Přejít na obsah

Jak poznat padělek Breitlingu


Chronomag

Doporučené příspěvky

No, člověka s fakem na ruce není nutné hned odepsat, ale politovat určitě. A vyjádřit naději, že z toho vyroste.

Hm. On je problém padělků o dost složitější a naneštěstí se s ním nelze jednoduše vypořádat tak, že nějaký cenzor diskusi prostě zakáže. Základní otázka je, zda je to kachna, pokud to kváká, plave a vypadá stejně jako kachna.

 

Před pár lety to bylo jednoduché - padělky byly evidentní křápy - quartz strojek, tištěný ciferník a minerální sklíčko. Zpravidla se daly poznat na první pohled už na zápěstí podle odlesků sklíčka. Jenže doby se mění. NC stroje a kopírky jsou široce dostupné, safír taky a už jsem viděl i pár kousků s MC potahy.

 

Průšvih je v tom, že do značné míry padělatelům nahrává i hrabivost vlastního hodinářského průmyslu, který často ve snaze o redukci nákladů a zvýšení efektivity zachází velice daleko od tradiční hodinařiny. Pokud se tu i cizozemští výrobci neštítí na hladině 3000-4000 EUR nabízet kousky, ve kterých jsou strojky s díly z plastu, je asi namístě se ptát, zda zloději nekřičí, že by se měl chytat zloděj.

 

Tradiční hodináři se zatím brání vlastními strojky - i když je třeba po pravdě přiznat, že po stránce přesnosti jsou robotizované výtvory mnohdy lepší - ale to jsou quartzky taky. Nicméně si troufám tvrdit, že kvalitní padělek s originálním sériovým strojkem dnes už nemáte amatérsky šanci poznat.

 

Určitá zvrácená spravedlnost je v tom, že značka je tím náchylnější k padělání, čím horší je poměr cena/výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vztahnu tu poznamku o cenzorovi na sebe ;) ja vubec nechci zakzazovat diskuzi o padelcich, pokud nam vsem pomuze se jim vyvarovat. Padelky jsou cim dal lepsi a pri vyhodne koupi z druhe ruky, ktere se tady zrejme nikdo nebranime, nam toto nebezpeci realne hrozi. Akorat si nemyslim, ze je prinosne nazyvat nekoho "volem" jen proto, ze se nelichotive a pritom v podstate umirnene vyjadril o vedomem nakupu padelku. Takova diskuze je zbytecna, nijak prinosna tomuto foru a vzbuzuje zbytecne vasne a dalsi neprimerene reakce. Shodneme se na tom, ze padelky jsou svinstvo, ktere je treba potirat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Aviator

Zdravím všechny na fóru ! Jsem pravidelným čtenářem tohoto webu a rád si projíždím i zajímavá témata na fóru. Diskuse o replikách mě zaujala, navštívil i výše zmiňované stránky s informacemi o replikách http://www.volny.cz/navitimer a našel tam zajímavý kousek:

243_4336.JPG

Na stránkách jsou ještě další fotky (i strojku).

Co na to říkáte ? Mně se zdá ta replika dost povedená, ale chtěl bych slyšet (vlastně číst :) názory dalších.

Díky.

(Zprávu píšu poprvé, snad jsem ty odkazy napsal dobře)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S falešnýma Breitlingy jsem se setkal u šikmé věže v Pise, byly tam mraky neodbytných černochů, některé padělky byly mizerné, některé hodně dobré, ale když se položily pravé vedle těch nejlepších padělaných, bylo to vidět - lesk kovu, zkreslení sklíčka při pohledu z boku, kvalita pásku apod. Nejzajímavější poznatek je, že všechny kopie (Breitlinky, Omegy, Longinesy, samozřejmě Rolex apod.), co tam měli, byly pouze v barně kovu, tedy nikdy se zlacením, což mi udělalo velkou radost :-) Co se týče borců s napodobeninama, není snad hloupější způsob, jak si zničit pověst a kredit ... Ale na holky na tancovačce to určitě zabere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to opravdu myslíš, že holky na tancovačce mají ponětí o tom, co je to Breitling nebo Omega? :-)

No představuju si, že k tomu dodají patřičný komentář, pak by to mohlo fungovat :-) Proč by si to jinak kupovali? Ty přece duplikát mezi lidi nenosíš, jak píšeš. Nevím kolik Tě stál, proto nevím jaký to mělo smysl si je kupovat. Jako hodinky na zahradu mám jedny z těch, které jsem dostal při různých reklamních akcích a když se rozbijou, vůbec to nevadí - o krám doma míň. Nošení kopií je každého věc, ale i když máš dokonalou kopii, ono se to provalí na jiných věcech, které máš. Hodinky jsou jen součást systému :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No představuju si, že k tomu dodají patřičný komentář, pak by to mohlo fungovat :-)

Na ja, tak nějak to asi bude. To víš, jsem starej, ženatej, nedokážu se do těch "myšlenkových" pochodů tak vcítit ;-)

 

Nevím kolik Tě stál, proto nevím jaký to mělo smysl si je kupovat.

