Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

V 6. 2. 2023 v 15:46, Jirka1985 napsal:

Musím se pochlubit...tohle byla před lety má největší úroda...a z toho co jsem nasušil budu žít ještě aspoň 20let 😄 Teď už jen 2-3 rostlinky přes léto, ať je čerstvé chilli pořád po ruce a na podzim ze zbytku nějakou omáčku...víc toho nedokážu zpracovat...

 

IMG_1636.jpg

IMG_1644.jpg

IMG_1634.jpg

IMG_1709.jpg

hmm, dobrá úroda... ja som mal pred pár rokmi síce len časť tvojej, ale kým som to pomíňal a porozdával, tak až tento rok pohrával s myšlienkou zasadiť znovu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Hola, máte prosím někdo navíc tři až pět rostlin ?

Předevčírem jsem o vše přišel! Dal jsem všechny v neděli jak bylo hezky za okno a  naše fenečka přestala chodit na zadní nohy! Starosti atd atd a na rostlinky jsem zapomněl. Vše zřejmě zmrzlo a mám spálené listy!!!

uf je mi z toho smutno:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu ty popáleniny jsou od slunce! Kytky nikdy nesmíš bez aklimatizace vystrčit rovnou na přímé slunce. Musí se postupně /nejtrve jim stínit/. Když vydržíš, tak bych možná něco navíc měl.

Upraveno uživatelem gandalf
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, gandalf napsal:

Longu ty popáleniny jsou od slunce! Kytky nikdy nesmíš bez aklimatizace vystrčit rovnou na přímé slunce. Musí se postupně /nejtrve jim stínit/. Když vydržíš, tak bych možná něco navíc měl.

Aha já myslel, že zmrzly zlatíčka moje.

Děkuji a uvidíme, uvidíme.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 5 týdnech...

Dneska je den dotazů za odborníky:

Jsem malopěstitel a tohle se mi objevilo na jedné rostlině. Postižený je cca každý desátý plod. Obávám se o osud celé úrody. Poradí někdo co by to mohlo být a jak s tím zatočit? Díky.

 

 

 

Edit: Lepší foto

 

IMG_2401.jpg

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou ná ten plod konzistenci a co listy? Jak to vypadá na řezu plodem? Lestli to je nějaká nekróza, tak ty napadený odstraň. Není chyba v hnojení? Druh? A přihnojuješ vápníkem - třeba Wuxal Kalcium, ten je důležitý - může to být jen nedostatek vápníku. Nesnaž se tam cpát mletý vápenec, to je k ničemu /kytky to neumí zpracovat/ - je třeba hnojit tekutým na list.  Těch přípravků je spousta já používám Kalcolit /rajčata ho taky vyžadují - při nedostatku pldy černají a nekrotizují - není to plíseň, jen nedostatek vápníku/. To by mohlo být ono! Pokud je tím stříkneš, tak by to mělo přestat, ale napadené plody jsou už k ničemu. Zkus to, tím nic nezkazíš, jen pomůžeš. Nešetři, nic se tím zkazit nedá. Opakovaně v týdnu, může kombinovat i s hnojivem /s tím opatrně/!

Upraveno uživatelem gandalf
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...