Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Tak, co chystal se někdo letos do Nepálu? Teď tady čtu že mají velmi nízké počty nakažených, vypadá to že udělali opatření včas a stihli to tam zakonzervovat před začátkem sezóny, doufám.

 

https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/nepal.html

post-364-0-14969600-1585497643_thumb.jpg

post-364-0-83951100-1585497669_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akoby si nevedel, ako to tam vyzerá :D Nemajú peniaze na testy, to je celé. Však KTM je v zime plné Číňanov... Dlhodobo najviac zahraničných turistov je z Číny (Indiánov nerátam, tí sú domáci). Plus tam majú kopec infraštruktúrnych projektov - stavajú cesty, elektrárne a podobne, pričom si vozia vlastných ľudí. Neexistuje, aby tam ten vírus nemali, tých 5 priznaných prípadov je na smiech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si dal letos pauzu, vypadá to že jsem něco čichal ve vzduchu, pouze ten Maťák je ještě otevřený v září. Aconcagua tak nějak naplánována na Leden 2021, jelikož jsem sehnal parťáka, ale taky ve hvězdách jako všechno, uvidíme co bude, navíc staví kluk barák, tak se to možná ještě oddálí. Nespěchám a nevadilo by mi tu fešandu příští rok nahradit opět Nepálem a předběžně jsme domluveni na Kangchenjungu Trek, který mě hodně láká, anebo Dhaulagiri, tam jsi mě navnadil hodně ty, vypadá to velmi dobře. No, uvidíme jak to půjde, snad ty sračky brzy skončí, i když to tedy moc nevypadá :-(

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespěchám a nevadilo by mi tu fešandu příští rok nahradit opět Nepálem a předběžně jsme domluveni na Kangchenjungu Trek, který mě hodně láká, anebo Dhaulagiri

Kančendžonga! Kančendžonga! Kančendžonga! Nič krajšie v Nepále nezoženieš, teda z tých bežných trekov... Keby ste išli v nejakej komornejšej zostave, možno by som sa aj pridal. To nestačí vidieť raz, ani dvakrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me oblibene tema :-)

 

No cetl jsem ze v horach je v Nepalu zablokovano spousta turistu (nekde na bbc nebo kde to psali), protoze v Nepalu take nevychazeji. JInak kolegove z Indie rikaji jake je to tam, tak si asi dokazu predstavit jake to bude v Nepalu :(

 

A to jsem dostal na podzim letenku od Qataru - chtel jsem dat 3 sedla u Everestu. No uvidime zatim nehazim flintu do zita. Qatar mi zatim poslal (mame s nim letet v cervenci na Sri Lanku) ze do 30.9. u vsech letu nabizi zadarmo refundaci, coz je fer...tak se uvidi jak dal - ale myslim ze konecne nastala letos doba objevovat krasu Cech :-)

 

A to si srovna bastlim panoramaticky fotak na 6x12cm, prave do hor ... no aspon na to mam cas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kančendžonga! Kančendžonga! Kančendžonga! Nič krajšie v Nepále nezoženieš, teda z tých bežných trekov... Keby ste išli v nejakej komornejšej zostave, možno by som sa aj pridal. To nestačí vidieť raz, ani dvakrát...

Jasný, budu tě průběžně informovat tady jak se to rýsuje. Slyšel jsem že není moc vyhledávaný, což by mohlo být samozřejmě velké plus :-) Máš nějaký fotky samotné osmy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, budu tě průběžně informovat tady jak se to rýsuje. Slyšel jsem že není moc vyhledávaný, což by mohlo být samozřejmě velké plus :-) Máš nějaký fotky samotné osmy?

Jasné, že mám, ale je to úplne jedno, pretože je tam čo?! Čo? No predsa Jannu! Spolu s Ama Dablamom moje dva najkrajšie a najmajestátnejšie kopce. A vidíš ho z každej strany, zblízka aj z ďaleka, proste podrobne - teda, ak prejdeš severnú aj južnú časť treku, čo je na toto treku naozaj nutné, inak máš zážitok tak štvrtinový...

post-6480-0-47691900-1585509969_thumb.jpg

post-6480-0-98698100-1585511590_thumb.jpg

post-6480-0-03273100-1585511336_thumb.jpg

 

Ale aby si nepovedal, tu máš tú Kanču:

post-6480-0-90368000-1585509290_thumb.jpg

Toto je z pahorku nad Pang Pemou (severný BC). Kanča je v strede vľavo, to oblé napravo od nej je Yalung. Mimochodom, v údolí sú aj celkom pekné lezecké šestky a sedmičky, kam chodia borci ako ty vybavení lanami a cepínmi. Viem, že ty si na tie vrcholy, keby som sa trochu pohrabal v archíve, asi by som vrchol Kanči našiel aj priblížený s podrobnosťami... ale na tomto treku o ňu vôbec nejde, je tam, len aby sa ten trek dal nejako nazvať :)

 

A tu je výhľad z tábora:

post-6480-0-31409000-1585509735_thumb.jpg

 

A tu sú Kanče z juhozápadu, všetky tri (hrebeň vľavo), pred osemstometrovým zostupom do Ceramu:

post-6480-0-16619600-1585510911_thumb.jpg

 

A tu je druhý highlight výletu (hneď po Jannu, samozrejme). Tábor Sellele, terasa na spojnici severného a južného treku. Keď budem veľký, prídem sem zomrieť, takto nejako si predstavujem Šangri la - dokonalý pokoj, harmónia a mier.