Primárně jsem to kupoval ze zvědavosti. O falešných Rolexech z Hong Kongu a tom, jak se prodávají na Nathan road jsem slyšel celé legendy, tak jsem si to chtěl vyzkoušet. Chtěli za ně v přepočtu 3.000 Kč (verse s automatickým strojkem) a to mi za tu legraci stálo.

 

Pořád lepší než jeden bývalý kolega, který tam také koupil fake Rolexy, ovšem za ca 4.000 US dolarů a v domnění, že jsou pravé. Že nejsou, to zjistil až v letadle cestou zpátky do Londýna od spolucestujícího, který do hodinek dělal a dal se s ním náhodně do řeči.

 

Nošení kopií je každého věc, ale i když máš dokonalou kopii, ono se to provalí na jiných věcech, které máš. Hodinky jsou jen součást systému :-)

Ano, přesně tak. Sice znám dva lidi, co chodí v otrhaných jeansech a jejich Omegy resp. Breitlingy jsou pravé, ale to jsou výjimky, potvrzující pravidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

S mnoha věcmi rád s Kamojedovem souhlasím, ale že nelze poznat kvalitní padělek od originálu? To možná nejde poznat po deseti pivech na tancovačce někde v šeru, u záchodku za sálem. Ale za denního světla se to pozná na metr. Je to poznat i bez toho aniz by clovek otviral pouzdro. Ono totiz lisovat seriove pouzdra a sítotiskem tisknout loga hodinarskych Znacek, je neco jineho nez na presnych strojich vyrabet z nerez oceli, brousit, lestit, opracovavat, nanaset tamponove tisky, kalit rucicky, gilošovat, nanaset vrsty antireflexu atd. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reakce: několik měsíců vlastním fake Breitlingů Olympus a jsem s nimi naprosto spokojen, všem okolo mě se velmi líbí a na dotaz klidně odpovídám že nejsou pravé.....fake si lidé nepořizují aby svému okolí dokazovali že jsou něco víc než oni!!! Hezké vkusné hodinky jsou dobrý doplněk vašeho image (pokud bych si, nedejbože, vzal montérky, tak je samozřejmě sundám!!!)a jen absolutní vůl může napsat, že nákup takových nemůže udělat majiteli radost..... :-/))

Fejky nejsou hezke, a vkusne uz vubec ne. Ale pokud se nekomu libi na zahradce hezky, vkusny a levny trpaslik od Vietnamcu, tak at si ho klidne koupi. K tomu dostane za hubicku Breitlingy za petikilo, a jeste muze za zbytek koupit sadu plastové kachny a kachnatek do jezirka. Vkus je individualni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto pár nadšencov draží zjavný fake Breitling Bentley Motors: http://www.onetwosold.sk/

 

Dajte si potom na tej stránke do vyhladávanie slovo "breitling". Zatiaľ sú na 38500. Daný fake sa od originálu aspoň čo som si ja všimol líši umiestnením dátumu a tvarom tlačidiel chronographu.

 

Dosť vtipný je aj popis dražiteľa.

 

"Dražíte velmi pekné hodinky Breitling Bentley Motors. Sú to automaty, takže nepotrebujú baterky ani iný zdroj energie!!!! Taktiež sú vodotesné do 100 m, majú sklíčko z minerálov a pod... Neviem či sú originál, keďže som ich dostal ako dar od priateľa. Sú skoro nové!!!!!!!!!!!!! Len 2-3 krát som ich mal na ruke!! Prajem veľa šťastia pri dražení. V prípade otázok píšte na greek@pobox.sk."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto pár nadšencov draží zjavný fake Breitling Bentley Motors: http://www.onetwosold.sk/

 

Dajte si potom na tej stránke do vyhladávanie slovo "breitling". Zatiaľ sú na 38500. Daný fake sa od originálu aspoň čo som si ja všimol líši umiestnením dátumu a tvarom tlačidiel chronographu.

 

Dosť vtipný je aj popis dražiteľa.

 

"Dražíte velmi pekné hodinky Breitling Bentley Motors. Sú to automaty, takže nepotrebujú baterky ani iný zdroj energie!!!! Taktiež sú vodotesné do 100 m, majú sklíčko z minerálov a pod... Neviem či sú originál, keďže som ich dostal ako dar od priateľa. Sú skoro nové!!!!!!!!!!!!! Len 2-3 krát som ich mal na ruke!! Prajem veľa šťastia pri dražení. V prípade otázok píšte na greek@pobox.sk."

56000 !!! a stúpa :lol: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...