Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Nevím, co letos vypěstuju, když v noci i ve skleníku padají teploty k 6°C. Zatím se výborně zadařil hlávkový salát a kedlubny k rychlení. Ale co s paprikama? Doma už není přes okna vidět...

 Neboj, ony to doženou až se rozjedou. Hlavně dobou půdu, prostor, světlo a teplo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to ve foliáku vyřešil tím, že na noc jsem jim tam zapálil 3 svíčky. Ty svíčky to luxusně vytopily. Bylo tam přes 20°C. /cca 4.5 x 2.5 m x 1.8 m/. Na dnešek jsem už netopil, ale ráno tam bylo 18°C /venku 10/. Tak je to v pohodě. Už to bude jen k lepšímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera šly do skleníku první papriky po salátu. V pondělí ráno byly venku 3,6°C a ve skleníku pěkných 5°C.  

Papriky jsou na výšce 35 - 45 cm a zatím žijou. Včetně nasazených květů. Okurky a cukety, určené do hromady hnoje ještě čekají doma na to, jak se vyvrbí předpověď počasí pro náš kraj - průtrže a 3. povodňový stupeň včetně odpovídajícího pádu teplot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem konečně včera osázel foliovník. Zaplať pánbu za mojí "nepracovitost". Kdybych to udělal dříve, tak by se mi tam chudinky utopily. Až poporostou, tak se pochlubím. Pochopitelně mi zbylo kvanta sazenic, tak budu muset něco vymyslet. Dnes plánuji osázet květináče a konteinery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zaplavení jsem stejně neušel, teď řeším dodání prvků, které byly z půdy vyplaveny.  Neroste to, kytky maj tak měsíc zpoždění. Ale snad něco sklidím. Až bude co fotit, dodám obrázky /pochopitelně už vidím, že se mi některé samovolně zkřížily - bude to zajímavý/. Zajímavé se ukazuje chilli Calico /C. Annuum/ - má zajímavě panašované listy, je to spíš na parádu /viz http://www.seminka-chilli.cz/calico-143/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Na příští sezónu ti semínka bez problémů poskytnu, jen mi napíšeš, jestli je chceš pěstovat v bytě, nebo venku. Jedlé jsou všechny druhy, při dobré péči jsou víceleté. Na rostliny chilli rodu C. Pubescens se nedoporučuje sahat - jeho chloupky dráždí pokožku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na příští sezónu ti semínka bez problémů poskytnu, jen mi napíšeš, jestli je chceš pěstovat v bytě, nebo venku. Jedlé jsou všechny druhy, při dobré péči jsou víceleté. Na rostliny chilli rodu C. Pubescens se nedoporučuje sahat - jeho chloupky dráždí pokožku.

 

Děkuji za nabídku! Něco si o tom nastujuduji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár ukázek ze skleníku:

post-3826-0-05527700-1375001979_thumb.jpg

post-3826-0-86914500-1375001999_thumb.jpg

 

Toto narostlo z Gandalfových St. Peter - genetika je svinstvo:

post-3826-0-30275800-1375002016_thumb.jpg

 

Mulato Isleno:

post-3826-0-85568800-1375002033_thumb.jpg

 

Baya cosi (kus popisky zmizel) - mexická jemně pálivá, zralá je tmavě hnědá

post-3826-0-75311900-1375002053_thumb.jpg

post-3826-0-14456100-1375002079_thumb.jpg

 

Zeleninové, cca 20 cm dlouhé. Není nad to si k snídani ustřihnout čerstvou papriku :rolleyes:

post-3826-0-23527500-1375002091_thumb.jpg

 

Ramiro - sladká, 25 cm, dozraje do červené. Prodávají je občas v hitlermarketech balené po dvou, původem Maroko a Španělsko

post-3826-0-38416100-1375002099_thumb.jpg

 

Joe's Long - paprička má cca 30 cm

post-3826-0-11346500-1375002109_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tam sehrává roli více prvků.

- kdy jsi dal semínka klíčit, jaké druhy

- jaký substrát jsi použil na sazeničky, čím jsi přihnojoval, kolkrát jsi přesazoval

- světelné poměry

- v jakém období jsi provedl finální výsadbu, zemina, hustota výsadby, výživa, čím se zalévá, hnojí, dodávání mikroprvků ........

Musí se brát v úvahu, že doba tvorby plodů /po zralost/ se pohybuje od 60 do 120 dní. Částečné přistínění by nemělo vadit.

Já letos taky z toho nemám žádnou radost, kytky se po zaplavení sice zmladily, některé konečně kvetou, ale je to tak 50/50 a to do toho počítám i přebytky sazenic, které byly vytříděné jako slabší /tedy v podstatě jsem s nimi už nepočítal/, ale nakonec jsem je ještě rád vysázel do konteinerů a z fólie jim udělal jakési buňky /fotky dodám/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...