Přejít na obsah

Prosím o pomoc někoho s malým soustruhem (čudlík)


Doporučené příspěvky

Dobrý den kolegáčkové:smile_anim:

 

sháním někoho s malým soustruhem a závitníkem.

POTŘEBOVAL BYCH PROSÍM na moji další akvizici jen cca 5 mm mosazný (čudlík) s cca 3 mm závitem dovnitř.

 

Samozřejmě se budu revanšovat.

 

Prosím S.Z nebo tel: 602 815 265

post-965-061925000 1329651239.jpg

post-965-039811400 1329651269.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koule bez přípravku se dělá děsně blbě a ještě k tomu je výsledek většinou šišatý. Já bych spíše zkusil sehnat jinou kuličku a do ní zalepit nebo případně zacínovat matku. jaký je průměr tý kuličky, mám spousty růzdných nesmyslů, tak bych se nezávazně podíval.:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MOC Vám všem prozatím děkuji a sorry za pozdní odpověď.Já jinde, hodiny také jinde a šupleru si mohla vzít do ruky pouze manželka. NO NEMUSELO by to skončit dobře.: -)

 

Průměr je 10mm.

 

Závit je myslím 4 mm, ale nikdy jsem to neměřil tak, že je to změřené skoro jako od mé milované manželky.:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju zajít o víkendu na vetešárnu určitě tam něco najdeš.

V Toušeni u Brandýsa bydlí pán co se zabývá výrobou spousty dílů na pokojové hodiny, potkal jsem se s ním jednou na burze a měl opravdu mraky věcí, dával mi tenkrát vizitku kterou jsem samozřejmě ztratil ale přibližné místo kde bydlí tuším.

Tak to tam mohu až pojedu kolem omrknout.

Jinak nádherné ročky dlouho po nějakých počumuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já si myslím, že by se to dalo z něčeho nějak zimprovizovat. Taky bych potřeboval ten průměr...

 

Zdar Karlos. Já bych to zimprovizoval z budíku Prim/ten termoplatovej obdélník/.Výhoda je ,že se nechá lehce upnout do soustru z obou stran a ta koule 7 mm se jen zkopíruje.Postup jistě každý vymyslí.Zdravím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Karlos. Já bych to zimprovizoval z budíku Prim/ten termoplatovej obdélník/.Výhoda je ,že se nechá lehce upnout do soustru z obou stran a ta koule 7 mm se jen zkopíruje.Postup jistě každý vymyslí.Zdravím

 

 

 

 

Já vím klucí a moc děkuji za rady,ale já nerad bastly a Karlos to dobře ví. Navíc je to Hermle. Roček s tímto tvarem moc není a korálek tam zmáknu nalepit za chvíli, ale nějak by mě potom bolelo srdíčko.:smile_anim:

 

Proto bych byl nejraději by mi něko napsal za stovku to udělám až budu mít čas a již se naštěstí snad někdo takový i našel.:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím klucí a moc děkuji za rady,ale já nerad bastly a Karlos to dobře ví. Navíc je to Hermle. Roček s tímto tvarem moc není a korálek tam zmáknu nalepit za chvíli, ale nějak by mě potom bolelo srdíčko.:smile_anim:

 

Proto bych byl nejraději by mi něko napsal za stovku to udělám až budu mít čas a již se naštěstí snad někdo takový i našel.:notworthy:

 

Dobrý řlověk ještě žije a doporučuji jako mosazný materiál tu nožičku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady to nehrozí protože relativně mladé a Německo takže metrický.Na těch ročkách se mi líbí ta antikoro ochrana.

 

 

Tak tak Německo, no a píšeš o ochraně, ale viděl jse destitky hnusnějších a fádnějších roček.

Tyto jsem si koupil kvůli tomu tvaru, který na polici fakt vypadá zvláštně.

post-965-014931400 1330061498.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak Německo, no a píšeš o ochraně, ale viděl jse destitky hnusnějších a fádnějších roček.

Tyto jsem si koupil kvůli tomu tvaru, který na polici fakt vypadá zvláštně.

 

Zdar. Tím jsem nechtěl ranit tvé city,prostě se to tak dělalo.Sestava je to ovšem parádní,při pohledu z leva mě to připomělo mé ročky s prasklým závěsem.Copak se někdo přizná kdo utíral prach?Je to 20 let.Od té doby jsem byl donucen dělat x závěsu z vlásku B90 /šábr a škrábat a škrábat/. Jo tu kuličku origo muže mít ještě SELVA.Před lety jsem opravoval ročky tak 1890 velké jako franc. budík.Ten by tam také pásnul.ZdarJo ty moje kovářova kobyla....... Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...