Přejít na obsah

Rado


Doporučené příspěvky

Jsou nádherný.. jen ta cena ?2800 je trochu moc Posted Image ale narazil jsem kvůli tom ualespoň na tyto Hamiltony (už tu jsou) http://www.watchtime.com/2010/10/back-to-the-future-the-new-hamilton-pulsomatic-automatic/ a tam je cena slušnější .. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Dobrý den odborní přátelé,

můžu se s těmato hodinakama denně sprchovat? Koupat ve vaně? Koupat v bazénu, v moři?

Díky!

 

Rado Coupole

http://www.hodinky-damske-panske.cz/r51077155/a-29630/?

teoreticky snesou sprchu. Koupání nebo vana už je pro ně nevhodná, i když japonec by to samé snesl i s WR. U Rado Coupole si nejsem jist, navíc nikdy žádné společenské švýcary neprošly Frostie-testem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si to myslela... Díky moc za odpověď!

(Frostie test je něco jako iron-man, jo?)

Standardní Frostie test je: Sprcha - Vana - Bazén - Ponor 2 m - Sauna - Tobogán. Všechny hodinky, co mám doma, jej povinně absolvovaly, bez ohledu na stupeň WR. Tam se teprve ukáže kvalita zpracování a těsnění. Běžně by to byl test tak na min WR 10 Bar, já jsem jej absolvoval i s WR 3 bar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm.Tak ten můj model už se nedělá. Byla jsem v Praze v tom krámě za Národní knihovnou, tuším Karlova ul. Mám se podívat ještě jinde, nebo berou všichni od jednoho distributora a skladem nic nedrží? Nebo si mám koupit nějaké sprchovaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den odborní přátelé,

můžu se s těmato hodinakama denně sprchovat? Koupat ve vaně? Koupat v bazénu, v moři?

Díky!

 

Rado Coupole

http://www.hodinky-damske-panske.cz/r51077155/a-29630/?

 

 

Laiko, nemusím být odborník, abych si nevyčetla info z odkazu.:-) Vodotěsnost: 30M - vlhkotěsné - déšť, omytí rukou!  Už jen kožený řemínek nebude to pravý do moře, nemyslíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na většině prádla, které si kupuju, je napsáno, že nesmí do sušičky a kromě vlny sušičkuju všechno a jogurt se dá klidně sníst čtyři dny po záruce bez újmy na kvalitě, chuti nebo zdravotní nezávadnosti. To, že si výrobce určí podmínky pro údržbu kvůli úzkému vymezení záruky neznamená, že to tak ve skutečnosti je. Jestli ručí za vodotěsnost při mytí rukou, neznamená, že nejsou vodotěsné ve sprše. Znamená to pouze to, že za to výrobce nezodpovídá.

Ostatně Frostie-test by tím ztratil smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na většině prádla, které si kupuju, je napsáno, že nesmí do sušičky a kromě vlny sušičkuju všechno a jogurt se dá klidně sníst čtyři dny po záruce bez újmy na kvalitě, chuti nebo zdravotní nezávadnosti. To, že si výrobce určí podmínky pro údržbu kvůli úzkému vymezení záruky neznamená, že to tak ve skutečnosti je. Jestli ručí za vodotěsnost při mytí rukou, neznamená, že nejsou vodotěsné ve sprše. Znamená to pouze to, že za to výrobce nezodpovídá.

Ostatně Frostie-test by tím ztratil smysl.

Frostie test zatím přežily všechny doma nacházející se hodinky a nevěřím, že by tomu mělo být jinak!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když obchodník napíše "vlhkotěsné - déšť, mytí rukou a pod", koupí souhlasíte s jím uvedenými podmínkami. 

 

Nicméně samotné RADO ke svým WR30 hodinkám píše toto:

 

Are Rado watches water resistant?
All Rado watches are water-resistant. They can withstand a water pressure of up to 3 bar, which means that you can go swimming or take a shower while wearing your Rado. Water resistance is not a permanent condition. To ensure permanent water resistance, the watch should be checked once a year. To ensure conformity with the warranty regulations, these operations must be performed by an authorised Rado dealer or authorised Rado Service Centre.

