Jump to content

Recommended Posts

• Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dnešní probírka - lámají se mi větve. Tak začnu sušit a vařit

Jsem zvědavý, co bude doma ve skleníku po návratu z Kalábrie. 14 dní se stará syn a soused. Tady jsou k dostání jen dva druhy paprik: piccante a dolce. Ty drcené piccante plní do papírových balíčků vz

Pár aktuálních obrázků. Jamajské žluté "Obří" Jolokie Jamajské červené Nějaká varianta 7POT              

V 28. 3. 2021 v 19:50, Bob napsal:

Takze rozdelit na jednotlivy stonky opatrne aby se neposkodily koreny? Do truhliku 60x20 bys dal 2? Na podzim se to zlikviduje a schovam si seminka z plodu na pristi rok? Nebo ji dame dovnitr na dalsi rok? 🙂 

Na tie semienka pozor, pokiaľ chceš zachovať zhodne vlastnosti, nesmú sa ti prepeliť s inou paprikou. Ja pestujem Nagu Morich a rastlinu na semená mám  vždy vnútri za oknom.

Ahoj, to je pochopitelný, na to jsem upozoňoval už před nějakým časem. Ale někdy kříženci mají i dobré vlastnosti. Pokud to člověk nedělá aby mohl prodávat semínka konkrétního druho, tak je to jedno. /já semínka nikdy neprodával/ Na kytce roste stále to samé co má, jen semínka uvnitř budou /možná/ jiná, kukačky jim říkáme - protože genetika.

• 2 weeks later...

Se musím pochlubit, letošní kytky se povedly :) Jolky, výsev na začátku února. 

20210413_124049_copy_692x915.jpg

Nedával jsem zatím, jsou v substrátu který sebevědomě tvrdí že v sobě obsahuje hnojivo, tenhle: 

573cc5731bbcc4fdccbcd247663615b7--mmf250x250.jpg.31baac4637767a46afa6dbeec0d5af99.jpg

a vypadají solidně, příští týden už je začnu zvykat venku ve skleníku tak asi trošku přihnojím :)

Njn, ale někdy to není pravda. Klidně opatrně přihnojuj /třeba tekutým/. Jak jsem viděl, tak máš světlý špičky kytek /asi málo dusíku.

Trošku je "přidusím" ;) díky za tip :)

• 4 weeks later...