Přejít na obsah

Dostal jsem Heuer Carrera 110.253


prooser

Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se podělit o radost, kterou mám z těchto hodinek, které jsem dostal darem od svého otce. Po dlouhém hledání jsem zjistil, že se jedná o moder Carrera 110.253 vyráběný na konci 70-tých let. Po pročítání tohoto fóra jsem si vzpomněl, že je mám ve skříni a dostal jsem chuť je nějak dát do kupy. Když tak ale na ně koukám, najednou nevím co na nich měnit, říkám si, že není co řešit a jen je dát na ruku. Ale raději se chci zeptat jestli je nějaká údržba, kterou bych třeba neměl zanedbat...?

 

A další věc je, že bych toužil po jiném náramku. Zaujal mě třeba náramek na fotce na těchto stránkách: http://www.watches.c...ograph-110.253/

 

Co si myslíte o výměně náramku? ...a samozřejmě bych chtěl poprosit o radu, kde se takové náramky dají koupit.

 

 

Díky moc za příspěvky

post-21920-088444400 1329999001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krok 1. ke slušnému hodináři na kontrolu a vyčištění strojku

Krok 2. kašlal bych na tah a koupil ladící řemen z kvalitní kůže. (vlastně v tom Tvém odkazu je taky kůže)

 

Edit: a samozřejmě gratulace, budou se Ti dobře nosit.

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite dat hodinky na kontrolu, vycisteni, promazani, serizeni, pokud lze, tak i pretesneni. Drobna opticka kura by jim neuskodila.

Atelier Knespl&Majzlik, Praha.

 

Tah vymenit za poradny kozeny remen, jak se na zavodni chronografy slusi. Remen hodinky podtrhne a zvedne. Hodinky jsou to prilis dkbre na remen z obchodu, proto bych volil remen na zakazku, kde lze volit materialy a barvy aby celek ladil.

Atelier Sima Prague.

 

Edit: oba ateliery jsou mnohokrat provereny mnoha zdejsimi cleny

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, určitě minimálně vyčistit a promazat. Měl jsem tady HEUER VERONA stejný kalibr (cal.12) na opravě kvůli nefunkčnímu automatu (zanedbaná údržba) a problém byl v ložisku mezilehlého kola na můstku základny (výměna). V automatu jsou pouzdra pouze z barevných kovů, a bez údržby trpí. Tak "opatrně", určitě před každodenním nošením doporučuji tyto základní úkony nechat udělat.

Upraveno uživatelem D.M.hodinar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Potkala mě stejné štěstí, taky jsem dostal HEURy, stejné, jako kolega nahoře :-) . řeším stejný problém a to pásek, dnes jsem poběhal v praze několik obchodů a řekli mi, že k těmto typům hodinek od firmy heuer sedí pouze jeden pásek z kůže. Hodinky jsem prostřednictvím autorizovaného brněnského servisu odeslal na seřízení do švýcarska. Shánim kaučukový pásek. Nevíte, zda se dá pořídit nějaký univerzální ???

 

předem děkuji,

 

 

S pozdravem

 

 

tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potkala mě stejné štěstí, taky jsem dostal HEURy, stejné, jako kolega nahoře :-) . řeším stejný problém a to pásek, dnes jsem poběhal v praze několik obchodů a řekli mi, že k těmto typům hodinek od firmy heuer sedí pouze jeden pásek z kůže. Hodinky jsem prostřednictvím autorizovaného brněnského servisu odeslal na seřízení do švýcarska. Shánim kaučukový pásek. Nevíte, zda se dá pořídit nějaký univerzální ???

 

předem děkuji,

 

 

S pozdravem

 

 

tom

 

ahoj Tome,

predevsim gratuluju ke krasnym hodinkam, ale pokud jsi nechal poslat hodinky na pouhe serizeni do svycarska tak jsi tak trochu blazen a uz vubec jsi neprocetl aspon ze setiny tohle forum. (jeho ukol je informovat)

pokud chces pasek tak si najdi dobovy katalog a nech si stejny tvar, barvu atp vyrobit. nebude to drazsi nez koupit jiny novy treba od hirsche. Snad jen remen z reedice carrera by se tomu puvodnimu blizil.

 

az se Ti hodinky vrati tak se nezapomen pochlubit fotkama.

 

stepan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, o tomto fóru jsem nevěděl a přišel na něj náhodou. Já jsem sice nebyl ten, kdo ty hodinky poslal na seřízení a vyčištění, ale i tak jsem rád, že dostaly dobrou péči :-) Fórum postupně procházím a dozvídám se spouuustu zajímavých informací, takže hodináři a hodinářky jen přispívejte dále, spouusta lidí tady to doopravdy čte :-)

Fotky dodám v nejbližší době, samozřejmě :-)

 

 

ahoj Tome,

predevsim gratuluju ke krasnym hodinkam, ale pokud jsi nechal poslat hodinky na pouhe serizeni do svycarska tak jsi tak trochu blazen a uz vubec jsi neprocetl aspon ze setiny tohle forum. (jeho ukol je informovat)

pokud chces pasek tak si najdi dobovy katalog a nech si stejny tvar, barvu atp vyrobit. nebude to drazsi nez koupit jiny novy treba od hirsche. Snad jen remen z reedice carrera by se tomu puvodnimu blizil.

 

az se Ti hodinky vrati tak se nezapomen pochlubit fotkama.

 

stepan

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...