Přejít na obsah

DOXA po dedovi - prosba o radu


igor_tt

Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

rad by som Vas poprosil o radu- mam tieto znicene hodinky DOXA po dedovi, rad by som ich opravil (iba kvoli sentimentalnej hodnote). Jeden hodinar mi povedal, ze bez sance, druhy ze jedina sanca je najst taky strojcek - zevraj je dost specificky - kaliber 13 ciar (ciarok, lajn?). Viete mi niekto prosim poradit, kde by som ho mohol zohnat, prip nejake ine riesenie? Velmi pekne dakujem.

 

Igor

post-22048-009655800 1331057873.jpg

post-22048-065155400 1331058072.jpg

post-22048-036944100 1331058084.jpg

post-22048-067313600 1331058098.jpg

post-22048-033342900 1331058112.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) nejprve přesně určíš co to je za strojek.

B) přesně uděláš seznam závad

c) zkusíš cross-reference, trochu mi to něco připomíná, jistý si nejsem

d) zkusíš hledat po internetu různé prodejce vintážních dílů a strojků, na dva "osvědčené" jsem v recenzích dával odkaz.

 

Ale jestli máš to co máš vyfoceno, tak sehnat kotvu, orig. vlásek bez strojku bude spíš zázrak ...

Strojek je hodně poničený, dvakrát si to rozmysli, bavíme se o rozpočtu v tisících CZK a mnoha desítkách hodin jenom za strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomíná takovou tu dišputaci o tom jak ty athéňané (nebo kdo) pořád dokola opravovali tu loď, až na ní vyměnili každé prkno. Byla to ještě ta původní loď ? :-)

 

Tady je těžko radit,ty hodinky jsou takřka po smrti a ještě nejsou komplet :crying_anim02:

For dknespl,co je to vlastně za strojek? /označení/,díky.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem pekne za odpoved, a ake su zhruba sance na najdenie takeho strojceka, a pripadna cena?

Este prosim: co znamena- cross reference?

 

a) nejprve přesně určíš co to je za strojek.

B) přesně uděláš seznam závad

c) zkusíš cross-reference, trochu mi to něco připomíná, jistý si nejsem

d) zkusíš hledat po internetu různé prodejce vintážních dílů a strojků, na dva "osvědčené" jsem v recenzích dával odkaz.

 

Ale jestli máš to co máš vyfoceno, tak sehnat kotvu, orig. vlásek bez strojku bude spíš zázrak ...

Strojek je hodně poničený, dvakrát si to rozmysli, bavíme se o rozpočtu v tisících CZK a mnoha desítkách hodin jenom za strojek.

 

Upraveno uživatelem igor_tt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plácnuto, odhad - rok/dva sledování inzerce, pokud nebudou alternativy.

Já Doxy nesbírám, tj. moc Ti nepomůžu. Alespoň obecně aspoň abys věděl co hledat a chtít.

cross-reference = skupina různých kalibrů vychází z nějakého vzoru, proto jsou díly mezi nimi částečně zaměnitelné. Např Bulova 10BZ - 10BZAC, mikrorotory Buren-Hamilton-Bulova-Breitling atd ...

Nejjednodušší to je v rámci různých modelů jednoho výrobce.

Potom existovaly aftermarket díly (BestFit, Ronda ...)

nejprve to identifikuj, až budeš vědět číslo kalibru, tak už Ti "lepší" prodávající občas poradí.

 

Znovu upozorňuji, že to ale z prezentovaného stavu bude hodně drahá a na dlouho sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš štěstí, že jedu náhodou kolem...

 

a že jsem dnes vytáhl foťák:-)) Podle cifru mě trklo, že jedny podobný doma mám. Koupil jsem je někde na fóru, nepodíval jsem se pořádně na fotky:-( Podle mě možná mají jiné včechny ručky. Barva a stav vteřinovky mi k nim moc nesedí, navíc ručky vypadají oproti cifru o pár let novější a vůbec mě osobně se to na živo.. nejde dohromady . Nemám k nim vztah, strojek je podle mě jiný než tvůj, ale třeba by šel přehodit. Cifr nejni nejhorší, ale je nejvíc poškozen u 12 v místě nápisu antimag... a D (oxa). Pouzdro mi podle tvých fotek přijde stejné. Tipuj, že je to ze je to stejná modelová řada?? Korunka nevím zda je originál, váhám. je poměrně dost zachovalá a hodinky museli být natahovány občas. Pokud by jsi je chtěl, kouknu za kolik jsem je koupil.

