Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Však sa môžeme dohodnúť - hneď, ako skončí koronašialenstvo, stretneme sa o pol piatej pred čajovňou na Durbar Square v KTM, a o siedmej vyrazíme na trek podľa dohody :D Urobíme chronotrek a budeme si merať... všetko, čo sa hodinkami merať dá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronovýlet nezní vůbec špatně a k oslavě kuncákových narozenin ještě lepší. Tím samozřejmě nemyslím že budeš platit všechna Everest piva :-) Kančendženga vypadá super, a vůbec by mě upřímně nevadil ani Everest. Teď se tedy asi zježili Wawrikovi všechny chlupy na hlavě, ale já musím upřímně říct že mě to bavilo a neměl bych problém si to zopakovat, ale záleží na Vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment. Keď chce niekto pekný trek v Nepále, EBC trek odporúčam ako prvý. Je pekný, ľahký, bezpečný, plný ubytovní a jedla. A hlavne je tam Ama Dablam. Nemám s ním problém, a keďže mi mladý píli uši, že chce ísť do Nepálu, asi ho zoberiem práve tam. Na budúci rok by už mala byť hotová cesta skoro až do Lukly, takže odpadne to x-dňové čakanie na odlet a prílet do KTM, a bude to o dosť lepšie naplánovateľné. Jo, a keď chce človek menej ľudí, stačí ísť v zime a/alebo inakade. Takže mne by nevadilo ani to.

post-6480-0-09297400-1585593861_thumb.jpg

 

Úplne vľavo sedemtisícovka Pumori. Pred vyše dvadsiatimi rokmi sa na tom zasneženom chrbáte vpravo od vrcholu zabil môj spolužiak.

post-6480-0-44749800-1585594060_thumb.jpg

 

A keby Kuncákovi vadilo veľa ľudí (to veľa by asi malo byť v úvodzovkách, stále to nie sú také davy ako u nás alebo v Alpách), dá sa ísť cez údolia Hinku a Hunku a ľadové terasy Amphu Lapcha, len to chce trochu výbavy a disciplíny. Je to hneď za kopcom - konkrétne za Ama Dablamom :)

post-6480-0-79102400-1585594935_thumb.jpg

post-6480-0-71256700-1585594589_thumb.jpg

post-6480-0-34937900-1585594637_thumb.jpg

post-6480-0-28276600-1585594469_thumb.jpg

 

Výhoda je, že v celej oblasti - na rozdiel od Kančendžongy - nie je nikde povinný sprievodca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný, ta Pumori mě lákala už kdysi. 

A k davům- proto nejezdím do Alp, lidi mi v tomhle vadí, radši vyhledávám Albánii, Gruzii a podobné ( ten Pamír byl úlet k 35 ti nám ). Ale na tohle nevím, zda si troufnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako to myslíš? Keď chodíš po Albánsku a Pamíre, Nepál bude bez problémov. V Nepále si nájde svoj trek úplne každý, je to len otázka toho, čo chceš alebo nechceš. V decembri v údoliach Hinku a Hunku zaručene nestretneš ani nohu väčšinu dní, za dvojtýždňový trek to bude tak 2-10 ľudí v možno dvoch skupinách. Človek je rád, ak mimo Kote nájde v ubytovni vôbec nejakého domáceho, aby nemusel stále spať v stane a vláčiť toľko jedla. A to si stále v oblasti Everestu...

 

Sedlo Mera La, ľadovec Mera - vľavo padá do údolia Hinku, vpravo údolie Hunku. Vpravo trčí kus Čamlangu (7 319 m).

post-6480-0-16235200-1585662830_thumb.jpg

 

Tie treky sú veľmi jednoduché a v zásade aj bezpečné, na rozdiel od takého Islandu, kde si síce vo výškach tesne nad morom, ale aj tak dve tretiny mojich výletov končia tým, že sa proste musím otočiť a vrátiť domov, lebo rieky, víchrice, hmly, ľad, rokliny, prípadne sa nedostanem ani len na štart na parkovisko... To sa mi v Nepále nestalo nikdy - plánovaný cieľ som síce dvakrát nedosiahol, ale raz to bola moja a druhýkrát parťákova lenivosť, nie reálne nebezpečie.

 

Výhľad z islandskej Esje pár minút popoludní:

post-6480-0-54064100-1585663316_thumb.jpg

 

Čisto teoreticky tá Kanča je tiež bez turistov - za tri týždne sme stretli tuším dve skupiny (píšem z hlavy, musel by som kuknúť na blog). Pritom parťáčka išla v bežeckých Salomonoch, takže úsudok o náročnosti si urobiť vieš... Dhaulágirí je tiež prázdne, parťáci si tento posledný trek dosť pochvaľovali skladbu treku, lebo videli aj život nepálskeho vidieku neskazeného turizmom, aj gýčové turistické panorámy annapurnského okruhu a jazera Tiličo. Jednoducho, zadaj požiadavky, vhodný trek nájdeme. Nezabudni hodinky :D Ak potrebuješ viac času, môžeme to stretnutie na Durbar Square posunúť z pol piatej na šiestu :D

