Přejít na obsah

Prim SPORT II automat


Doporučené příspěvky

U těch roubovaných bastlautomatů to má frekvenci podle toho, z kterého typu strojku tam dáš krokové kolo a setrvačku, akorát, že když tam dáš tu nižší frekvenci, tak je problém v tom, že můstek setrvačky překáží rotoru samonátahu, ale i to se dá řešit.

 

 

Tak ještě jednou všem dík za odpovědi. Jsem zas o kus chytřejší i hloupější a mám co studovat:).

A co se týče Honzovy fotky- přesně to mám na mysli :) to je neřádství :). Jen bych tam bouchl ten starší typ korunky a lunety. Ale koukám, že to máš Honzo postavené na hladkém strojku 68 a ta setrvačka je teda ta větší (původní z 68)? Asi by se to teda dalo udělat amatérsky a jen vyměnit ciferník a ručky z 2.1 na cal. 69 a dát to do broušeného pouzdra a bylo by to. A pak si udělat to letované dno. Ale to není to pravé ořechové :). Ještě poprosím, kdybyste měl náhodou někdo to co má Honza a chtěl to prodat, tak bych se hlásil. Jinak to asi budu muset zkusit zrealizovat - to je velký lákadlo :smile_anim:

 

Není z kal.68, je to z kal.96. Neboť jinak je problém s větším můstkem setrvačky, viz můj příspěvek o kousek výš. Buď by jsi musel dát setrvačku a vlásek z kal.68 na můstek z kal.96 nebo by se musel ten můstek z kal.68 ubrousit(už jsem to dělal a je to pěkná pakárna).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 173
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tohle je krokové kolo a tam ten počet zubů změnit jde jednodušše

 

 

post-5320-092787400 1333875803.jpg

 

 

Ahoj všichni.Honzo to krokové kolo se neliší počtem zubů na obvodě pro kotvu ,těch je patnáct v obou kelibrech ,ale počtem zubů na tom mini pastorku na hřídeli.Tam je rozdíl sedm u automatu a osm u manuálu.Jinak se krokový kola liší v barvě povrchu kdy u automatu je barvy bronzové a u samonátahu má barvu kovovou něco jako by nerez. Dnes jsem si dal tu práci a otevíral jsem postupně hodinky s potřebnými kalibry a u čísla čtyřicet jsem se na to vykašlal a toto je moje tjištění co se barvy krokola týká.Jinak o těch počtech zubů je to tady někde napsaný , ale za boha to nemůžu najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak se krokový kola liší v barvě povrchu kdy u automatu je barvy bronzové a u samonátahu má barvu kovovou něco jako by nerez

Je to tam. Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych tak jen dodal , že úvaha o několik příspěvků výš ,že je divný že se na stejný průměr vleze různý počet zubů je na místě , páč z pohledu strojaře zámečníka by muselo kolo s více zuby a stejným tvarem zubu mít větší průměr a tím by muselo být posunuto víc od kola do kterého zapadá, aby tam zase vznikla potřebná zubová vůle.Jak je to řešeno u hodinek nevím, ale napadá mě jen to , že mezi základnamia můstky kal 96 a 68 je nepatrný rozdíl v umístění kamenů a nebo je to jedno a u kal.68 do sebe kola zapadají z menší vůlí(v setinách) a u kal 96(69) je ta vůle nepatrně větší ,ale na funkčnost nemá vliv.Možná je moje úvaha zcela mimo mísu ,a potom bych byl rád ,aby mě to někdo vysvětlil (prosím Accutrone) a nebo je vše O.K. a pak by znamenalo , že si konstruktéři usnadnili práci -když to funguje tak do toho nebudu vrtat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tady to je - pro jistotu jsem si označil krokové kolo z manuálu barevně, neboť obě jsou ze stejného materiálu, pes aby se v tom vyznal, ale je možné, že se liší materiálem spíš až od určité doby, to by snad mohl vědět Accutron, nikdo jiný mi nenapadá.

 

 

post-5320-064769700 1333914069.jpg

post-5320-039851700 1333914083.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tady to je - pro jistotu jsem si označil krokové kolo z manuálu barevně, neboť obě jsou ze stejného materiálu, pes aby se v tom vyznal, ale je možné, že se liší materiálem spíš až od určité doby, to by snad mohl vědět Accutron, nikdo jiný mi nenapadá.

 

 

post-5320-064769700 1333914069.jpg

post-5320-039851700 1333914083.jpg

 

Ty vogas!!! Tak to je vážně super!!! Uplně tajemný!!! Ať počítám, jak počítám... No, zkusím to ještě ráno střízlivej...škyt...

 

AAAAAAAAAAA už to vidim, nojo, chce to dobře číst celý vlákno :notworthy: páni, to je teda věda..

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak další zjištěni.Možná že ty bronzový pro manuál byly osazovány až později nebo při opravě.Já doma nemám ani jedno.Honzo a ty jich máš víc?Nebo je to jen jeden kousek v bronzu.Asi nás bude muset poučit Accutron.Jinak to nevidím.Hezký velikonoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

chci se zeptat jestli na tyto dvoje hodinky pasuje luneta ze sport2 popripade jestli ano, tak je stejna nebo se v necem lisi - tloustka pisma, jiny font nebo v tech zoubcich diky

 

 

post-20845-094471900 1343575099.jpg

 

post-5320-004652400 1343585172.jpg

 

 

Edit: zmenšení přílohy :pokey:

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je.úplně stejná. Jsou to Prim sport 2 automat a Prim sport 2 letecké. Logicky tam tedy patří luneta na Prim sport 2. Kdyby jsi to tady trochu pročetl, tak by jsi se ani nemusel ptát hlavně bys nezakládal zbytečně move vlákno. Později to přesunu do nějakého sporťáckého vlákna a tohle zruším, ať se nám to tady zbytečně neplevelí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezká sbírka Honzo, jsi můj vzor. Posted Image :lol:

 

No doporučil bych vlažnou vodu a froté ručník - třeba to pomůže a včas se probereš - ještě snad není pozdě. :rolleyes: Jinak se jednoho krásného dne probudíš a zjistíš :wallbash: , že už jsi v konečném stadiu prim diagnózy - a to už bude pozdě.

 

Edit: překlep

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem myslel, že tyhle Prim Sport automaty nejsou až zas tak cenné, ale podle tohodle inzerátu:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/51237-prim-sport-ii-automatic/

je to skoro jako za letecký automaty...

Nebo je ta cena mimo?

 

Kupoval je zhruba za dvojku- tyhle jsou ty nejspíše sehnatelné. Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...