Jump to content

Recommended Posts

• Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dnešní probírka - lámají se mi větve. Tak začnu sušit a vařit

Jsem zvědavý, co bude doma ve skleníku po návratu z Kalábrie. 14 dní se stará syn a soused. Tady jsou k dostání jen dva druhy paprik: piccante a dolce. Ty drcené piccante plní do papírových balíčků vz

Pár aktuálních obrázků. Jamajské žluté "Obří" Jolokie Jamajské červené Nějaká varianta 7POT              

• 2 weeks later...

Biskupská koruna zrovna moc nepálí. Vlastně trochu pálí jen ten střed. Nedostatek slunce a chlad nepodporují vznik kapsaicinu. To jsou papričky spíš na ozdobu do salátů, nebo k naloženým okurkám - já jsem je plnil sýrovou pěnou jako zajímavou ozdobu salátu /možno i zavařené/. Jinak pro děti 🙂 Já je už nepěstuju, zaberou moc místa.

před 23 minutami, gandalf napsal:

Biskupská koruna zrovna moc nepálí. Vlastně trochu pálí jen ten střed. Nedostatek slunce a chlad nepodporují vznik kapsaicinu. To jsou papričky spíš na ozdobu do salátů, nebo k naloženým okurkám - já jsem je plnil sýrovou pěnou jako zajímavou ozdobu salátu /možno i zavařené/. Jinak pro děti 🙂 Já je už nepěstuju, zaberou moc místa.

Dakujem za odpoved 👍

Jj, viem ze biskupska koruna pali len velmi jemne, ale tie moje vobec :(. V kazdom pripafe slnko a chlad je asi ta odpoved, dakujem.

Vyzkoušej příští rok nějaké Aji ze stejného rodu, ty budou ostřejší a také ozdobné. Tento rod má spoustu druhů chilli. Mně osobně moc nechutnají, ale jsou pěstitelé, kteří na ně nedají dopustit. Ale musíš vysévat tak v únoru.

• 1 month later...

Loňská kytka Trinidad Scorpion Moruga Peach /1.200.000 SHU - ideálně/. Nijak zvášť o ni nepečuji, občas přihnojím, zaliji když si řekne. Stojí u okna, nesvítím jí. Plodí, kvete .... Jedna z mnoha, co mi už zabírá místo. Mám vyseto 22 druhů, 16 jsem už přepíchal do sadbovačů /s manželkou bojuju o každý centimetr bytu/

IMG_20210204_154857.jpg

IMG_20210204_154953.jpg

• 1 month later...

Trinidad Scorpion Moruga /TSM/ Peach se mi doma zbláznila - kvete, plodí, roste jako divá /v paneláku/. A krásně voní - doporučuji všem, je nenáročná, jen ji nechat na pokoji a ona si poradí.

Fotky nic moc, ale je to opravdu velká kytka a blbě se fotí.

003.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

• 2 weeks later...

Tak jsme zasadili doma par seminek. 
V nekterych kvetinacich se jich chytlo vic najednou. Mam otazku jsou uz dost velky na presazeni do vetsich? Mame je rozdelit na jednotlivy rostliny, nebo nechat takhle pohormade? 
jsou to 2 druhy habanero a nevim jestli jsme je i nesmichali, to jsem zvedav co z toho bude ... 🙂 

CB227E1E-69B9-411E-BD30-5D4A955AC62D.jpeg

Takze rozdelit na jednotlivy stonky opatrne aby se neposkodily koreny? Do truhliku 60x20 bys dal 2? Na podzim se to zlikviduje a schovam si seminka z plodu na pristi rok? Nebo ji dame dovnitr na dalsi rok? 🙂