post-3003-016254400 1331156327.jpg

post-3003-028257700 1331156332.jpg

post-3003-013464800 1331156337.jpg

post-3003-086017300 1331156341.jpg

post-3003-003230300 1331156347.jpg

post-3003-014463500 1331156352.jpg

post-3003-067592500 1331156356.jpg

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš opravdu štěstí,pokud bude teda pasovat strojek,jinak je to hledání jehly v kupce sena.Teď už jen ručky a jak psal pan hodinář knespl,nikdy to nebudou ty hodinky Tvého dědy,bude tam z nich tak maximálně ciferník,ale to už je tvá věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to navrhoval udělat ala Yvan Arpa. Vzít co zbylo, rozemlít na jemné piliny, promíchat, z těch pilin vzít stopové, tak říkajíc homeopatické množství a přidat do materiálu číselníku, a vyrobit nové hodinky a říkat tomu Grandfather Watches DNA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to navrhoval udělat ala Yvan Arpa. Vzít co zbylo, rozemlít na jemné piliny, promíchat, z těch pilin vzít stopové, tak říkajíc homeopatické množství a přidat do materiálu číselníku, a vyrobit nové hodinky a říkat tomu Grandfather Watches DNA.

 

:D Opravit se dá všechno,je jen otázka jestli to má smysl,a toto smysl nemá.Tož tak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dakujem za radu, skusal som to identifikovat, ale ani jeden z tych ETA strojcekov nevyzeral tak isto (mozno aj preto ze tento je taky rozbity). Hodinar povedal, ze mam hladat 13 lines, aj na strojckeu je vyrazene 13" 1?88 (na mieste otaznika je jedna necitatelna poskrabana cifra). Odmeral som ho, vonkajsi rozmer je 31,55mm a vnutorny 27,4mm, nasiel som prevodnu tabulku ale ani jeden rozmer nezodpovedal. Tak teraz neviem....

 

 

plácnuto, odhad - rok/dva sledování inzerce, pokud nebudou alternativy.

Já Doxy nesbírám, tj. moc Ti nepomůžu. Alespoň obecně aspoň abys věděl co hledat a chtít.

cross-reference = skupina různých kalibrů vychází z nějakého vzoru, proto jsou díly mezi nimi částečně zaměnitelné. Např Bulova 10BZ - 10BZAC, mikrorotory Buren-Hamilton-Bulova-Breitling atd ...

Nejjednodušší to je v rámci různých modelů jednoho výrobce.

Potom existovaly aftermarket díly (BestFit, Ronda ...)

nejprve to identifikuj, až budeš vědět číslo kalibru, tak už Ti "lepší" prodávající občas poradí.

 

Znovu upozorňuji, že to ale z prezentovaného stavu bude hodně drahá a na dlouho sranda.

 

post-22048-045369400 1338023470.jpg

Upraveno uživatelem igor_tt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem, podla hodinara to nie je spravny kaliber, ani podla rozmerov, ktore som tu teraz uviedol....Este raz aj tak dakujem.

 

Máš štěstí, že jedu náhodou kolem...

 

a že jsem dnes vytáhl foťák:-)) Podle cifru mě trklo, že jedny podobný doma mám. Koupil jsem je někde na fóru, nepodíval jsem se pořádně na fotky:-( Podle mě možná mají jiné včechny ručky. Barva a stav vteřinovky mi k nim moc nesedí, navíc ručky vypadají oproti cifru o pár let novější a vůbec mě osobně se to na živo.. nejde dohromady . Nemám k nim vztah, strojek je podle mě jiný než tvůj, ale třeba by šel přehodit. Cifr nejni nejhorší, ale je nejvíc poškozen u 12 v místě nápisu antimag... a D (oxa). Pouzdro mi podle tvých fotek přijde stejné. Tipuj, že je to ze je to stejná modelová řada?? Korunka nevím zda je originál, váhám. je poměrně dost zachovalá a hodinky museli být natahovány občas. Pokud by jsi je chtěl, kouknu za kolik jsem je koupil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...