 

Jinými slovy: S hodinkami WR30 od RADO je možné plavat, jsou li v pořádku.

 

Samotné ponoření pod vodu by tedy hodinky v řádném technickém stavu dle aktuálních švýcarských norem vydržet měly (netoužím to zkoušet, ale už se mi to taky povedlo) - ale pokud se to přežene (skluzavka, skokánek, whirlpool, sauna, mýdlo...) a nebo je problém s těsněním (povytažená korunka, nepřetěsnění při domácí výměně baterky), prodejce bude díky výše uvedené výhradě z obliga - a s pokusem o reklamaci (podloženým doklady o každoročním přetěsnění u autorizovaného servisu) je možné škádlit leda výrobce. 

 

A co si o tom myslí nějaký hyperaktivní "Frostie" je úplně putna.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie, a nemáš teda prosím tip na společenské hodinky s malým ciferníkem, ne s převažujícím kovem, se kterýma bych se mohla sprchovat? Já jsem tam dnes šla s tím, že se s konečnou platností rozhodnu mezi Coupole s koženým nebo keramickým páskem (právě kvůli namočení). A na místě jsem zjstila, že se už s keramickým nedělají, jen s koženým, ale hlavně navíc ani jedny z nich nemají datumovku. A to mi vadí úplně nejvíc.

Max. 20 tisíc.

Našla jsem tady v diskusi tyto Junghans: http://www.hodinky-junghans.cz/luxusni-hodinky-junghans/3050008-junghans-0474357-max-bill-damen-4000897389161.html ale připadají mi dost chlapské a nemůžu najít fotku na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když obchodník napíše "vlhkotěsné - déšť, mytí rukou a pod", koupí souhlasíte s jím uvedenými podmínkami. 

 

Nicméně samotné RADO ke svým WR30 hodinkám píše toto:

 

Are Rado watches water resistant?

All Rado watches are water-resistant. They can withstand a water pressure of up to 3 bar, which means that you can go swimming or take a shower while wearing your Rado. Water resistance is not a permanent condition. To ensure permanent water resistance, the watch should be checked once a year. To ensure conformity with the warranty regulations, these operations must be performed by an authorised Rado dealer or authorised Rado Service Centre.

 

Jinými slovy: S hodinkami WR30 od RADO je možné plavat, jsou li v pořádku.

 

Samotné ponoření pod vodu by tedy hodinky v řádném technickém stavu dle aktuálních švýcarských norem vydržet měly (netoužím to zkoušet, ale už se mi to taky povedlo) - ale pokud se to přežene (skluzavka, skokánek, whirlpool, sauna, mýdlo...) a nebo je problém s těsněním (povytažená korunka, nepřetěsnění při domácí výměně baterky), prodejce bude díky výše uvedené výhradě z obliga - a s pokusem o reklamaci (podloženým doklady o každoročním přetěsnění u autorizovaného servisu) je možné škádlit leda výrobce. 

 

A co si o tom myslí nějaký hyperaktivní multinick "Frostie" je úplně putna.

 

Radku,

děkuju, to je přesně ta info, co jsem hledala! Nenapadlo mne, že to napíše přímo výrobce na své stránky. Tak to je příjemná zpráva. A to se fakt každoročně musí přegumičkovat? Výměna baterky doma nepřichází do úvahy, chodím k hodináři i kvůli zmenšení řemínku, my jsme s manželem totálně levorucí, na něco tak odborného&složitého bychom si netroufli.

To je určitě nějaká operace na počkání, hodinář otočí kolečkem, to je mi jasné; a on o tom udělá poznámku do servisní knížky?

 

Ale nedrbej Frostieho, je šikovnej, že volném čase testuje hodinky, já zas do zblbnutí testuju voňavky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...