Přejít na obsah

Rozborka minutoveho kola


Doporučené příspěvky

Nový kámen volíš podle průměru čepu a vzhledem k tomu, že kompletní sada nových na zatlačení pro náramkové Seitz stojí 1000USD,

tak nejprve vyřeš, kde ten kámen vezmeš :-) Znovu opakuji, když máš kámen, zbytek se poddá. Tyto do obruby, šatonové, šatony na zatlačení se už moc nevyrábějí a v nejhorším se nahrazují kameny jiných rozměrů, pro které vyrobíš vlastní šaton. Dobré šatony jsou z (10k) zlata.

 

Otvírák je dobrá věc, pokud je perfektně vyleštěný, nepoškodí lůžko. Já ho koupil za ani ne 15 USD (+poštovné), což je méně než závitníky adekvátního rozměru.

 

Zavírák nepotřebuješ, zavřeš přiměřeným hrotem nýtovačky nebo něčím podobným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nový kámen volíš podle průměru čepu a vzhledem k tomu, že kompletní sada nových na zatlačení pro náramkové Seitz stojí 1000USD,

tak nejprve vyřeš, kde ten kámen vezmeš :-) Znovu opakuji, když máš kámen, zbytek se poddá.

 

no na to jsem se prave ptal - mam mikrometry, mikroskop s kamerou (digitalni profilprojektor uz jsem bohuzel prodal - nebylo kam ho dat) takze zmerit prumer cepu si myslim neni problem

ale nevim jak u nejakeho demontovaneho kamene z vraku hodinek zmerim ten otvor - mikrometry do diry mam az od 5mm :sad01_anim: jak se tohle meri?

 

v normalni strojarine se funguje na systemu jednotne diry - vystruzi se dira a pak se do ni dela cep/hridel - tady mam nejaky kamen a v nem otvor, ale nevim jaky ma presne rozmer - to se tam vkladaji nejake kalibry?

 

dalsi vec je - jak funguje vystruzovani? je nejaka domluvena rada vystruzniku - nejake "obvykle" prumery, ktere se pouzivaji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozměry při finishovacím obrábění - zkusmo citem ...

 

rozměry dírek - kalibry, v tomto případě drátky a když víš rozměr na cca 1/10-2/100mm, tak zbytek zkusmo. Z toho plyne taky prastarý zvyk hodinářů udávat rozměry v kde čem, a milimetry zásadně bez desetinné čárky na smluvený počet. Tj. sklo je 302, nikoliv 30,2mm, čep je 10 nikoliv 0,1mm, pružina je 18*4 (dennison) nikoliv 2,72mm*0,18mm atd.

 

EDIT- tj kameny mají nejmenší jednotku řady 0,01mm, prakticky jdou dirky cca (nekamenovat) 0,06-0,15 po setine, potom do cca 0,35/0,45 po 0,05 a potom většinou po desetinách, nebyl-li výrobce kreativní.

Upraveno uživatelem Rs.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozměry dírek - kalibry, v tomto případě drátky a když víš rozměr na cca 1/10-2/100mm, tak zbytek zkusmo. Z toho plyne taky prastarý zvyk hodinářů udávat rozměry v kde čem, a milimetry zásadně bez desetinné čárky na smluvený počet. Tj. sklo je 302, nikoliv 30,2mm, čep je 10 nikoliv 0,1mm, pružina je 18*4 (dennison) nikoliv 2,72mm*0,18mm atd.

 

o tom znaceni jsem uz cetl - 302 jsou stovky tedy zrejme ses uklepl 3.02mm

 

pripasovani cepu si dokazu predstavit, ale nevim jak delaji ty diry - mam tady sady presnych karbidovych vrtacku tusim od 0.5mm (daj se koupit i slabsi), ale to je jen vrtana dira - neni tim garantovanej rozmer neni to vystruzene - jak se doberu tedy presne valcove diry 0.45mm - vyvrtam 0.4 vrtackem a pak co?

 

edit: jeste jsem se docetl ze safirove kameny se delaji odstupnovane po 2 stovkach a mosazna futra po stovce

Upraveno uživatelem RadekCX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklo je 302, nikoliv 30,2mm

proste kazda vec ma smluvenou jednotku, no, neuklepl.

 

na balancku se delala urcite rada 9-10-11-12, mam ji "v ruce" .... ale neni to swiss

 

vrtak si kazdy soudruh vybrousi sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />dik take pridam jeden kanal Jak se to dela... <a href='http://www.youtube.com/user/rwsmithwatches?feature=watch' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='nofollow external'>http://www.youtube.c...s?feature=watch</a><br /><br />dneska jsem sehnal lesticku na cepy<br />

<br /><br /><br />Zdar .Teorie je opravdu skvělá.Ale prakticky jsem ten kámen hledal 2 dny/ne celé ..pochop./Při mých obrovských zásobách neuvěřitelné ,že 2 dny.Tak mi dej vědět.Zdar.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim tě nekecej mi do života ,chtěl jsem ještě něco na světě vykonat .Třeba tady založit vlákno....historické hodinářské nářadí nikdo už to nezná ...a moje sbírka nářadí,vždyt mám všechno min.4krát....Nebud labut ..koukej na status ..čekám...

Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />rozměry při finishovacím obrábění - zkusmo citem ...<br /><br />rozměry dírek - kalibry, v tomto případě drátky a když víš rozměr na cca 1/10-2/100mm, tak zbytek zkusmo. Z toho plyne taky prastarý zvyk hodinářů udávat rozměry v kde čem, a milimetry zásadně bez desetinné čárky na smluvený počet. Tj. sklo je 302, nikoliv 30,2mm, čep je 10 nikoliv 0,1mm, pružina je 18*4 (dennison) nikoliv 2,72mm*0,18mm atd.<br /><br />EDIT- tj kameny mají nejmenší jednotku řady 0,01mm, prakticky jdou dirky cca (nekamenovat) 0,06-0,15 po setine, potom do cca 0,35/0,45 po 0,05 a potom většinou po desetinách, nebyl-li výrobce kreativní.<br />

<br /><br /><br /
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

? neznám všechny nestandardní soustavy, dost často Ti nerozumím, v podstatě co velké hodinářské centrum, to jedna sada soustav. Osobně jsem rád, že se "alchymie" přesouvá i přes značný odpor hodinářů do oblasti standardního strojírenství.

Hodinářských nástrojů a postupů bude velmi mnoho, některé jsou velmi zajímavé.

post-16636-072205600 1330418384.jpg

Jeden z těch běžnějších, rýpnutí - na který se v ELTONu ani s dotacemi z EU nevzmohli a podle toho to vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...