Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Předevčírem jsme se konečně odhodlali k výstupu na Grimming. Zespoda už jsme ho měli dost, tak bylo na čase se podívat nahoru. Nejsem žádný horolezec a lezl jsem zatím jen tam, kam se dalo dojít (eventuálně 4x4). Grimming pro mě byl zatím největší výzvou. Vzhledem k tomu, že nikdo z naší skupiny není žádný horolezec, rozhodli jsme se pro lehčí trasu, která je značená číslem, ale to jsem už úspěšně zapomněl. Výstup jsme začali kolem 13h. a počítali jsme s dobrým počasím, takže jsme si na cestu nabalili i stany a spacáky. Cesta nahoru byla poměrně náročná, ale zvládl to i amatér jako jsem já. Výstup nám trval i s přestávkami cca 5hodin. Nahoře nás přivítala jasná obloha s krásným výhledem. Stany jsme rozbili necelých 150 výškových metrů od úplného vrcholu, který byl ještě tak hodinu cesty. Celou noc nám poměrně intenzivně foukalo a pravidelně jsem vylézal, abych kontroloval jestli se na nás něco nežene. Vítr byl naštěstí jen vítr a s rozbřeskem jsme zahájili sestup. Ze sestupu jsem měl celkově větší strach, než z výstupu. Neměl jsem zrovna vhodnou obuv a trekové hole jsem odmítl s tím, že je to pomůcka pro důchodce :-) . Sestup nám trval necelé 4 hodiny a všichni jsme byli rádi, že už jsme dole. Následující dny včetně dneška vyháníme kyselinu ze stehen (podáváme alkohol). Přes prvotní strach a obavy při sestupu si člověk říká, že by možná příště zkusil i něco náročnějšího... 

post-35267-0-61518100-1473187490_thumb.jpg

post-35267-0-21831500-1473187678_thumb.jpg

post-35267-0-37985400-1473187718_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasny vylet, velka zavist!

Grimming je poradny kus kopce, tim, jak roste v podstate z roviny, je to prevyseni uz docela zaprah ... takze to rozhodne neni zadarmo.

Tusim je tam snad nekde nahore I nejaka nouzova bivakovaci chata nebo neco podobneho.

Sli jste od Tauplitz nebo z druhe strany?

V Taupltz jsme bydleli ale objeli jsme to autem a šli jsme z druhé strany. Ta nouzová budka tam někde je, ale bude asi až u úplného vrcholu, nebo jsme jí prostě jen nenašli :-). Pro mě, jako nelezce, to bylo poměrně obtížné. Nejhorší byla ta bagáž na zádech. Táhli jsme každý 4-5 litrů vody, ale nakonec jsme všichni minimálně 2l nahoře vylili.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný jste to měli :-) Vodu je určitě lepší na konci výstupu vylejvat, než aby po cestě došla. Ona pak ta dehydratace přichází vskutku rychle při velké námaze a je to mazec, během půl hodinky dokážeš být docela nemožný, osobně vyzkoušeno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zázrak se stal, Mt.Tongariro nás pustila na její vrchol a poskytla nám tak nádherné výhledy na celý Tongariro national park :-) Před dvěmi lety mě málem schodil nárazový vítr sto metrů pod vrcholem a vůbec celý výstup byl jedna velká pakárna. Letos dva měsíce, zadeklováno, my když přijeli tak uzavřený park kvůli vichřici. No vzdali jsme, pokračovali dál a včera předpověď hlásila na dnešek krásný den a možnost výstupu, takže otočka, 550 km zpět a dnes v sedm do akce. No a podívejte se sami, není to pohoda a krása když je počasí? Je, věřte mi :-)

post-364-0-53673500-1478673003_thumb.jpg

post-364-0-49920700-1478673033_thumb.jpg

post-364-0-84747400-1478673065_thumb.jpg

post-364-0-35248200-1478673100_thumb.jpg

post-364-0-16327100-1478673132_thumb.jpg

post-364-0-51786300-1478673168_thumb.jpg

post-364-0-06312000-1478673198_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsme v Alpách, yes :-) Výstup na Mt.Cook jsme odpískali už v ČR, bo jsme socky a dávat stodvacet papírů s šancí 30% vůbec začít se nám opravdu nechtělo, ale ale... :-) Když v pátek se to tady otevře jak předpověď hlásá, tak Vám nafotím NZ Alpy jak nikdo před tím, protože jsme si zamluvili na hodinu vrtulník a celé je přeletíme s pětiminutovou přestávkou právě u summitu Mt.Cook, chi chi :#) Oh yes, teď už se jednom modlit za tu krásně modrou oblohu....

post-364-0-23191700-1479293340_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsme v Alpách, yes :-) Výstup na Mt.Cook jsme odpískali už v ČR, bo jsme socky a dávat stodvacet papírů s šancí 30% vůbec začít se nám opravdu nechtělo, ale ale... :-) Když v pátek se to tady otevře jak předpověď hlásá, tak Vám nafotím NZ Alpy jak nikdo před tím, protože jsme si zamluvili na hodinu vrtulník a celé je přeletíme s pětiminutovou přestávkou právě u summitu Mt.Cook, chi chi :#) Oh yes, teď už se jednom modlit za tu krásně modrou oblohu....

 

Super, som zvedavý a celkom aj závidím. Čítal som pár kníh od sira Hillaryho a ten začínal s kopcami práve v NZ alpách a písal o nich vždy pekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...