 

Výhľad z Francúzskeho sedla (5360 m) na osemtisícovku Dhaulágirí.

post-6480-0-14242900-1585663546_thumb.jpg

 

Ale Afri sa asi bude chcieť po večeroch pri pivku socializovať, tak to bude treba nejako vhodne nakombinovať :)

 

Inak kto chce nejaké mapy na plánovanie, tu je Langtang, tu je oblasť Everestu aj s údoliami Hinku a Hunku, sedlom Amphu Lapcha aj Island Peakom, tu je Kančendžonga, a tu je celá oblasť od Rolwalingu cez Khumbu až po Makalu-Barun, tam je tak dvadsať rôznych trekov. Na väčšine tých máp sú moje itineráry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada, diky Wawriku :-)

 

vyhoda toho Nepalu je ze se tam da jet do toho prosince. Sam bych jel hned,

mam porad v planu toto : https://en.mapy.cz/s/lofarolufu

 

Prochazim svoje stare fotky, a nasel jsem (Afriho oblibena hora :-) )..

 

post-35571-0-41977900-1585673737_thumb.jpg

 

post-35571-0-42418400-1585673752_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Vlcak1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhoda toho Nepalu je ze se tam da jet do toho prosince. Sam bych jel hned,

mam porad v planu toto : https://en.mapy.cz/s/lofarolufu

 

Sa môžeš pridať k chronotreku :D A keď to zoberieš cez Hinku a Hunku, budeš mať z treku Cez tri sedlá sediel šesť: Čatrva La, Mera La, Amphu Lapča La, Kongma La, Čo La a Rendžo La. To nemá každý! A tých osemtisícoviek, čo uvidíš...

 

Výhľad z Čatrva La na Čho Oju:

post-6480-0-21375900-1585678730_thumb.jpg

 

Výhľad z Mera La do údolia Hunku:

post-6480-0-67624000-1585678830_thumb.jpg

 

Výhľad z Amphu Lapča, tie najkrajšie som už posielal skôr:

post-6480-0-26038700-1585678593_thumb.jpg

 

Výhľad z Kongma La:

post-6480-0-11137500-1585677840_thumb.jpg

post-6480-0-53460600-1585678092_thumb.jpg

 

Výhľad na Čho Oju:

post-6480-0-96332700-1585677916_thumb.jpg

 

A výhľad z Rendžo La:

post-6480-0-09461400-1585678030_thumb.jpg

post-6480-0-33931100-1585679505_thumb.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Everest a Lhotse z Rendžo La, tak to je tedy těžký nářez, jinak je to všechno moc hezké :-)

Jinak kuncáku, já osobně tedy dělal pokaždé Nepál lehce, bez velké fyzické námahy, jde hlavně o to si to tam užít. Radši si to dělím na víc dní, speciálně ve výškách, prostě vždycky na pohodu. Když chci potit krev, jedu do Alp a když se něco nepovede, nebo nevyjdu fyzicky, můžu se za měsíc vrátit, což na treku v Nepálu nejde. Zbytečným blbnutím si tam můžeš zkazit celý Trek, takže opravdu vždycky na pohodu, v klidu, s co nejmenším fyzickým vypětím pro co nejlepší zážitky, tak to mám já, ani tomu pivku ve společnosti dobrých lidí se tam nebráním jak píše Wawrik :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Everest a Lhotse z Rendžo La, tak to je tedy těžký nářez, jinak je to všechno moc hezké :-)

Jinak kuncáku, já osobně tedy dělal pokaždé Nepál lehce, bez velké fyzické námahy, jde hlavně o to si to tam užít. Radši si to dělím na víc dní, speciálně ve výškách, prostě vždycky na pohodu. Když chci potit krev, jedu do Alp a když se něco nepovede, nebo nevyjdu fyzicky, můžu se za měsíc vrátit, což na treku v Nepálu nejde. Zbytečným blbnutím si tam můžeš zkazit celý Trek, takže opravdu vždycky na pohodu, v klidu, s co nejmenším fyzickým vypětím pro co nejlepší zážitky, tak to mám já, ani tomu pivku ve společnosti dobrých lidí se tam nebráním jak píše Wawrik :-)

Jojo, já vím, já jsem prostě blb, co se jde do hor většinou zhuntovat co to jde. I když i tohle s věkem odpadá, ne že bych byl chytřejší, ale i ty how..a co choděj se mnou stárnou a tloustnou a nemusím se tolik snažit, abych se jich udržel :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k davům- proto nejezdím do Alp, lidi mi v tomhle vadí, radši vyhledávám Albánii...

Aby to tu v týchto pohnutých časoch nezakaplo... Mohol by si naflákať nejaké fotky, a rozpísať sa napríklad o tom, kade chodíš a ako a kde v tých suchých vápencových pohoriach hľadáš vodu :) Zakaždým, keď som tam bol (zatiaľ teda iba Prokletije severne od Valbonë), som s tým mal dosť problém, nechcelo sa mi schádzať nadol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...