post-6480-0-52702000-1585511213_thumb.jpg

post-6480-0-22304700-1585511263_thumb.jpg

Okrem iného je odtiaľ výhľad aj na ďaleký Makalu, ale na to prdím, pretože z hrebeňa vidno Jannu! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow, wow, wow :-) Famózní, děkuji, Jannu je opravdu krásný kopec, neznal jsem. Jdu gůglit a cestovat.... Kamarád, Nepálský průvodce, který už mě taky nějaký ten pátek zná říká že se mi tam bude líbit :-) A samozřejmě ty šestky okolo, musíme se zamyslet, vymyslet a být tam co nejdéle :-) Díky, krásné zpestření Večeřa :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p>Jannu si nepoznal? Jeden z najťažších horolezeckých kopcov vôbec, vraj ťažší ako mnohé osmičky. Jednu z tých severných stien (myslím, že tú vľavo) prvýkrát zliezli až minulý rok nejakí Rusi.</p>

<p>post-6480-0-38617900-1585517352_thumb.jpg</p>

<p>Je fakt impozantné byť rovno pod ňou. Vpravo dolu na moréne je Anka, moja parťáčka, úplne sa pri tej stene stráca, pritom sme asi 2-3 kilometre od nej. Naozaj úžasný kopec. A najmä tá možnosť, že si ho môžeš obzrieť z bezprostrednej blízkosti, pritom je výrazný a dominantný aj z diaľky, a navyše z troch rôznych strán, je veľmi, veľmi špecifická.</p>

<p> </p>

<p>Edit: Jo, ten hrebeň naľavo je Yalung, Kanča je síce na rovnakom hrebeni, ale v zákryte za ním. A Pang Pema, základný tábor, z ktorého sú fotky v predchádzajúcom príspevku, je zo severnej strany, čiže za hrebeňom vľavo. Proste, celú oblasť si prejdeš krížom-krážom. Paráda.</p>

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejako sa mi to rozbilo pri editácii, tak ešte raz:

 

Jannu si nepoznal? Jeden z najťažších horolezeckých kopcov vôbec, vraj ťažší ako mnohé osmičky. Jednu z tých severných stien (myslím, že tú vľavo) prvýkrát zliezli až minulý rok nejakí Rusi.

post-6480-0-51369400-1585518762_thumb.jpg

 

Je fakt impozantné byť rovno pod ňou. Vpravo dolu na moréne je Anka, moja parťáčka, úplne sa pri tej stene stráca, pritom sme asi 2-3 kilometre od nej. Naozaj úžasný kopec. A najmä tá možnosť, že si ho môžeš obzrieť z bezprostrednej blízkosti, pritom je výrazný a dominantný aj z diaľky, a navyše z troch rôznych strán, je veľmi, veľmi špecifická.


Edit: Jo, ten hrebeň naľavo je Yalung, Kanča je síce na rovnakom hrebeni, ale v zákryte za ním. A Pang Pema, základný tábor, z ktorého sú fotky v predchádzajúcom príspevku, je zo severnej strany, čiže za hrebeňom vľavo. Proste, celú oblasť si prejdeš krížom-krážom. Paráda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepoznal, a hlavně ani neznal. V minulosti jsem se trochu zajímal o Kanču, teď trochu o Trek a horám okolo se moc nevěnoval, chyba :-) Je to opravdu úžasný kopec, horolezecky velmi náročný jak píšeš a už se moc těším na nějaké to čtení což už jsem si našel :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepoznal, a hlavně ani neznal. V minulosti jsem se trochu zajímal o Kanču, teď trochu o Trek a horám okolo se moc nevěnoval, chyba :-) Je to opravdu úžasný kopec, horolezecky velmi náročný jak píšeš a už se moc těším na nějaké to čtení což už jsem si našel :-)

Na dlhé zimné karanténne večery odporúčam popozerať skvelé fotky a reporty z výletov v oblasti Kančendžongy. V oblasti sa lezie na Drohmo (nie Drohmo Ri, čo je vyhliadkový pahorok nad táborom) alebo Tengkomu (6215 m). Na Tengkome bol aj kamarát, čo ho tu občas spomínam. Tu sú jeho poprdeli dobré fotky z celého výletu aj z výstupu na Tengkomu. Oni sú dosť blázni, myslím, že aj prekročili ľadovec a išli až priamo do kuloáru pod Kančou. Na to som ja odvahu nemal, ale keď máš skúseného sprievodcu aj parťákov, dosť sa to oplatí.

 

Vpravo hore Yalung (8505 m), naľavo od neho Kanča (8586 m).

post-6480-0-03838000-1585559190_thumb.jpg

 

A neodpustím si zasa Jannu. Tie štíty naokolo (včetne Kanče či Yalungu, aj keď na tomto zábere nie sú vidno) sú... proste štíty, ale Jannu je na prvý pohľad iný.

post-6480-0-19303600-1585559547_thumb.jpg

 

Bože, ako som rád, že si nadhodil tému, môžem sem flákať fotky a pospomínať si, aj keď sa teda o to nijako zvlášť neprosí :)

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik, ani se neptej a hazej to sem. Budu si to tisknout na barevnou tiskárnu a zkusím si naplánovat něco k 50ti nám. S afrim to oba máte skvělé, díky.

Se zavření jsem si dělal srandu, mluví že mě deprese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawrik, ani se neptej a hazej to sem. Budu si to tisknout na barevnou tiskárnu a zkusím si naplánovat něco k 50ti nám. S afrim to oba máte skvělé, díky.

Se zavření jsem si dělal srandu, mluví že mě deprese.

Že by ke kulatinám Nepál? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...