Přejít na obsah

Jak poslat hodinky za 30k do Německa s náležitým pojištěním?


Doporučené příspěvky

Měl bych poslat hodinky na kontrolu do Německa, ale Č.pošta pojišťuje zásilky tam pouze do 12tisíc. Může mi někdo poradit jinou variantu? Nechci o ně přijít.. Díky.

 

..poraďte nebo potadťe.. :lamo: (název už neopravím.. :mad: )

Upraveno uživatelem FoxTrader
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych poslat hodinky na kontrolu do Německa, ale Č.pošta pojišťuje zásilky tam pouze do 12tisíc. Může mi někdo poradit jinou variantu? Nechci o ně přijít.. Díky.

 

Kdysi jsem je tam posílal pojištěné jako cenně psaní, tam byl tuším vyšší limit.

Ale je to už několik let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když řada přepravců umožňuje pojištění na vyšší částky než Česká pošta, hodinky jsou typicky uváděny mezi druhy zboží vyloučené z přepravy. Všeobecné podmínky DHL představují výjimku z tohoto pravidla, ale praxe je jiná.

 

Vlastní zkušenost z r. 2010: úředník na příjmu kontaktoval centrálu v Praze, s tím, že byli ochotni přijmout k přepravě hodinky do max. deklarované hodnoty EUR 1.000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je celkem problem. Cenne psani Nemecko neprijima a obchodni balik muze byt pojisten na max 450 DTS (1 DTS je o neco vic nez 1 ?), cenny balik je na tom do Nemecka podobne.

Muzes zkusit expresni sluzby, ale tam se jednak prohnes a jednak s nejvetsi pravdepodobnosti budou mit takove zbozi ve vylukach pripadne budou pri pripadne? plneni chtit maximalne srazit cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Článek 287

Zahraniční podmínky ? Německo

1. Má-li být poštovní zásilka podle své poštovní adresy dodána na ostrově Helgoland nebo na

území Büsingen, ustanovení článku 113 neplatí. V takovém případě musí být k poštovní zásilce

připojena 1 celní prohláška. Celní prohlášky, celní nálepka nebo celní vlaječka musí být

vyplněny anglicky, francouzsky nebo německy.

2. Odesílatel může zvolit službu cenný balík. Nejvyšší přípustná udaná cena činí 12 459 Kč.

3. Nejvyšší přípustná hmotnost standardního balíku a cenného balíku činí 30 kg.

4. Největší přípustné rozměry standardního balíku a cenného balíku činí: délka 200 cm, součet

délky a obvodu 360 cm.

5. V případě podle čl. 122 odst. 8 a čl. 123 odst. 10 se služba poskytne za zvýšenou cenu;

rozhodné rozměry činí: délka 105 cm, součet délky a obvodu 200 cm.

6. Obsahuje-li poštovní zásilka v případě služeb doporučená zásilka, doporučený tiskovinový

pytel, doporučená slepecká zásilka a standardní balík peníze, drahé kovy a kameny, cenné

papíry, šperky a obdobně cenné předměty, podnik za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo

úbytkem obsahu poštovní zásilky neodpovídá; v takovém případě ustanovení čl. 118 odst. 2,

čl. 119 odst. 4, čl. 120 odst. 4 a čl. 122 odst. 4 neplatí.

 

Zdroj: www.ceskaposta.cz

 

Tamtéž ale zjistíme, že limit ceny do Rakouska nebo např. Francie je cca Kč 100.000. Stejně si myslím, že s případným odškodněním by byl problém, že by argumentovali tím, že normální hodinky jsou do Kč jánevím tří tisíc, že hodinky za třicet tisíc jsou již "obdobně cenný předmět", a na ten je výluka Posted Image

 

Edit: Teprve teď mi docvaklo, že výluka na cenné předměty se netýká cenných psaní a cenných balíků. Takže poštou do některých zemí do cca EUR 4.000 lze, do Německa však nikoli.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych poslat hodinky na kontrolu do Německa, ale Č.pošta pojišťuje zásilky tam pouze do 12tisíc. Může mi někdo poradit jinou variantu? Nechci o ně přijít.. Díky.

 

..poraďte nebo potadťe.. :lamo: (název už neopravím.. :mad: )

 

Udělej si nákupní výlet do NDR a hodinky dobře zabalené pošli z první německé pošty. DHL Päckchen je za 4,10?, k tomu pojištění na 2 500? za 3,50? nebo 25 000? za 15?.

http://www.dhl.de/de/paket/privatkunden/national/paket.html#Transportversicherung

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je DTS? Posílal jsem EMSkou hodinky do Francie a pojištění bylo snad 50??

Hodinky za 2500?, tak jsem se klepal jak ratlik, ale dobře to dopadlo.

