 4 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
V 19. 3. 2021 v 7:32, 426kahemi napsal:

Barevně to hezky vypadá, já tedy ručičkových Gčkům neholduji, přijdou mi méně přehledné, ale možná je to jen o zvyku... Třeba ta šedá verze mi splývá. Co je fajn, je tloušťka, pokud se dostali na 12,9 mm, tak to je u Gček s ocelovými díly hodně fajn.

• 8 months later...

Když všeobecně, tak tedy všeobecně

nechápu, že na trhu neustále padá tenhle kousek: 

vyloženě za pár stovek, veliké datum, hezky cvakající luneta, 100m, 3 roky výdrž baterky. tah plecháček ale dobře to maskuje, krásně čitelné i za minimálního osvětlení - lumi jsou jen ručky, ale jsou to držáci ;o)

trochu mi připadají jako secvakané z lega - to přece nejsou hodinky pro chlapa. Zabalil jsem je i s účtenkou do origo krabičky, že je pošlu dál. Dva dny jsem to ustál, ale už jsou zase ve službě, holt to nešlo. 
A za dnešní cenu je to pro obohacení stáda kauf ;o) (japonsky avuef)

Edifice EFV-120DB-1AVUEF

casio-edifice-efv-120db-1avuef-006_1460016820190725103843.jpg

• 2 weeks later...

Casio všeobecně jsou "vděčné" hodinky, stejně jako vděčná bota v Pelíškách. Ale nemám s tím žádný problém, já třeba než jsem přišel na to, že Seiko je vyšší level, tak jich máme doma hafo, ale jak říkám - vděčná hodinka. Já mám osobně dvoje v Q a zatím jsou v rezervě, na jaře s nimi npočítám s výjezdem na vzduch. :default_smile: