Přejít na obsah

Kolikery máte hodinky?


safi

Doporučené příspěvky

Zatiaľ som na stave 3 automaty, 3 quartzky a 3 digi. Mam momentálne vyhliadnute 2 ďalšie quartz a jedny digi. Automaty asi nie najskôr by to chcelo winder. Aj keď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Aktuálně troje, z toho jedny prodávám, tedy jsou navíc (IWC Mark XV.). Ty zbývající dvoje jsou jedny na běžný nošení (DJ) a druhý otloukánky na to ostatní (solární Seiko potápky). Pak mám ještě jedny po dědovi (prvorepublikové Omegy) a jedny po otci (HEUER chrona ze 70. let). Zkoušel jsem i tzv. základní trojici (k obleku, džínám a otloukánky), ale je to na mě moc. Hodinky nesbírám, ale nosím. Takže dvoje vyhovují. Až mě ty co mám omrzí, tak je zase obměním, ale ve stejném duchu.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 100+ je už dost šílený :-) to snad nejde ani unosit?!

 

V současné chvíli mám devatery hodinky, které více či méně nosím. Začal jsem je pořizovat zhruba tři roky zpátky s tím, že bych současnou fázi označil jako "hledání sebe sama". Mám už představu, co se mi líbí/nelíbí nejen na fotkách nebo při vyzkoušení v krámě, ale při dlouhodobějším nošení. Mám cíl to trochu konsolidovat a upřednostnit vychytaný kousky před kvantitou :-) cílové bych se rád dostal zhruba 5 kusů (primky, společenský, sportovní, pilotky + nějaký zajímavý u nichž není důležité určení). Jestli někdo podobným vývojem jako já už prošel, určitě budu rád za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 tery který nosím pravidelně ( 116520, 116610, 16710 pepsi, 116200, Bondovky a SKX009) Orlíky z financový limitky, a pak v luxusním stavu Diplomaty (bych si troufl říct, že nikdy nenošené), před Spartkaky, Igeny, Sport II, traktory, pavouky.... a pak kýbl šrotu no.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né že bych se v tom těch posledních pár let nějak plácal, ale chci vyzkoušet co jde a na co peněženka stačí. Momentálně mám pět kusů, co jsou někde dole vyjmenovaný a jedny na cestě, co jsou taky někde dole vyjmenovaný :)

1.       Accutron Astronaut Automatic L.E.

2.       Bulova Accutron II Spaceview

3.       Alpina Adventure Extreme Sailing

4.       Archimede Pilot

5.       Archimede Pilot

6.       Ball Fireman Skylab

7.       Ball Worldtimer

8.       Breitling Superocean

9.       Casio DIGI ?

10.   Certina DS Podium

11.   Certina DS-1

12.   Daniel Jeanrichard TV Chronograph

13.   Eterna Airforce

14.   Eterna Kontiki GMT

15.   Fortis B-42

16.   Glycine Airman 3820

17.   Glycine combat sub Black bezel

18.   Glycine combat sub Orange bezel

19.   Glycine combat sub stealth

20.   Glycine Vintage (cal Aurore Villeret)

21.  Hamilton Pioneer Khaki Mechanical

22.   Christopher Ward

23.   Junghans Mega 1000

24.   Longines Hydroconquest

25.   Longines Hydroconquest Chronograph

26.   Longines Legend Diver

27.   Magrette Regattare

28.   Mondaine

29.   Nautec No LImit

30.   Omega Seamaster cal.1120

31.   ORIS Regulateur der Meistertaucher

32.   Prim Sport II

33.   Prim Sport II ZJS

34.   Pseudo Radiomir

35.   Rado Original

36.   Rado Original

37.  Seagull Airforce chronograph reissue

38.  Seagull Military watch

39.   Seiko 5

40.   Seiko Landmonster

41.   Seiko Monster

42.   Seiko Monster

43.   Seiko Samurai

44.   Seiko Samurai

45.   Seiko Samurai

46.   Seiko Samurai

47.   Seiko Sarb033

48.   Seiko Sea urchin

49.   Seiko Stargate

50.   Sinn 857 UTC

51.   Skagen

52.   Tag Heuer Aquaracer 500

53.   Ticino Pilot

54.   Timex Humvee

55.   Timex Humvee

56.   TImex Humvee

57.   TImex Humvee

58.   Timex Humvee

59.   Trias Pilot

60.   Zodiac SST 36000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6. Dvoje Grande Vitesse (bílý a černý + různý tahy), dvoje Citizeny (jedny moc nenosím, poněvadž mají 44 mm a jsou strašně heavy, druhý nosím doma, abych vitézy neobouchal), dvoje Seika - jedny na cestě z domu - solary, druhý 5 automaty - občas milý, ale na vitézy nemaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osm... Co se unositelnosti tohodle poctu tyka, tak je to potiz. Uz me párkrát napadlo zredukovat počet, ale nejde to. Kazdy z nich mají něco do sebe, kvůli čemu se mi libí a prodej kterychkoliv z nich bych si okamžitě vyčítal. Petipozicova hodinkovnice nestačí a jediný co mam teď v hlavě je definitivně vydefinovat dva az tri kousky, co me za dobu aktivity na tomhle foru oslovily a ty během následujících let zrealizovat. Bude-li muj hodinkovej vkus stabilní jako cca poslední dva roky, melo by to znmenat definitivní dotvoreni hodinkove minisbirky a dosazeni naprosté spokojenosti. Je to vůbec ale mozne?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...