 

Je to virtuální měna, která se používá v mezinárodním poštovním styku právě k určení hodnoty zásilek. Nejsem si tím 100 % jist, ale mám pocit, že odpovídá v kurzu 1:1 tzv. "zvláštním právům čerpání Mezinárodního měnového fondu" (taky virtuální měna). Pro nás myslím, že bude stačit, že je to o malinko víc než euro :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče vyplácení náhrad ze strany České pošty, tak maximální spokojenost. Na rozdíl od ostatních kurýrních služeb nevyžaduje faktury od zboží, které bylo uvnitř. Prostě vyplácí to, na co bylo pojištěno. Osobně se mi směrem do Německa ztratilo 5 cenných psaní (než jsem objevil devizové společnosti, tak jsem takto platil za zboží na eBay, poslat peníze v obálce stálo cca stovku, poslat převodem tehdy i pětikilo :D ), ale náhrada byla vždy vyplacena bez problémů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělej si nákupní výlet do NDR a hodinky dobře zabalené pošli z první německé pošty. DHL Päckchen je za 4,10?, k tomu pojištění na 2 500? za 3,50? nebo 25 000? za 15?.

http://www.dhl.de/de/paket/privatkunden/national/paket.html#Transportversicherung

 

No není špatný nápad!! Díky. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělej si nákupní výlet do NDR a hodinky dobře zabalené pošli z první německé pošty. DHL Päckchen je za 4,10?, k tomu pojištění na 2 500? za 3,50? nebo 25 000? za 15?.

http://www.dhl.de/de/paket/privatkunden/national/paket.html#Transportversicherung

 

To zní zajímavě, ale jaká se v tomto případě dá adresa odesílatele? Těžko mi akceptují českou, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapí čtěte než něco napíšete, na té poště je jim přeci na přepážce jedno jak a co posíláte uvnitř balíčku a jestli to posíláte jako "EMS" nebo jinou formou, ale v případě ztráty NEDOSTANETE PROSTĚ NIC

 

V případě podle čl. 122 odst. 8 a čl. 123 odst. 10 se služba poskytne za zvýšenou cenu;

rozhodné rozměry činí: délka 105 cm, součet délky a obvodu 200 cm.

6. Obsahuje-li poštovní zásilka v případě služeb doporučená zásilka, doporučený tiskovinový

pytel, doporučená slepecká zásilka a standardní balík peníze, drahé kovy a kameny, cenné

papíry, šperky a obdobně cenné předměty, podnik za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo

úbytkem obsahu poštovní zásilky neodpovídá; v takovém případě ustanovení čl. 118 odst. 2,

čl. 119 odst. 4, čl. 120 odst. 4 a čl. 122 odst. 4 neplatí.

 

 

 

 

 

Pro mne by bylo to riziko příliš vysoké a SERY.VLK to tady již odcitoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapí čtěte než něco napíšete, na té poště je jim přeci na přepážce jedno jak a co posíláte uvnitř balíčku a jestli to posíláte jako "EMS" nebo jinou formou, ale v případě ztráty NEDOSTANETE PROSTĚ NIC

 

V případě podle čl. 122 odst. 8 a čl. 123 odst. 10 se služba poskytne za zvýšenou cenu;

rozhodné rozměry činí: délka 105 cm, součet délky a obvodu 200 cm.

6. Obsahuje-li poštovní zásilka v případě služeb doporučená zásilka, doporučený tiskovinový

pytel, doporučená slepecká zásilka a standardní balík peníze, drahé kovy a kameny, cenné

papíry, šperky a obdobně cenné předměty, podnik za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo

úbytkem obsahu poštovní zásilky neodpovídá; v takovém případě ustanovení čl. 118 odst. 2,

čl. 119 odst. 4, čl. 120 odst. 4 a čl. 122 odst. 4 neplatí.

 

Pro mne by bylo to riziko příliš vysoké a SERY.VLK to tady již odcitoval.

 

Podle mě nemáš pravdu. Nic nedostaneš v případě zaslání doporučenou zásilkou, doporučeným tiskovým pytlem, doporučenou slepeckou zásilkou a standardním balíkem. Pokud ovšem posíláš cenný balík, tak to neplatí. Sice dostaneš jenom těch 12,5K, ale to není nic. Nebo neumím číst?

 

Řešil jsem to v minulých dnech, posílal jsem balík na Slovensko. Na naší poště mi řekli, že to umí pojistit max na 24 tisíc, ale já chtěl na víc. Na jiné poště mi poradili, abych to na třetí poště poslal jako obchodní balík a pojistil klidně na 100 tisíc. Tak jsem to poslal jako obchodní balík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...